Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Jabłonka i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 76
Clouds
14°
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 76
Clouds
16°
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 76
Clouds
20°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 42
Clouds
15°
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 76
Clouds
13°
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
26.02.2021, 19:38 | czytano: 2382

Fundacja W Góry Serca zjedzie z niepełnosprawnym chłopakiem z Kasprowego Wierchu

zdj. mat. prasowy

W niedzielę Fundacja W Góry Serca ruszy z pierwszą zimową, górską akcją. Szansę zdobycia szczytu Kasprowego Wierchu otrzyma niepełnosprawny chłopiec - 8-letni Arek. Wśród ambasadorów, którzy wezmą udział w wydarzeniu znajdą się m.in. Andrzej Bargiel, Staszek Karpiel-Bułecka oraz Marcin Świerc.

Przy pomocy specjalistycznego wózka umożliwiającego osobom niepełnosprawnym ruchowo poruszanie się po zaśnieżonym terenie górskim, wolontariusze Fundacji W Góry Serca podejmą próbę zdobycia jednego z najpopularniejszych tatrzańskich szczytów – Kasprowego Wierchu. Będzie to pierwsze w Polsce tego typu zimowe wejście na górski szczyt.


Podopiecznemu Fundacji towarzyszyć będzie cała grupa wolontariuszy. Znajdą się wśród nich m.in. jeden z najwybitniejszych skialpinistów Andrzej Bargiel, wokalista Staszek Karpiel-Bułecka, przewodnik tatrzański Przemysław Sobczyk oraz fundatorzy: Adam Hofman, Maciej Przetakiewicz oraz mistrz Polski w biegach górskich Marcin Świerc. Wspólnie pokonają skiturowy szlak, prowadzący z Kuźnic przez Kalatówki, Hale Goryczkową, na Kasprowy Wierch. Start akcji zaplanowano na godzinę 9:00 w Kuźnicach, przy wejściu na szlak wiodący do Kalatówek. Uczestnicy przewidują, że na szczycie zameldują się około godziny 12.

- Niesamowite, że osoby niepełnosprawne zyskują możliwość uczestniczenia w górskim świecie także zimą. Jeszcze do niedawna wydawało się to niemożliwe. To pokazuje najlepiej, że wszelkie bariery istnieją tylko w naszych głowach. Taki zjazd z Kasprowego Wierchu to naprawdę ogromna satysfakcja – mówi Andrzej Bargiel polski narciarz wysokogórski i himalaista.

Z roku na rok, w okresie zimowym, przybywa fanów wysokogórskich wycieczek skiturowych. Dają one możliwość poruszania się poza stokami, po terenie znacznie bardziej wymagającym. Taka wędrówka wymaga znacznie lepszej kondycji niż podczas korzystania z popularnych wyciągów.

- Wchodząc w zeszłym roku na szczyt Śnieżki z niepełnosprawnym Leszkiem udowodniliśmy, że górskie szlaki nie mają dla nas barier. Pomyśleliśmy, że skoro udało się to zrobić latem, to dlaczego by nie spróbować także zimą?! Wierzymy, że, dzięki działaniom naszej Fundacji, obecność osób niepełnosprawnych ruchowo na szlakach stanie się codziennością - mówi Gniewomir Knapski, Prezes Fundacji W Góry Serca.


- Zwieńczeniem wycieczki skiturowej jest zjazd. Nasz zjazd będzie jednak inny niż wszystkie. Akcja Fundacji udowodni, że jeśli tylko bardzo chcemy, to możemy dać osobom niepełnosprawnym taką samą możliwość kontaktu z naturą i realizacji górskich marzeń - podkreśla Adam Hofman, współzałożyciel Fundacji W Góry Serca.

Działalność Fundacji W Góry Serca pozwala osobom o ograniczonej sprawności ruchowej dać szansę osiągnięcia górskich szczytów. Wsparcia Fundacji można dokonać za pomocą formularza dostępnego na stronie www.fundacjawgoryserca.pl

Na zdjęciach - poprzednia, letnia akcja wyprawy na Śnieżkę. Poniżej - relacja wideo ze zdobycia najwyższego szczytu Karkonoszy:


mat. prasowy, opr. s/
najnowsze informacje
komentarze
Byle20:21, 27 lutego 2021
do Gończy: szacun chłopie!
a20:21, 27 lutego 2021
Do klio mówisz żeby nie oceniać innych ,a mnie oceniłeś sk,ąd wiesz czy nie zrobiłem czegoś dobrego. można wiele dobrego zdziałać dla innych i nie chwalić się tym w mediach jeszcze raz,więcej skromności.A Pan Andrzej Bargiel jest naprawdę WIELKI
zły19:09, 27 lutego 2021
@klio.Niech coś pożytecznego zrobi.Niech nie wnerwia, zawraca pupy ratownikom i firmom ubezpieczeniowym.Dla mnie są ludzie którzy robią coś bardziej pożytecznego np.wywożący śmieci(bez rozgłosu).
klio18:53, 27 lutego 2021
@....a....jeżeli Andrzej Bargiel to dla Ciebie celebryta,to kim Ty jesteś?Mało takich odważnych skiturowców ,nie tylko w Polsce ale na świecie.Zrób coś dobrego a dopiero póżniej innych oceniaj.
oli18:46, 27 lutego 2021
Jedni pomagają przecierać szlaki niepełnosprawnym ,drudzy w maseczkach z piorunami robią zadymy na ulicach.Jak to się ma jedna akcja do drugiej?
Gończy14:03, 27 lutego 2021
Oczywiście wózek
Gończy12:14, 27 lutego 2021
Ja, zakupiłem wuzek dla maszera i robiąc za psa wyciągam syna może nie tak wysoko , ale na 1200m n.p.m. I smutno mi jest niekiedy, gdy muszę zawracać, bo dziecko ma dosyć, ale to dla niego robię , więc zawracam.
a09:35, 27 lutego 2021
I po co ten rozgłos chcecie to idżcie trochę skromności celebryci
Byle08:24, 27 lutego 2021
hmmm... ja bym zaproponował fundacji W GÓRY SERCA na cykliczne np. raz w miesiącu zabierania w góry Arka lub innych osób niepełnosprawnych. Bo na chwile obecna wygląda to na sposób zaistnienia w mediach... bo biorą chłopaka, zjadą znim z kasprowego, odstawią do rodziców... i zapomną. przy okazji nakrecą ze 100 filmików i bedą w brylować w socialmediach. inicjatywa piękna ale trzeba skorygować cel.
Pepe19:51, 26 lutego 2021
Tak się zastanawiam, co i komu chcecie udowodnić? Po co to przedstawienie? Dzisiaj przychodzi załamanie pogody, ratownicy apelują o ostrożność ale nie, zawsze znajdzie się ktoś, by próbować zaistnieć. Narażać dziecko dla wątpliwej chwały..jakiś obłęd.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij