Wtorek, 18 maj 2021, Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Nowy Targ i okolice
Rain
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 93
Rain
11°
Wiatr: 17.712 km/h Wilgotność: 99
Rain
Wiatr: 11.376 km/h Wilgotność: 91
Rain
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
13.04.2021, 12:00 | czytano: 4299

48 nowych zakażeń na Podhalu

www.gov.pl

35 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie nowotarskim, 13 w tatrzańskim, 513 wykonanych testów, 6 zgonów związanych z COVID-19 i 815 osób na kwarantannie - to dane o pandemii na Podhalu za ostatnią dobę.

Łącznie mamy dziś w kraju 13227 nowych zakażeń i 644 przypadki śmiertelne (216 wyłącznie z powodu COVID-19, 428 miało choroby współistniejące).

r/
najnowsze informacje
komentarze
Doktor kidler11:04, 15 kwietnia 2021
Siostra z Londynu dzwoni do brata.
- Cześć Michał, co tam u Was w Polsce słychać?
- Mam dwie wiadomości, dobrą i złą.
- Zacznij od złej.
- Mama chora, lekarze leczą tylko przez telefon, dom zajął komornik, ludzie się duszą w maseczkach z niedotlenienia, moja restauracja upadła, babcia umarła, bo nie nie mogła się dostać do lekarza, sąsiad się powiesił po stracie pracy - kazali mu zamknąć dom weselny i hotel, koleżanka zmarła po szczepionce na covid, zamknęli nawet zakłady fryzjerskie oraz szkoły. Ania więc nie chodzi do szkoły - mają naukę zdalną, z której nie wynoszą żadnej wiedzy. 100 000 ludzi umarło z braku opieki medycznej. Antka policja spałowała ze brak maski, a Wojtkowi odmówili chemioterapii, bo test covid-19 wyszedł pozytywny, więc szykuje się kolejny pogrzeb...
- A dobra!?
- Na szczęście mamy wspaniałego Ministra Zdrowia Niedzielskiego, który dba o nasze bezpieczeństwo.
tylko czekac az madrala sie odezwie09:25, 14 kwietnia 2021
czekac tylko było na wypowiedzi tego madrego co tylko przejazdem. moze w koncu pojedzie juz sobie
Wyrocznia00:42, 14 kwietnia 2021
Do prawdy - Dobrze to przeanalizowałeś. Problemem jest to, że taki analityczny umysł jaki posiadasz ma garstka ludzi, dlatego nic się nie zmieni. Idziemy prostą drogą do kompletnego zniewolenia.
mądry i skromny21:14, 13 kwietnia 2021
Mój bohater powrócił- uff- wszystko będzie dobrze.
Ja tylko przejazdem18:01, 13 kwietnia 2021
@mądry i skromny
Jeżeli dotychczas chodzileś spać w maseczce innej niż na poprawienie cert, to od razu ze swojego nicka skasuj pierwszy człon. Ale jezeli chodziłeś spać maseczce na porawę cery skasuj drugi.
Możliwe, że zostanie z twojego nicka jedynie jedna samogłoska:)
prawda16:18, 13 kwietnia 2021
@Doktor kidler, dokładnie ;) Starczy nawet przejść się po mieście i popatrzeć ile osób mijanych na chodniku nosi maseczki. Ale nie pod nosem czy na brodzie. Już mają ludzie dość tej propagandy. Ja to jeszcze rozumiem ubierać maseczki w sklepie, urzędzie, autobusie. Tam ludzie są upchnięci w małej przestrzeni i jak ktoś ma wirusa, to może lepiej żeby jednak miał tą maseczkę, niż jej nie miał. Ale na chodniku to bez sensu. Wcale się nie dziwię, że już mało kto idąc chodnikiem ma naciągniete to na nos.
A czy jest się czego bać? Przecież liczby jasno pokazują, że człowiek zdrowy ma ułamek procenta możliwości na to umrzeć. A nawet jeśli jest chory na inne, poważne choroby, to te 3% śmiertelności też aż takiego wielkiego wrażenia nie robi. Przecież taka schorowana osoba ma większe szanse umrzeć na inną chorobę, np. raka, czy niewydolność krążenia, niż na covid. Dodatkowo, jeśli do całej statystyki dodamy pewną liczbę osób, które przeszły to zakażenie bezobjawowo lub z niewielkimi objawami, a nie czuły potrzeby robienia testów, i siedzenia pod państwową kwarantanną (a myślę, że takich osób może byc całkiem sporo), dlatego nie są wliczani jako ozdrowieńcy do publicznych statystyk, to dodając ich do calej puli zarażonych osob, z tych 3% śmiertelności się zrobi może 2%. To rzeczywiście, strasznie zabójczy ten covid...
Nic, tylko się bać i myśleć o covidzie, byle broń Boże nie myśleć o tym, co wyprawia kochany rząd. Jeśli ktoś jeszcze nie zauważył pewnych faktów, to informuję, że dodruk pieniądza idzie pełną parą, stopy procentowe już są bliskie 0, a trwają poważne dywagacje nad obniżeniem ich do wartości ujemnych... Przez te i tym podobne machinacje nasz majątek z roku na rok traci na wartości, pieniądze się dewaluują, a za chwilę inflacja wystrzeli jak rakieta w kosmos. Póki co jeszcze ludzie gromadzą gotówkę, bo są lockdowny, więc tego jeszcze nie widać jak sprawa z inflacją się rozwija. Ale jak w końcu kiedyś gotówka pójdzie w niezakłócany obieg, to się zdziwią co poniektórzy. Plus do tego dochodzi manipulacja wskaźnikami inflacji. I nie tylko zresztą inflacji, bo tak samo stopą bezrobocia i innymi wskażnikami manipulują, ustalając różne kryteria liczenia tych zmiennych. Rzeczywista inflacja nie jest tym samym co inflacja mierzona wskaźnikami.
A jak chodzi o te codzienne artykuły ze statystyką covidu, to ja wchodzę tu tylko po to, żeby zobaczyć co ludzie w komentarzach napisali :) I czasem napiszę też coś od siebie, jak dzisiaj.
Po komentarzach wygląda mi na to, że z biegiem czasu coraz więcej osób widzi, że coś jest nie halo z tą epidemią. Minął szok nowości, gdzie nie było jeszcze do końca wiadome jak bardzo to jest zaraźliwe i jaka będzie śmiertelność tej choroby. Za to ludzie widzą, że rachunki coraz większe, coraz mniej opłaca się bycie oszczędnym i zapobiegliwym człowiekiem, bo oszczędności na koncie zżera inflacja i zerowe/ujemne stopy, za to coraz bardziej opłaca sie cyckanie z państwowego i robienie lewizny, coraz bardziej państwo się wszędzie wtrynia, już chcą nawet gotówkę wyeliminować, żeby doszczętnie obywatela uzależnić od władzy. Jak to będzie wszystko postępować, to nie dość, że będzie w koncu jak za komuny, że nawet na pierdnięcie będzie potrzebne pozwolenie od państwa, podbite 5 pieczątkami w 5 urzędach, ale będzie jeszcze gorzej, bo w PRL chociaż nie było technicznych możliwości inwigilacji, jakie mamy dzisiaj. Płatności elektroniczne zawsze można niepokornemu obywatelowi odłączyć. I wtedy zostajesz dosłownie bez dostępu do środków przeżycia. Do tego będzie można sprawdzić: co kupiłeś, gdzie i kiedy. A to jasno wskazuje też twój fizyczny pobyt w danym miejscu. Wszelkie służby wyczuwają w takiej sytuacji raj dla siebie. Rządzący istny raj dla siebie będą mieli, bo ogłupione strachem społeczeństwo podda się wszystkiemu jak baranki prowadzone na rzeź. Tak że oni wszyscy będą zadowoleni. Tylko zwykły obywatel raju w tym systemie mieć nie będzie. Prędzej już coś przeciwnego do raju.
A jak ktoś nie wierzy w możliwość zaistnienia socjalizmu, to niech zada sobie takie pytanie. Skoro socjalizm jest niemożliwy, to dlaczego istniał i to istniał przez dziesiątki lat? Był całkiem niedawno, starsi pamiętają. Co więc stoi na przeszkodzie, żeby znowu miał być, tylko nieco zmodyfikowany? Może warto wyjść czasem z mentalnej strefy komfortu i wiary w to, w co przyjemnie jest wierzyć i popatrzeć na fakty dookoła nas. Każdy chcialby wierzyć, że jesteśmy rządzeni przez mądrych, porządnych ludzi, którzy mają dobre cele. Wierzyć w to, że natura ludzka nie jest po dużej części egoistyczna, prymitywna, żądna władzy, mściwa i małostkowa. Tak, fajnie by było w to wierzyć. Tylko czy aby fakty się z tą piękną wizją zgadzają? Niech każdy odpowie sobie sam...
mądry i skromny14:21, 13 kwietnia 2021
A mnie obchodzą, i to bardzo, bo z przerażeniem stwierdzam że coraz mniej się boje. W tym stanie mogę zrobić coś skrajnie głupiego np.- nie zaszczepię się trzecią dawką albo pójdę spać bez maseczki. Ja tylko przejazdem- ratuj.
Doktor kidler14:01, 13 kwietnia 2021
jak widać nikogo już nie obchodzą te raporty!!Ludzie żyją swoim życiem i nie ulegają propagandzie covidovej!!No i bardzo dobrze!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij