Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Lecha, Hilarii
Szczawnica
Clouds
16°
Wiatr: 2.268 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
16°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
17°
Wiatr: 1.296 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
17°
Wiatr: 0.54 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
16°
Wiatr: 2.16 km/h Wilgotność: 96 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
2 %
Zakopane
40 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 1 | 2 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
28.02.2021, 14:01 | czytano: 11583

Ewa Pawlikowska: "Nie uznaję pisma burmistrza za odpowiedź na moją interpelację... Nie zasłużyłam na taką połajankę"

NOWY TARG. Przyznanie przez burmistrza rocznych nagród dla pracowników UM wywołała żywą dyskusję wśród Czytelników. Zadane przez Ewę Pawlikowską pytanie o etyczność wypłacania nagród w trudnym czasie dla mieszkańców i przedsiębiorców doczekało się obszernej odpowiedzi o zasadach i etosie pracy, a nie samych kwotach. W odpowiedz radna zaprasza burmistrza ... na matę.

zdj. Podhale24
Dopytywany burmistrz przyznał, że sam sobie nagrody nie wypłacił, ale - chociaż o to pytała radna - nie wymienił kwot, jakie otrzymali jego zastępcy, naczelnicy, kierownicy wydziałów i ile środków z puli 349,5 tys przypadło pozostałym urzędnikom.

Czy odpowiedź burmistrza Panią satysfakcjonuje?

Ewa Pawlikowska: Nie uznaję pisma pana Grzegorza Watychy za odpowiedź na moją interpelację. W tym przydługawym, pełnym zaczepek tekście bowiem taka odpowiedź nie pada. Pytałam wyraźnie o wysokość przyznanych nagród z podziałem na zastępców, kadrę kierowniczą i szeregowych pracowników. Opracowałam nawet prostą tabele, którą należało wypełnić. Zamiast tego otrzymałam pismo pełne osobistych wycieczek. Pan Watycha dopiero po dwóch stronach słowotoku podaje kwotę, jaką w czasie pandemii i recesji przeznaczył na nagrody dla urzędników. Prawdopodobnie, chcąc zaniżyć przed opinią publiczną faktyczną sumę, podaje wysokość netto, czyli na rękę, a nie pełny koszt poniesiony przez podatników. Po zsumowaniu wszystkich danin i kosztów pracodawcy wychodzi grubo ponad pół miliona złotych. Z pewnością ponowię moją interpelację i liczę, że tym razem burmistrz na nią udzieli satysfakcjonującej odpowiedzi.

Z odpowiedzi burmistrza na zapytanie wynika, że nie docenia Pani, iż urzędnicy działali w zmienionych, trudniejszych warunkach.

Ewa Pawlikowska: Bardzo szanuję pracę urzędników, z wieloma znamy się na gruncie prywatnym. Nie sprowadzałabym mojej interpelacji do próby oceny pracy urzędników, bo od tego jest burmistrz, który ma prawo do nagradzania swoich pracowników. Problem leży gdzie indziej. Oburzeni mieszkańcy miasta prosili mnie o zadanie pytania o te nagrody dla urzędników, bo sami od wielu miesięcy nie zarabiają, ze względu na panująca pandemię. Burmistrz od początku roku szuka oszczędności i praktycznie na każdą propozycję ze strony radnych i mieszkańców odpowiadał, że nie ma pieniędzy. Tak było między innymi z Budżetem Obywatelskim czyli zbiorem pomysłów od samych mieszkańców, których realizacja realnie wpływa na jakość ich życia np. Strefa Relaksu. Co roku była na to przeznaczana kwota 500 tys. zł. Mieszkańcy czują rozgoryczenie, że zamiast tego, burmistrz 500 tys. zł wypłaca w nagrodach swoim urzędnikom. Olbrzymia liczba i sama treść komentarzy pod tekstem o tych nagrodach, zamieszczonym na waszym portalu, wyraźnie dowodzi, że nie ma przyzwolenia ze strony Nowotarżan na tego typu wydatki.

Powtórzę pytanie - Pani zdaniem urzędnicy nie zasłużyli na nagrody?

Ewa Pawlikowska: Ocena pracy należy do przełożonych. Myślę, że to pytanie powinniście Państwo zamieścić jako sondę dla Czytelników, wówczas otrzymacie na nie odpowiedź od mieszkańców naszego Miasta. Pewne jest, że ja nie zasłużyłam na taką połajankę. Czuję się urażona zarówno jako radna Miasta oraz kobieta o czym chyba pan burmistrz wyraźnie zapomina. Jeżeli tak bardzo odczuwa on potrzebę żeby mi „dokopać”, to proponuję mu spotkanie na macie podczas prowadzonych przeze mnie treningów karate! Wracając do tematu - pan burmistrz Watycha sięga po tanie chwyty retoryczne np. że zorganizuje mi spotkanie z urzędnikami. Tymczasem sam milczał na temat wydatkowania pół miliona złotych z pieniędzy podatników. Na sesji 28 grudnia miał doskonałą okazję, żeby poinformować o tym radnych i mieszkańców. Jeżeli ma cywilną odwagę to niech sam stanie przed mieszkańcami, osobiście lub za pośrednictwem Nowotarskiej Telewizji Kablowej i im wytłumaczy dlaczego w czasie, gdy wszyscy oszczędzają na kosztach administracji, lekką ręką wydaje ponad pół miliona złotych, podnosząc równocześnie podatki.

Rozmawiała Sabina Palka

Zgodnie z sugestią zawartą w tekście - proponujemy Czytelnikom udział w sondzie, która publikujemy poniżej.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
moim_zdaniem13:54, 4 marca 2021
Gra nie warta świeczki zgaszenia, splunięciem.
moim_zdaniem11:24, 3 marca 2021
Dlaczego, chcę zapytać, nie ukazała się moja odpowiedź do moderatora na forum, /.../

Odsyłam do regulaminu - na dole strony. Chce Pan podyskutować, zapraszam: moderator@podhale24.pl.
Kura09:11, 3 marca 2021
Patrzcie go, "dobry Antek z cudzej torby". Z własnej kieszeni niech ich sobie "nagradza", a nie z kieszeni podatnika!
xxx18:19, 2 marca 2021
Brawo Pani Radna . /.../
Kiczka14:58, 2 marca 2021
Cała ta afera, którą żyje całe miasto została sprowokowana przez nieudolność Watychy. Facet najpierw robi potem myśli co źle wróży naszemu miastu.
Katon14:47, 2 marca 2021
Panie burmistrzu obiecał pan nową halę lodową której nie będzie w tej kadencji. Tak pan pisał. Na zamienionych działkach już biznesmeni pobudowali nowe obiekty. Nie lepiej było przeznaczyć te pół miliona na koncepcję lodowiska albo na wymianę kopciuchów?
góralka10:55, 2 marca 2021
wstyd, wstążki i smog ! Pani Burmistrzu oczyszczacze powietrza do wszystkich przedszkoli i szkół natychmiast " To im się poprostu nalezy " !
milemari10:28, 2 marca 2021
pani ewo proszę się stuknąć w pierś i powiedzieć ile premii dostała policja za IV kwartał 2020r. czyżby nie dostała pani 13-tki?? Odpowiem - horrendalne kwoty. i co należało się? - w okresie pandemii? No więc pani komentarz o przyznanych premiach uważam za zbędny. w takim razie pani się chyba też nie należało - trzeba oddać i przekazać szpitalowi na walkę z covid - proste. Lepiej zająć się chyba tematem oczyszczania miasta. dróżki na wojska polskiego wołają o pomstę do nieba od kilu miesięcy. a ten piach na drodze niszczy to co sfinansowali mieszkańcy nt. szkoda...
filatelista09:03, 2 marca 2021
Panie Grzegorzu, zatracił Pan poczucie smaku i wstydu.
Baśka08:56, 2 marca 2021
Hej kozaku - pisz pisz bardzo fajna forma takie rymowanki. Moderator mnie rozśmieszył. Genialna odpowiedź na zaczepkę.
wystraszony melepeta08:28, 2 marca 2021
Pani Ewo niech pani dokładnie dopyta za co została nagrodzona pani Joanna Iskrzyńska Steg? To będzie dopiero kabareton jak się Grześ zacznie tłumaczyć. Siedem stron napisze
złoty człowiek21:32, 1 marca 2021
Grześkowi nic się nie udaje. Nawet wyremontowaną ulicę Sikorskiego musiała Policja zamknąć bo ją woda zalała z roztopów. I za to powypłacał te nagrody dla urzędników? Pół miliona? Koniec świata
Tu i teraz18:48, 1 marca 2021
Warto wspomnieć jedno z pięknych haseł wyborczych Pana Grzegorza Watychy- ,, Tu i teraz konsekwentnie i z wizją". Aktulanie Tu i Teraz w stolicy Podhala mamy potężny smog, konsekwentne zatrudnianie swoich i wizje miasta zmierzającego do....
Zjawa17:45, 1 marca 2021
Mam dla burmistrza taką propozycję. Niech pan przeczyta sobie to co wypisywał o swoim poprzedniku. Może nawet w ulotce wyborczej, którą spalił. Teraz niech pan zamieni nazwisko Fryźlewicz na swoje i przeczyta jeszcze raz. I jak? Widzi pan swoje odbicie w lustrze?
mieszkaniec16:35, 1 marca 2021
Bardzo ciekawa ta ankieta. Nie sadzę by w czasach najlepszej nawet koniunktury mieszkańcy opowiedzieli się za nagrodami.
Nie jestem urzędnikiem i nie mam powiązań (nawet znajomych) w urzędzie. Ale gdyby taką ankietą o kimkolwiek zrobić, to zawsze czytelnicy będą przeciwko.
Wiem, ze w czasie koronawirusa, gdy urząd skarbowy, sąd itp. były na głucho zamknięte to w UM moja sprawa była załatwiona. Wiem też, ze najbogatsi biznesmeni wyciągnęli ręce po pomoc, aby im na paliwo do tych mercedesów/ helikopterów nie zabrakło. Zaś niektórzy spośród urzędników mają rodzinę, która też nie zarabia w pandemii. Pensja i nagrody, to jedyne źródło utrzymania. A burmistrz powinien dokładnie podać kwoty zarobków, bo to informacja publiczna. I są na ten temat wyroki. Pewnie nie podał, by nie było tego jadu.
Józef P.16:06, 1 marca 2021
Pan Grzegorz Watycha stracił wszystko w moich oczach. Całe miasto aż huczy o tej aferze
Nowo Tarzan14:22, 1 marca 2021
A po zaproszeniu na mate, burmistrz niech się odwdzięczy zaproszeniem radnej na kurs czytania ze zrozumieniem
z NT13:56, 1 marca 2021
Bardzo się zawiedliśmy na birmistrzu. Ludzie nie mają co do garnka włożyć a on wydaje pół bańki na nagrody. Tragedia. /.../
A Moim zdaniem13:46, 1 marca 2021
Do moim zdaniem: 130 pracowników, z czego część przebywała na zwolnieniach L4 ( stąd jak się tłumaczono były te środki). Czyli zakładając (czysto teoretycznie) ze do nagrody uprawnionych było około 100 osób to już wychodzi kwota średnio ponad 5000 brutto na pracownika, dodając 13 pensje to sumka wychodzi całkiem niezła. Dla wielu mieszkańców naszego miasta są to sumy niewyobrażalnie wysokie. szczególnie w czasie pandemii gdzie wiele osób straciło źródło dochodów.
Maria12:56, 1 marca 2021
Przeczytała własnie artykuł w Gazecie Krakowskiej o premiach dla urzędników. Jak większość mieszkańców jestem oburzona zachowaniem burmistrza w tym trudnym czasie. Każdy z kim rozmawiam, a o niczym innym się nie mówi jest zdruzgotany tym kogo wybraliśmy
Siaśka12:36, 1 marca 2021
Tak oto kończy się biznesowo-celny projekt Watycha. Pozostaną po nim dwie niedobudowane galerie, rondo spowalniające ruch i droga do lasu. No i oczywiście smród w mieście i nad miastem.
MC12:11, 1 marca 2021
homo homini lupus est. Draństwo i to w Wielkim Poście.
moim_zdaniem12:06, 1 marca 2021
W magistracie pracuje około 130 osób
/.../
Kto ma kalkulatorek to niech sobie policzy ILE TO PIENIĘDZY ŚREDNIO NA OSOBĘ wypada bo podana ogólna kwota czyli te około 500 tys. na każdym zrobi wrażenie.
Nie zmienia to faktu, że można zarzucić burmistrzowi rozrzutność a radnej Pawlikowskiej czepialstwo.

Szczucie ludzi na siebie jest niegodne. Moderator.
mieszkaniec Miasta11:45, 1 marca 2021
Nie interesuje mnie ile dostali szeregowi urzędnicy bo i tak są to bardzo małe kwoty, natomiast interesuje mnie i to BARDZO ile dostali zastępy burmistrza, wraz z uzasadnieniem.
A Panu Burmistrzowi przypominam, że rozporządza pieniędzmi publicznymi, a co do tych pieniędzy posłużę się mądrym cytatem mądrej osoby: "Ktokolwiek grosz publiczny do swego rozporządzania odbiera, wydatek onegoż usprawiedliwić winien".
REFERENDUM10:09, 1 marca 2021
Jeśli ktoś nie potrafi udzielić odpowiedzi na proste pytanie to może nie ma kompetencji do zarządzania miastem. Niech poszuka mniej wymagającego zajęcia. Najwyższy czas by mieszkańcy mogli się wypowiedzieć w referendum.
Biznesmen09:51, 1 marca 2021
Urzędnicy niech pracują społecznie za darmo i oddają pieniadze żeby było na pięćsetplusy i tarcze dla biednych biznesmenów.
Miejscowa09:44, 1 marca 2021
Pytanie: Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody? Odpowiedź: Urzędnicy powinni zrzec sie nagród (jednorazowej groszowej premmi) aby przekazac pieniądze na tarcze dla biznesmenów.
@Staszek09:16, 1 marca 2021
zanim zwołasz referendum powiedz kto za niego bo powrotu byłych prominentów nie zniosę
Władysław08:43, 1 marca 2021
Wszystko to można podsumować jednym zdaniem. Odwołać Burmistrza Grzegorza Watychę ze stanowiska. Nie dajmy przyzwolenia na takie podejście do wielu spraw. Niech Burmistrz zrozumie, że to On jest dla mieszkańców a nie mieszkańcy dla Niego.
P.08:35, 1 marca 2021
Do "Chętna". Pani Pawlikowska nie jest moim głosem, jako mieszkańca. Co ona robi? Podjudza, jątrzy i dzieli ludzi w tak trudnym czasie. Co ona zrobiła dla miasta konstruktywnego?
Pankracy08:18, 1 marca 2021
Ło Boże Pawlikowska z Liszką i ich starą gwardią pomimo tylu nieudanych prób znowu chcą władzy w mieście i nie rezygnują
Teraz strategia że Liszka i jego koleżki się schowali a twarzą hejtu zroboli swoją koleżankę bo juz wiedzą że nadmuchiwanymi aferami nie zyskuje się wyborców. Żal kobiety chociaż wczuła się w swoją rolę. /.../
och Ela, straciłaś przyjaciela08:10, 1 marca 2021
do Elżbieta - niestety rozmijasz się z prawdą w całej rozciągłości i nie rozumiesz zupełnie czym jest samorząd i demokracja. Dlatego wyjaśniam łopatologicznie i dużymi literami:

1. Każde zapytanie radnego służy dociekaniu do prawdy i jest elementem transparentności władzy. Jak dotąd nikt nie wymyślił lepszego narzędzia społecznej kontroli nad arogancką i zakłamaną władzą.
2. Prawdziwy problem zawiści zaczyna się w momencie gdy władza nie chce słuchać mieszkańców, nie chce odpowiadać na pytania radnych i uważa, że przecież mając mandat społeczny i będąc na utrzymaniu podatników może ich bezkarnie obrażać i traktować jak stado bezmyślnych baranów. To wszystko w ciągu sześciu lat uskuteczniał sam burmistrz Watycha. I robił, i robi to książkowo.
3. Burmistrz ma taki obowiązek i zobowiązanie względem mieszkańców - właśnie na tym to polega o czym szybko sobie zapomniał przechodząc na tryb bez trybu i dominując z niewiadomych powodów na sesjach Rady Miasta. To do czego doprowadził to istny kabaret. Przypominam, że podczas obrad Rady jest tylko gościem udzielającym odpowiedzi na nurtujące Nowotarżan pytania, nawet jak byłyby to pytania niedorzeczne. I nawet jak kogoś chce traktować jako własnego wroga, bo za to dostaje niemałe publiczne pieniądze.
4.Ma takie prawo jeżeli nie jest osobą publiczną, albowiem każdy z tych urzędników włącznie z burmistrzem są utrzymywani z pieniędzy publicznych. I tylko w ten sposób mieszkańcy mogą sprawdzać na ile władza jest wiarygodna i prawdomówna.
5. Tendencyjne to są wyłącznie materiały propagandowe Nowotarskiej Telewizji Kablowej. Niezależne media w przeciwieństwie do nich mają przywilej mówienia "sprawdzam" zawsze i w stosunku do każdego funkcjonariusza publicznego. Bycie yrzdnikiem jest przecież wyborem i każda osoba, która chce służyć społeczeństwu musi mieć świadomość, że nie podlega burmistrzowi tylko ocenie mieszkańców. A mieszkańcy mają swoich reprezentantów wśród radnych, którzy mają obowiązek dociekać każdej nurtującej ich sprawy.

Ot, i wszystko. Proste jak budowa cepa.
Przeciętny przedsiębiorca08:06, 1 marca 2021
Pani radna mówi w imieniu mieszkańców - chcemy wiedzieć kto i ile dostał nagrody rocznej i za co. Pani radna doskonale przedstawiła problem finansowy pół miliona złotych zabranych z Budżetu Obywatelskiego - w dobie pandemii to kpina Panie Burmistrzu przyznawać sobie takie premie. Pytam się za co. Te pół miliona złotych trzeba było dać przedsiębiorcom na utrzymanie swoich biznesów. Pan podnosi podatki i jeszcze nagrody przyznaje. To nie godne włodarza miasta. Chodził Pan po domach prosząc o głos - przy najbliższych wyborach odbije się to z pewnością na wynikach głosowania.
siostra basen07:59, 1 marca 2021
Płace miejskich urzędników nie są małe. Problemem jest to, że są równi i równiejsi. Są długoletni pracownicy po studiach z 20 letnim stażem i otrzymują najniższą krajową. A są ci z nowego zaciągu ze sztabu wyborczego, którzy zarabiają dużo więcej i tworzą dla nich niepotrzebne kierownicze stanowiska. Bo co to za kierownik który ma referat złożony z dwóch pracowników? Za ten cały chaos odpowiada Watycha, który uprawia totalne kolesiostwo.
Ehhh07:56, 1 marca 2021
Do tych co tak czują się strasznie shejtowani, biedni pracownicy . My mieszkańcy nie mielibyśmy pretensji jeśli burmistrz nagrodził by pracowników cytując jednen z komentarzy" którzy nawet nie dostaną lodówki na raty" a pracują ciężko na pewno o zasłużyli.. My tylko chcemy wiedzieć ile z tej kwoty dostali zastępcy, naczelnicy pracownicy wyższego szczebla którzy mało nie zarabiają (a dostęp do tej informacji przysługuje nam z przepisów prawa) . Wspomnieć trzeba że ta kwota to tylko nagrody końcowi roczne , oprócz tego w tym samym czasie otrzymali 13 pensje. Ile nagród dostali wcześniej w ciągu roku tego nie wiemy ? Wiele urzędów zrezygnowało w tym roku z racji pandemii z tej nagrody wystarczy prześledzić trochę internet.
były radny07:43, 1 marca 2021
Nie ma się co obruszać. Całą winę ponosi Watycha i to do niego urzędnicy powinni mieć pretensje. Nic by sie nie stało gdyby krótko i na temat odpowiedział radnej. Pewnie nikt by nawet nie sięgał do odpowiedzi na interpelacje. No ale postanowił odpowiedzieć półprawdę w napastliwy, prowokujący sposób. Niestety brak mu wyobraźni i słucha podszeptów swojej zastępczyni, która pewnie była bardzo dumna z tego jego pisma. Urzędnicy dostali rykoszetem ale winę za to ponosi ich szef, który nie potrafi się zachować bo nie ma klasy.
Staszek23:27, 28 lutego 2021
Sytuacja dojrzała do tego żeby Watychę odwołać w referendum przed końcem kadencji. Ukrywa stan finansów publicznych przed radnymi i mieszkańcami. A te pół miliona to kropla która przelała czarę goryczy.
Janek22:58, 28 lutego 2021
Mieszkaniec Smogowej Stolicy Polski dziennie wdycha równowartość paczki papierosów. Burmistrz albo bale albo imprezki albo lans w telewizji kablowej. Żadnych inwestycji dających pracę. Młodzi ludzie wyjeżdżają a miasto się wyludnia. Za jego kadencji obyło 650 osób. Jeszcze wtopa z nagrodami. Tak nieudolnego burmistrza jeszce nie było i nie będzie
Wera22:51, 28 lutego 2021
Odnoszę wrażenie, że pan burmistrz Watycha ma nowotarżan za idiotów. Niech pan nawet nie próbuje chodzić po mieszkaniach przed wyborami a choć raz w tygodniu przejdzie się po mieście na piechtę i zobaczy ten syf.
rekrut22:34, 28 lutego 2021
@Urzednik starszej daty z 20:43 -- Ckliwe to i kłamliwe. Złośliwiec, by powiedział "to poszukaj lepszej pracy, jak ta jest taka zła". Ale taka złośliwość nie dotknie meritum tego kłamliwego wpisu. Nikt nie odmawia urzędnikom nagród, jeśli na nie zasłużyli. Problem polega na tym, że Watycha z jakiegoś powodu nie chce podać ile i komu z tej połowy bańki wypłacił. /.../ czas by go ktoś nauczył, że na pytania się odpowiada.

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Elżbieta22:31, 28 lutego 2021
Naprawdę,Przykro się czyta niektórych komentarzy. Pani Radna wywołała swoją interpelacją hejt na urzędników. Nie wiem komu miało to służyć. W dzisiejszych czasach ludzie tak są zawistni, ze nie dostrzegają drugiego człowieka. A swoją drogą dlaczego Burmistrz ma wypełniać tabele komu dał nagrodę i ile. Gdzie jest Rodo" Każdy ma prawo do poufności zarobków. Sonda też jest tendencyjna. My Polacy tak już mamy, że na pytanie czy dobrze źe ktoś otrzymał podwyżkę, to z tej zawiści zawsze odpowiemy negatywnie.
Chętna22:28, 28 lutego 2021
Pani Radna jest głosem tak naprawdę mieszkańców. Jeśli szydzi z Niej to tak jakby szydził z Nas mieszkańców Nowego Targu. Co za tupet, brak kultury.Wystarczy odpowiedzieć grzecznie na konkretne pytanie.Żądamy tego My mieszkańcy!!!!!!!!!!!!! Dość ukrywania i cwaniactwa.
Cudowne te pensje mamy22:13, 28 lutego 2021
Tak w urzędzie się świetnie zarabia, tak świetnie że jak ostatnio kupowałam lodówkę to mi jej nie chcieli dać na raty. Także jest super, jest super więc o co Wam chodzi....
Chętna22:10, 28 lutego 2021
Do Rewolta. Nie tyle władza nie jest zainteresowana współpracą z pracownikami Burmistrza Fryźlewicza , o ile pracownicy Burmistrza Marka Fryźlewicza nie są zainteresowani współpracą z Watychą . Chyba powodów nie muszę tu podawać . Sama odpowiedź dla Radnej pokazuje jaki to poziom.
Chętna22:00, 28 lutego 2021
Burmistrz ma w Radzie Miasta chyba większość i jak widzę jak akceptują tą bezmyślność swego Guru to, aż mi ich żal. Ale wiadomo, przeciwstaw się to Ci Burmistrz nie pójdzie potem na rękę. Brawa za odwagę dla Pani Ewy!!!
Jest nam po prostu przykro21:51, 28 lutego 2021
@ urzednik starszej daty dokladnie tak jest. Duza czesc z nas naprawdę nie zarabia kokosow, i codziennie jak inni pracowali zdalnie my wstawaliśmy i szliśmy do pracy. Przyjmowaliśmy ludzi kazdy z nas dbal o siebie zeby tylko nie zachorować. Bardzo to jest przykre jak bardzo na nas piszecie a my zawsze staramy się pomóc ludziom ktorzy do nas przychodzą. Pani Ewo proszę nam dać spokoj bo i tak nam lekko nie jest. To przykre że ktoś nie rozlicza innych z budżetówki w nt tylko nas z magistratu . Pieniądze na nagrody to pieniądze które zostaja bo np za l4 placi ZUS a nie pracodawca i to są te oszczędności. Poza tym części urzednikom byłoby poprostu wstyd ze zarabiają najnizsza krajowa
Emilka21:51, 28 lutego 2021
Kompletny brak klasy u burmistrza. Słoma z butów. Buta i arogancja. Nie dojrzał do sprawowania tej funkcji. Wstyd mi za takiego włodarza
Chętna21:43, 28 lutego 2021
Przepraszam. Czy my mieszkańcy możemy zabrać głos na sesji? Czy ktoś się orientuje?
Lucynka21:38, 28 lutego 2021
Niestety za cwaniactwo Watychy obrywają urzędnicy. Ale patrząc na UM stwierdzić można, że urzędników z prawdziwego zdarzenia zostało na palcach policzyć. Kolesiostwo zrobiło swoje, albo osoby ze sztabu Watychy albo pupilki Pani Stegowej bez wyobraźni jak sama jej osoba. Przykro to stwierdzić ale UM przed Watychą i Panią Steg był na poziomie. Teraz nie ma o czym mówić.
nie urzędnik21:32, 28 lutego 2021
~do urzędnika starszej daty
Nie miej do siebie pretensji. Dają to bierz. Pretensję mieszkańcy mają do burmistrza, i słusznie. W tych ciężkich czasach nie powinno być żadnych nagród, bo inni nie mają nawet na chleb. Przecież otrzymaliście trzynastki, bo jest to zagwarantowane przepisami. Burmistrz, gdyby był chociaż trochę bardziej myślący znalazłby takie rozwiązanie, że wszyscy byliby zadowoleni. I mieszkańcy, i pracownicy. Ale to przerasta naszego "włodarza". Myślenie nieraz boli.
ze starego miasta21:32, 28 lutego 2021
Nowy Targ został wypromowany przez Watychę na Smogową Stolicę Polski. Walka ze smogiem powinna być priorytetem a nie jest. Na wymianę kopciuchów w zeszłym roku poszło 380 tys a na nagrody dla urzędników pół miliona. Widać jakie obecny włodarz ma priorytety.Nie jest winą urzędników, że dostali nagrody. Winą Watychy jest że je przyznał w tak trudnym dla wszystkich czasie. Nawet jeśli zaoszczędził na chorobowym pracowników których narażał na zakażenie i wielu z nich się zaraziło w urzędzie i było chorych to pieniądze te powinny być przeznaczone nie na nagrody, nie na MOK tylko na Smog. Pytaniem bez odpowiedzi pozostaje ile Watycha wypłacił swoim pupilom i zastępcom, bo zwykłym urzędnikom rzucił ochłapy. Nowy Targ zagotował więc gdyby Grzegorz miał Cojones to by się podał do dymisji. Tym bardziej, że ma pracę bo jest urlopowany.
Miastowy Miescon nie jakiś Zapiekańczyk21:28, 28 lutego 2021
Jo sie pytom kim, że jest pani radna Pawlikowska i co sobą reprezentuje, żeby innych szkalować? Niech lepiej powie ile sama dostała premii i za zdalne sesje gdzie wtle słychać krzyki dziecka. Może trochę samo krytyki i mniej megalomani.
Gdzie kręgosłup moralny21:22, 28 lutego 2021
Radna bezradna sama bierze diety za nic ale innym nie da. Brak mi słów.
Nowo Tarzan21:22, 28 lutego 2021
Obłuda pani Pawlikowska, sama bierze dietę w Covid, dostaje premie w swojej pracy, a tu walczy z uczciwie pracującymi ludźmi, którzy zarabiają po 2000, 2500, 3000 i tylko czekają na premie, żeby jakoś normalnie święta przeżyć z rodziną. Może trochę empati i uczciwości.
Urzednik starszej daty20:43, 28 lutego 2021
Tyle się teraz mówi o Cyberzprzemocy i ja dzisiaj jako urzędnik poczułem jej smak...wiele lat pracuje w magistracie i dzisiaj naprawdę czuję się zaszczuty i jutro rano idąc do pracy jak ktoś na mnie spojrzy będę miał tylko jedno w głowie. Pani Ewo nie zarabiamy w tym urzędzie kokosów a wręcz przeciwnie inflacja idzie w górę a nasze pensje od dłuższego czasu nie. Idąc do sklepu spożywczego za 300 zł mam w koszyku tyle co kiedyś kosztowało 100zł. Niech Pani najpierw spojrzy na nasze urzędnicze pensje, porówna je z innymi instytucjami a potem nas szczuje. Inne jednostki miewają premie co kwartał nawet w czasach Covida, inne jednostki wypłacają pensje wyższe niż te w magistracie, a te nagrody roczne były zawsze teraz są niższe nawet niż kiedyś. Te nagrody to dla nas uwieńczenie całego roku pracy czasami ciężkiej ale nikt tego nie zrozumie bo przecież urzędnik tylko siedzi....Pani Ewo nasza praca staje się co raz cięższa o trudniejsza do wytrzymania psychicznego bo opozycja tocząc swoją wojenkę krzywdzi nas ludzi chcących pracować dla tego miasta, co rano wystających i biegnących na Krzywą 1 po to by Pani się nade mną pastwiła i mnie szczuła za kilka marnych groszy....może lepiej stąd rzeczywiście uciec niż być szczutym ciągle przez opozycję pytaniami, interpelacjami i takimi artykułami, po których moja niedziela traci barwy. Przykro mi że tak jest i CYBERPRZEMOC dotyka takych ludzi jak my zwykli urzędnicy i jeszcze jest na takie zachowania przyzwolenie...może poszukam pracy gdzie indziej choć kocham moje miasto i ludzi, których co rano widzę.....dziś łzy mi się w oczach kręcą bo czuje się podle jak złodziej, pomimo że nic nikomu nie ukradłem....
kolega z dawnego 2119:42, 28 lutego 2021
Panie Grzegorzu proszę w poniedziałek zabrać swój piórnik i wracać po urlopie do starostwa.
Adam19:19, 28 lutego 2021
Bardzo dobrze że są radni którzy obnażają pazerność Watychy. A reszta radnych może przejrzy na oczy bo popierać go to obciach.
Rewolta19:13, 28 lutego 2021
Do r2d2 Prawda jest inna wiele osób odeszło i będę nadal odchodzić z urzędu ponieważ obecna władza nie jest zainteresowana współpraca z urzędnikami ,,od Fryzlewicza?i zaczęła robić dobra zmianę w urzędzie. I wcale nie chodzi tu o pieniądze czy podwyżki . Z ta ekipa ludzi jest sie bardzo trudno dogadać.
Pani Paka wywiad roku18:51, 28 lutego 2021
policjantka gwiazdą internetu Jakie szałowe zdjęcie że niby czyta i rozumie Teraz pytanie do radnej jakie nagrody były wypłacane w policji i czy zasłużyła i dostała. I jeszcze pytanie czy miała jako wieloletnia radna jakiś sukces ważny dla miasta przez tyle swoich kadencji oraz czy tylko zadaje pytania bo nic innego nie potrafi. I dlaczego bierze diety radnej jak nic nie robi.
Nagrody dla urzędników medialny temat i chce wykorzystać go dla sławy , ale to słaba droga i tak pani lud nie kupi. Jest pani w rękach przegranych facetów którzy panią wystawiają Ciekawe co obiecali
Ewka18:21, 28 lutego 2021
Burmistrz na zapytanie radnej, powinien grzecznie odpowiedzieć i tyle w temacie. Ale widać nasz Burmistrz bierze przykład z PiS i ojca Rudzyka, który też nie lubi niewygodnych pytań o kasę. Podobnie jak premier, który prowadzi kreatywną księgowość poza budżetem, czyli poza kontrolą Sejmu.
Do radnej i przedsiębiorców18:18, 28 lutego 2021
To jest brutalny atak na ludzi którzy na co dzień ledwo wiążą koniec z końcem i to nie tylko podczas pandemii. Skandal
WYZ18:02, 28 lutego 2021
To miasto za jego panowania zeszło na psy. Zero koncepcji zero pomysłu byle pod siebie i pod siebie. O Pani Zastępcy już nie wspomnę. Totalna porażka i nieporozumienie. Brawa dla Pani Radnej. Powalić Go na macie.
Xenia18:00, 28 lutego 2021
Burmistrz do odwołania!!!!!!!
Isw17:56, 28 lutego 2021
Jesteście okropni. Od sześciu co najmniej lat żadnych regulacji wynagrodz eń (przynajmniej inflacyjnych) ale co tam niech za covid też urzędnicy z nowotarskiego magistratu ponoszą konsekwencje.W innych urzędach też mieli roczne nagrody a i podwyżki mieli . A jeszcze nie tak dawno smialiscie się że tylko idiota pracuje w urzedzie za takie grosze
020217:30, 28 lutego 2021
Jutro rano wstążka nakaże urzędnikom głosować by zmienić wynik sondy
wstążki & kolesiostwo17:27, 28 lutego 2021
Pierwsza kadencja Watychy upłynęła na wieszaniu wstążek. Druga na kolesiostwie. Trzeciej nie będzie.
Mieszkaniec17:25, 28 lutego 2021
Burmistrz do odwołania!
Klos17:22, 28 lutego 2021
Jaki burmistrz to i takie odzywki.
Pracodawca17:20, 28 lutego 2021
Wstyd - my musimy oszczędzać by utrzymać firmy, podatki Burmistrz podwyższa, a 50000 tyś zł na premie idzie. Burmistrzu - niech Pan popatrzy każdemu mieszkańcowi w oczy mówiąc, że należało im się te 50000 tyś zł. Na Straż Miejską Pan nie ma pieniędzy, a podwyższenie podatków by sobie premie przydzielać jest HONOROWE ????
Marian T.17:12, 28 lutego 2021
Ale pani radna się czepia. Kobieto miej litość! Urzędnicy to też ludzie i ciężko pracują!
A nie... czekaj!
W mieście syf,brud i kałuże, bo burmistrz nie wywoził śniegu (pewnie nie było pieniędzy). Przy ścieżce rowerowej nad Dunajcem, od strony skarpy, śmieci w koszach zalegają już dwa miesiące (na wywóz śmieci pewnie też pieniędzy nie ma). Za to na nagrody, imprezy i inne takie kasa jest.
Też uważam, że urzędnik to człowiek i powinien godnie zarobić za swoją pracę. Ale niech tą pracę wykona, razem ze swoim przełożonym.
czekamy na odpowiedź17:05, 28 lutego 2021
Zawsze była wredna i ma policyjną naturę psa ogrodnika . policjanci także biorą nagrody i to nie takie . Niech się wypowie to /.../
Maksiu16:55, 28 lutego 2021
Oczyma wyobraźni widzę jak Watycha krzyczy KOBIETA MNIE BIJE
Gnom16:52, 28 lutego 2021
Watycha zabrał mieszkańcom pół miliona na budżet obywatelski i rozdał urzędnikom. U Watychy wszystko na odwrót
Besala16:47, 28 lutego 2021
Odpowiedź burmistrza na interpelację radnej jest kolejnym przykładem arogancji i braku elementarnej kultury! Władza psuje, aczkolwiek mam wrażenie, że ta władza była zepsuta od początku. Miasto średniej wielkości ma prawo do burmistrza przynajmniej tęskniącego za pewną klasą, do burmistrza mającego wyraziste poglądy i silną osobowość. Takim burmistrzem był Pan Marek Fryźlewicz. Można go było nie lubić, można się było z nim nie zgadzać, ale nie można mu było zarzucić arogancji i braku klasy.
kingbruslikaratemistrz16:46, 28 lutego 2021
mam nadzieje że kiedyś usłyszymy--TO MACIE BURMISTRZA NA MACIE...
Wanda Rekssss16:39, 28 lutego 2021
Watycha zostanie w pamięci jako najgorszy włodarz Miasta Nowy Targ. To mu się należy.
Ok16:24, 28 lutego 2021
Tylko Pani Radna też unika odpowiedzi na konkretne pytanie. Niech zagłosują w sondzie mieszkańcy- tylko mieszkańcy zawsze zagłosują, że premie się nie należą innym. Gdyby zamieścić sondę czy mieszkańcom należy się 500zł od urzędu za bycie mieszkańcem to wtedy wszyscy byliby za. Radna jest niewiarygodna.
Zorientowany16:15, 28 lutego 2021
Ale o co chodzi? Te pieniądze to 13 i parę stówek na święta to tych bajońskich wypłat -2000 netto to dużo?
hej16:03, 28 lutego 2021
Chcę te zajęcia na macie zobaczyć. Nawet zapłacę za bilet.
patriot16:02, 28 lutego 2021
Wszystko było by dobrze gdyby Pani Radna nie była prowokowana przez byłego burmistrza teraz z PIS .Najlepiej by było wymienić aktualnych na nowych ale nie nowych starych którzy też się wypłacali równo i propagowali kolesiostwo i nepotyzm.
Jasne że powinna być opozycja konstruktywna, a władza powinna ją trochę szanować .
Ale tak nie jest i nie będzie.
Ktos16:00, 28 lutego 2021
Uparta-P. Watcha wie o kogo chodzi.26.02.2021, 21:47
Panie Burmistrzu na premie nagrody pieniądze są a na to co trzeba nigdy Urząd Miasta nie ma. Wiem to z własnego doświadczenia.
Przypomnę Panu, Pańskie słowa przed pierwsza kadencja....
"Burmistrz ma być dla obywateli, nie przeciwko. Obietnice zmiany bloku na normalny blok mieszkalny."
Ktoś wtedy Panu odpowiedział...
"Obiecanki cacanki, a głupiemu radość."
Szok jak można komuś w oczy patrzeć, obiecywać, słowa nie dotrzymać.
A dajcie sobie miliony premii ale dzięki temu na gorze, ludzie już przejrzeli na oczy. 3 kadencji nie będzie.
Kwoty jakie były potrzebne na wymianę pewnych rzeczy wachaly się od 10 do max 50 zł takiej kwoty urząd miasta te nie miał. Dopiero po kilku tel i dyskusji grosze się znalazły.
r2d215:49, 28 lutego 2021
Ludzie w urzędzie zarabiają (chodzi o zwykłych, szeregowych pracowników) strasznie marne pieniądze. Na budowie zarobisz nawet 3x lepiej. Następuje ucieczka wartościowych pracowników do innych urzędów nie związanych z miastem gdzie lepiej płacą lub do innych profesji. Nie z dziwcie się Nowotarżanie jak zostaniecie w pewnej chwili z ręką w nocniku bo zostaną plewy a ziarna będą gdzie indzie. I nie piszcie głupot, że urząd jest nikomu niepotrzebny.
Ps. Nie jestem urzędnikiem.
miasteczkowy15:44, 28 lutego 2021
Pytanie: czy Pan Burmistrz i Jego zastępcy wykorzystali przysługujące im urlopy wypoczynkowe(?) czy pobiorą za nie ekwiwalent?
Barbara15:20, 28 lutego 2021
Burmistrz popełnia błędy. Przede wszystkim wizerunkowe. To nie wróży dobrze jego przyszłości w samorządzie.
Olek15:17, 28 lutego 2021
sonda nie działa na smartfonach wię jutro rano urzędnicy wypaczą jej wynik ze swoich służbowych komputerów
Bogusława15:11, 28 lutego 2021
Urzędnicy z UM mają świetne zarobki, a Starostwo w Nowym Targu najniższe pensje w kraju! To jest skandal! I co Burmistrz z Pawlikowską na to?
pietrek15:04, 28 lutego 2021
Żeby moja żona myślała jak Pani Ewa... .Może bym był posiniaczony ale bym se żył lajtowo,jak książę z Królową(nie musiał bym się napracować nad myśleniem).
stary14:59, 28 lutego 2021
naczelnicy i kierownicy premie? Za co tym co mają dużo daje się jeszcze więcej? premie tak dla personelu sprzątającego i niskich szczeblem urzędników, naczelnicy i kierownicy mają już za DUŻO !!!!!!
Szarotek14:57, 28 lutego 2021
a się czepiacie Pana Burmistrza!!!A on przecież sprawił że mamy czyste górskie powietrze z normami pyłu zawieszonego przekroczonymi wielokrotnie,wybudował hale sportową która w kampanii wyborczej obiecywał,miasto jest czyste zadbane no to nagrody się chyba należał???I jeszcze Pani Ewa za to wszystko chce poniewierać Pana Burmistrza na macie!!!
marcin14:48, 28 lutego 2021
No co tak delikatnie? Pani Palka coś spokojniała. Za delikatne te pytania. Może się wystraszyła tej maty........:)))))))))))))))))
Igor14:32, 28 lutego 2021
Watycha został zaorany.
SKANDAL14:31, 28 lutego 2021
Odkąd pamiętam Pan Burmistrz nigdy nie umiał na nic odpowiedzieć rzetelnie, zrozumiale i zgodnie z prawdą. Przepraszam, ale mieć takiego Burmistrza Miasta to obciach. Szuka oszczędności kosztem mieszkańców a tu bez zastanowienia rozdaje pół miliona swojej ekipie? Uważam, że to skandal. Gratuluję Pani Radnej, która jako jedna z niewielu porusza niewygodne tematy bo tylko w ten sposób my mieszkańcy możemy się tak naprawę cokolwiek dowiedzieć. Ja oglądam sesję i bardzo nie podoba mi się, że Pani Radna zawsze jest "zbywana". Dlaczego? Bo dąży do prawdy i zadaje pytania często niewygodne dla BM. Pytania które kierują do niej mieszkańcy bo chcą mieć odpowiedź. Proste.Dziękuje.
Kierownik14:05, 28 lutego 2021
Brawo Pani Radna !!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas