Czwartek, 13 maj 2021, Imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty
Zakopane i okolice
Rain
17°
Wiatr: 7.956 km/h Wilgotność: 97
Rain
17°
Wiatr: 9.036 km/h Wilgotność: 97
Rain
13°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 96
Rain
14°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 96
Clouds
18°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 89
Rain
11°
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 97
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
27.02.2021, 20:04 | czytano: 9405

Opóźnia się otwarcie obwodnicy Waksmundu. Nową drogą pojedziemy dopiero na wiosnę (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski

Choć budowa pierwszego etapu obwodnicy, która omija Waksmund, zakończyła się na początku grudnia zeszłego roku, to mimo iż mamy marzec za pasem, kierowcy nadal nie mogą jeździć nową drogą.

Roboty zakończyły się jesienią. Na drodze powiatowej Gronków - Ostrowsko i krajowej Nowy Targ - Jurgów wybudowane zostały ronda, a pomiędzy nimi pobiegła nowa droga. Stanęły już nawet znaki drogowe i tablice informacyjne. Na początku grudnia wszystko było gotowe. Brakowało już tylko symbolicznego przecięcia wstęgi i otwarcia, ale od tego czasu droga jest zamknięta.

Jak się okazuje, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie nadal nie ma pozwolenia na użytkowanie drogi. Ba, nawet jeszcze nie złożył wniosku o jego wydanie. Dawid Gleń z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego tłumaczy, że ZDW musiało czekać na wszystkie odpowiednie uzgodnienia, bez których nie można otrzymać pozwolenia na użytkowanie, dogrywana była też sprawa oświetlania. - Nie wszystko zależy od nas. Idzie to już jednak w dobrym kierunku, wniosek zostanie złożony i liczymy, że na przełomie marca i kwietnia droga zostanie otwarta - dodaje.

Przypomnijmy, iż we wrześniu ub. r. wydane zostało pozwolenie na budowę drugiego etapu obwodnicy Waksmund - Ostrowsko - Łopuszna. Długość projektowanej trasy w drugim etapie, która poprowadzi do Harklowej, wynosi ponad 4 km. Na końcu włączy się ona do istniejącej drogi wojewódzkiej 969.

r/ zdj. Michał Adamowski

Tak stan prac wyglądał na koniec listopada ubiegłego roku:
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Norek18:55, 28 lutego 2021
Morfeusz:
Tak się akurat dziwnie składa, że to poprzednie władze województwa po-psl uruchomiły tą inwestycje. Obecna władza miala tylko nadzorować wykonanie inwestycji i to ich chyba przerosło..... zresztą nie tylko to. Takie mam odczucie, że spijają śmietankę po poprzednikach. Popatrz jak z walka o środki unijne..... niby więcej dla Polski jak Tusk wywalczył, a dla Malopolski o 40% mniej środków jak za Tuska..... to jak to jest???
Gumofilcok11:04, 28 lutego 2021
Gumiok ma racje ....
Ale zawsze tak było kto mo kasę to mo znajomosci

Kto mo znajomosci i kasę to mo co tce .

Z bogatym każdy się chce kumplować
Optymista10:24, 28 lutego 2021
@Modern

Nie bronię wójta ale tutaj wójt ma g.. do gadania. To nie jest droga gminna.
Problem będzie bardzo duży jak oddadzą całą inwestycję a dotyczy dokładnie rond. Skrzyżowanie dróg praktycznie równorzędnych (krajówka z wojewódzką) na rondach.
Brawo projektanci. Rozumiem, że zostały zaprojektowane również przejścia dla pieszych, światła i progi progi zwalniające. A myślę, że również znajdzie się tam przynajmniej jeden osty zakręt i to wszystko dla poprawy bezpieczeństwa i rozładowania istniejącej dr. wojewódzkiej.
Gumiok08:42, 28 lutego 2021
Szkoda gadać w Waksmundzie droga za grube bańki do prywatnej inwestycji ścieżki w koronie drzew. W Łopusznej droga za gruba kase droga do nie istniejącego wyciągu a jak człowiek spyta o podłączenie kanalizacji to tylko słyszy nie ma pieniędzy i tyle. Trzeba mieć po prostu znajomości to wszystko da się zrobić
Modern08:20, 28 lutego 2021
Taka gmina, tacy wójtowie.. Ktoś panuje nad chaosem?
Morfeusz00:15, 28 lutego 2021
Szkoda. Ale za PO-PSL w ogóle by nie powstała.
Smok22:27, 27 lutego 2021
nieźle, z 5 lat budowali?

jakbym ja tak swoje stawiał mozolnie to już bym z głodu zdechł.
Arni21:33, 27 lutego 2021
Żenada! Nawet jeśli otworzą ten odcinek to kto pojedzie z Ostrowska do Gronkowa żeby ominąć Waksmund, pewnie nikt. Dopóki nie wybudują odcinka z Gronkowa do Harklowej to tym odcinkiem będzie jeździć kilku mieszkańców Gronkowa i oczywiście młodzież która będzie się tam ścigać wieczorami.
kuń20:54, 27 lutego 2021
Do tego czasu w Waksmundzie DW sie rozleci całkiem.
wożnica20:10, 27 lutego 2021
Na przełomie marca kwietnia.Którego wieku? Przejechał bym się tą drogą furmanką ale już ma 50 lat.koń ino 12.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij