Wtorek, 13 kwiecień 2021, Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
Rabka Zdrój i okolice
Rain
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 85
Rain
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
08.04.2021, 15:12 | czytano: 735

Cyfrowanie w Pieninach

Stowarzyszenie LGD „Gorce-Pieniny” pozyskało dotację na zadanie pn. „Cyfrowanie w Pieninach”. W jego ramach odbędą się warsztaty kroju, ręcznego szycia, cyfrowania (wyszywania haftowania) elementów męskiego stroju pienińskiego.

Stowarzyszenie otrzymało na ten cel dotację w wysokości 20 tys. zł z w ramach Programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – Kultura ludowa i tradycyjna 2021.

W zakres zajęć będzie wchodziła także nauka zdobienie aplikacjami części stroju góralskiego oraz nagranie filmu promocyjno-edukacyjnego. Projekt ma za zadanie przekazane w bezpośredni sposób wiedzy i umiejętności młodym osobom szczególnie zainteresowanym praktyczną kontynuacją tradycji rękodzielniczych w regionie pienińskim. Cyfrowanie stroju jest w naszym regionie unikatowe i grozi całkowitym zanikiem.

Zajęcia prowadził będzie Jan Kubik – wybitna i niepowtarzalna postać gminy Krościenko nad Dunajcem, laureat nagrody Gloria -Artis – krościeński regionalista, twórca ludowy gawędziarz śpiewak, tancerz oraz znawca ludowej muzyki pienińskiej, zwanym „człowiek orkiestra„. W swojej twórczości sięga przede wszystkim do korzeni, kultywując w ten sposób skarby regionu. Jego szczególna aktywność zaraża miłością do małej ojczyzny nawet te najmłodsze pokolenia. Warsztaty odbywać się będą w Krościenku nad Dunajcem w Galerii Jana Kubika.

Zgłoszenia należy dostarczyć do 13 kwietnia 2021 roku do godz. 15-tej do biura LGD „Gorce-Pieniny” ul. Rynek 32, 34-450 Krościenko n/D (przy wejściu do biura umieszczona została Skrzynka Podawcza, w której można pozostawić dokumenty w formie papierowej) lub mailowo na adres e-mail: biuro@leadergorce-pieniny.pl lub można też przesłać drogą pocztową na ww. adres (decyduje data wpływu listu do biura).

Zajęcia będą ogólnodostępne, bezpłatne. Uczestnicy zajęć ponoszą jedynie koszty dojazdu na miejsce zajęć. Rekrutację prowadzi komisja rekrutacyjna powołana przez Zarząd LGD „Gorce-Pieniny” zgodnie z zasadami rekrutacji na podstawie karty zgłoszenia. Rekrutacja będzie prowadzona w sposób bezstronny, zgodnie z jednakowymi dla wszystkich warunkami. Warunkiem przystąpienia do rekrutacji jest wypełnienie karty zgłoszenia oraz jej dostarczenie w wymaganym terminie do siedziby LGD „Gorce-Pieniny” lub przesłanie poczta elektroniczną.

Termin warsztatów: kwiecień-listopad 2021
Miejsce: „Galeria Jana Kubika” w Krościenku nad Dunajcem
Ilość godzin warsztatowych: 160 (20 godz. miesięcznie)

Karty zgłoszeniowe, regulamin oraz szczegóły warsztatów dostępne są pod adresem:
www.leadergorce-pieniny.pl

Źródło: LGD „Gorce-Pieniny”, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
tak na zakonczenie21:59, 8 kwietnia 2021
cyfrujcie i nie zawracajcie głowy
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij