Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama
Nowy Targ
Clouds
15°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
16°
Wiatr: 3.564 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 55 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 82 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
11.03.2021, 15:30 | czytano: 7257

Uwaga na oszustwa internetowe. Trzy mieszkanki Podhala straciły pieniądze, a jedna aż 9 tysięcy złotych

Do nowotarskiej komendy i podległych komisariatów zgłosiły się trzy osoby oszukane podczas kupowania i sprzedawania przez Internet. Mieszkanka gminy Raba Wyżna wchodząc w link przesłany w wiadomości od kupującej straciła 9 tysięcy złotych. Dwie pozostałe osoby nie otrzymały kupionego i opłaconego towaru tracąc kilkaset złotych.

Arch. Podhale24.pl
Mieszkanka gminy Raba Wyżna wystawiła artykuły dziecięce do sprzedaży na popularnym serwisie ogłoszeniowym w Internecie. Za pomocą komunikatora internetowego z kobietą skontaktowała się osoba zainteresowana kupnem, która poinformowała, że dokonała już płatności za towar, ale żeby otrzymać pieniądze na konto, mieszkanka gminy Raba Wyżna musi kliknąć w link przesłany w wiadomości od kupującej. I tu kobieta popełniła błąd. Kliknęła w przesłany link, który otworzył fałszywą stronę banku i wpisała także wymagane dane do logowania na swoim koncie (swój login, PIN, numer pesel) i kody autoryzacyjne, które otrzymała w wiadomościach sms. Tymczasem oszust wypłacił z konta kobiety 9 tysięcy złotych wykorzystując przejęte kody.

Z kolei mieszkanki Nowego Targu oraz gminy Szaflary zostały oszukane podczas internetowych zakupów. Kobiety nie otrzymały kupionego i opłaconego towaru tracąc kilkaset złotych. Natomiast mieszkaniec gminy Czorsztyn sprzedający swój towar w porę zorientował się, że kupujący, próbuje go oszukać. Mężczyzna nie wszedł w przesłany w wiadomości link, dzięki czemu nie stracił swoich oszczędności.

Pamiętaj! Sprzedając i kupując w Internecie możesz zostać oszukany. Nie klikajmy w przesłane w wiadomości linki, aby otrzymać płatność za wystawiony towar oraz czytajmy uważnie SMS-y z kodami autoryzacyjnymi. Nie wolno reagować na prośby o zalogowanie się do konta bankowego, podania hasła jednorazowego lub jakiegokolwiek identyfikatora do banku - apeluje policja.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Besta19:30, 11 marca 2021
Próby wyłudzenia kasy od sprzedających na olx to już plaga. Wystawiłam telefon na olx i w ciągu 3 dni dostała 6 wiadomości przez komunikator z propozycją zakupu i z instrukcją obsługi co powinnam zrobić - czyli właśnie wejść w link. Nie reagujcie na wiadmości poza olx!!!!
ian.16:47, 11 marca 2021
tyle się mówi i dalej ludzie dają się nabierać a szkoda ich i ich kasy no ale co zrobić pewnie tak musi być...
Szakal16:46, 11 marca 2021
No to trzeba mieć IQ kartofla żeby komuś gdzieś wpisywać swój pesel nawet. Podejrzewam że te osoby bez niczego by się zgodziły oddać swoje organy handlarzom w Meksyku i to jeszcze za darmo by się podpisały i same im dopłaciły do tego.
ostrożnie15:27, 11 marca 2021
Bracia zza wschodniej granicy się dokapitalizowali. Kasa nie do odzyskania.
Jak sprzedajesz coś na olx:
- nie podawaj żadnych danych do konta ani karty kredytowej by sfinalizować transakcję,
- nie kontaktuj się z nikim i nie klikaj w linki podrzucane przez SMS czy komunikatory.

Stronka podrobiona wygląda jak olx, tylko pisana jest łamaną polszczyzną (Potwierdzać). Przy odrobinie ostrożności każdy z was będzie bogatszy o wiedzę i kasę na koncie.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas