Poniedziałek, 17 maj 2021, Imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki
Rabka Zdrój i okolice
Rain
14°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 67
Rain
12°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 67
Rain
14°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 67
Rain
16°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 76
Clouds
17°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 22
Rain
13°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 67
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
11.04.2021, 15:27 | czytano: 3862

W Tatrach pięknie, ale i niebezpiecznie (zdjęcia, video)

zdj. Piotr Korczak

W ostatnich dniach w Tatrach zeszło co najmniej sześć lawin. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Niebezpiecznie jest także na otwartych przestrzeniach - szlaki są mocno oblodzone i wieje silny wiatr.

Słoneczna pogoda oraz duża ilość śniegu przyciągnęły w Tatry wielu skiturowców, którzy wyruszyli na szlaki. Silny wiatr oraz wysokie temperatury negatywnie wpłynęły na stabilność pokrywy śnieżnej.

Tylko w piątek 0 kwietnia w Tatrach zeszło aż sześć lawin. Największa spod Kopy Kondrackiej. Lawiny były także w rejonach Morskiego Oka, Świnickiej przełęczy, Kasprowego-Wierchu (Myślenickie Turnie), próg Mnicha i pod Aslatynem na Słowacji. Część z lawin została wywołana przez narciarzy skiturowych, którzy odpalali plecaki lawinowe. Na szczęście nikt nie został przysypany, więc pomoc ratowników nie była potrzebna.

Obecnie w Tatrach ogłoszony jest umiarkowany, drugi stopień zagrożenia lawinowego. Ratownicy TOPR ostrzegają, że właśnie przy „lawinowej dwójce” dochodzi do największej ilości wypadków.

My zapraszamy na foto-wycieczkę na Kalatówki.

sms/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
ski alpine19:28, 11 kwietnia 2021
Skiturowcy mieli lepszy sezon, niż kiedykolwiek. Poruszali się po stokach, gdy były nieczynne wyciągi. Później spadło tyle naturalnego śniegu, że mogli być wszędzie. Pandemia spowodowała wysyp narciarzy skiturowych. To dobrze, bo nie ma lepszego lekarstwa od naturalnego wysiłku sportowego na powietrzu. Teraz rowery i nie damy się zarazie.
Osiol18:40, 11 kwietnia 2021
Przecież nie ma problemu to z podatków
Zciekawiony17:49, 11 kwietnia 2021
A podobno nie wolno na nartach jeździć....ale w tłumie bez dystansu można?czy jak to jest
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij