Wtorek, 13 kwiecień 2021, Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
Szczawnica i okolice
Snow
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 100
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
Snow
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 100
Rain
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 78
Snow
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 91
Snow
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 100
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
25.02.2021, 21:00 | czytano: 1164

450 tys. zł na kulturę w Zakopanem

Arch. Podhale24.pl

Urząd Miasta w Zakopanem ogłosił wyniki otwartego konkursu ofert, w ramach którego przyznano dofinansowania na działania związane z kulturą dla stowarzyszeń. Rekordzista otrzyma dotację wielkości 44 tys. zł.

Stowarzyszenia pod Tatrami dostaną zastrzyk gotówki na swoją działalność. Urząd przeznaczył na zadania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji w 2021 r. kwotę 450 tys. zł.

Najwyższa kwota dofinansowanie w wysokości 44 tys. zł trafi do Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza. Kwota ta zostanie spożytkowana na prowadzenie Muzeum Jana Kasprowicza i Galerii Obrazów Władysława Jarockiego.

Druga pod względem wysokości kwota trafi do Fundacji Andrzeja Brandstaettera Pro Artis na warsztaty muzyczne „Idom casy”. Fundacja na ten cel otrzyma 35 tys. zł.

Kwoty w wysokości 30 tys. zł otrzymają Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim na Festiwal
Moc Gór, stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem na koncert zespołu Atom String Quartet w ramach obchodów 145 rocznicy urodzin Mieczysława Karłowicza oraz Podhalański Uniwersytet III Wieku w Zakopanem na edukację i aktywizację społeczną osób starszych.

Łączna kwota 450 tys. zł została podzielona w sumie pomiędzy 33 organizacje pozarządowe.

Są jednak i tacy, którym mimo składanych wniosków nie udało się otrzymać pomocy. Dotacji nie przyznano trzem organizacjom, na: plenerową wystawę fotografii dokumentalnej pt. „Zabytki Podhala. Z archiwum Barbary Tondos i Jerzego Tura”, Festiwal Zakopiańskie Lato teatralne - Letni Teatr w Muszli Koncertowej oraz na wydanie książki Kazimierza Tetmajera „Bajeczny świat Tatr”. Kolejnych dziesięć projektów odpadło z powodu błędów we wnioskach.

ms/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij