Wtorek, 13 kwiecień 2021, Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
Nowy Targ i okolice
Rain
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 85
Rain
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
07.04.2021, 10:01 | czytano: 1355

Czasopismo "Na Spiszu" również w Internecie

Pismo "Na Spiszu", w którym publikowane są historyczne teksty dotyczące dziejów Spisza, umieściło komplet wydań z lat 2003-2020, na portalu academia.edu. Dostęp do nich jest bezpłatny.

Jak podkreśla Jan Budz, założyciel i prezes Związku Polskiego Spisza, to najlepsze rozwiązanie dla mieszkańców i miłośników tego regionu, w czasach cyfrowych, gdy jeszcze różne ograniczenia pandemiczne dodatkowo zmieniły dostępność do wydawnictw drukowanych, bo zamknięto biblioteki. Aby zapoznać się z archiwalnymi wydaniami należy wejść na stronę: https://independent.academia.edu/NaSpiszu

Dodatkowo, po to by ułatwić dostęp do najważniejszych treści, często - ze względu na niewielki nakład czasopisma - mało znanych, najwartościowsze artykuły są stopniowo "wycinane" z czasopisma i umieszczane jako osobne pozycje - tu przykład: Jan Budz: Dlaczego w Bukowinie są dwie tablice upamiętniające pobyt Józefa Piłsudskiego [z 1988 i 1994 r.]?

Warto też, po to by zainteresowanym dziejami Podtatrza uświadomić pojawienie się wielu ważnych regionalnie publikacji w jednym miejscu sieci, poinformować o dwu dalszych profilach bardzo "podhalańskich":
- prof. Jerzego M. Roszkowskiego (do niedawna z Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem) awfkrakow.academia.edu/JerzyRoszkowski
- prof. Tadeusza M. Trajdosa ihpan.academia.edu/TadeuszTrajdos

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Spisok10:47, 10 kwietnia 2021
Jasiu, coby innyk kultury ucyć, to trza jom samemu mieć.
Jan Budz21:50, 8 kwietnia 2021
Ładnie...Kultura wyszła z butów...Tak to można do rana. Żegnajcie.
Skała19:49, 8 kwietnia 2021
A kto tu proponuje pokątne spotkania, ja czy Jasiek Buc?
do@Skała18:10, 8 kwietnia 2021
Powiedz tu wszystkim jak było, a nie umawiaj się pokątnie na spotkania przy księżycówce.
do@Skała17:23, 8 kwietnia 2021
Zgadzam się w 100%, a kto tego nie rozumie jest ...bucem :)
Jan Budz15:09, 8 kwietnia 2021
do @ Skała; Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci skałą, a najlepiej niech się nie ukrywa, nie zmienia nicków, powiem mu w oczy, jak było i jak jest... Nie jesteś PiS, więc się nie wyrychlaj, nie podszywaj pod strukturę - instytucję, bo jak tacy by ją tylko popierali - daleko nie zajdzie. ....Więc odwagi, albo nie sądź pochopnie.
Skała13:14, 8 kwietnia 2021
Do Jana Budza
Stała się krzywda, bo jak startowałeś z listy PiS, która była przeciwstawna do Jedności Tatrzańskiej, to wyborcy liczyli że będziesz uczciwe realizował cele PiS. Tymczasem tyś po prostu oszukał wyborców. Zdradziłeś ich.
Jan Budz15:39, 7 kwietnia 2021
do rzekomy @ Spisok; Jak juz to podpisuj sie "Śpisok", ... A jak to takie pilne, wozne i ciekawe Kolygo... , to zajmij sie rozprawóm historycnóm o tym, roki lecóm...a ty bes mioł robote. Przi okazji odryjes komu stała sie krziwda... Zachyncóm, a jak trzeba pomozym. To nie strzyloj do mnie zo winkla i anonimowo...bo cie fto uwidzi i trza sie be tłumacić...
Spisok12:47, 7 kwietnia 2021
A opisołeś Jasiu swoje przygody w powiecie? Jak to z PIS-u dostołeś stołek radnego, a pote przekupcyłeś syćko z Jednościom Tatrzańskom i zawiodeś swoik kolegów?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij