Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 87
Clouds
11°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 87
Clear
12°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 1.944 km/h Wilgotność: 91
Clouds
10°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
16.04.2021, 18:09 | czytano: 964

Ministerialne wsparcie w ramach programu "Sport dla Wszystkich"

arch. Podhale24

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wesprze podmioty, które spełniły kryteria formalno-merytoryczne określone w programie "Sport dla Wszystkich". Kwota dofinansowania w tym roku wynosi 24 mln zł. Wśród beneficjentów jest MMKS Podhale Nowy Targ i LZS Szarotka Chochołów.

Dofinansowania na zadania otrzyma 320 organizacji pozarządowych realizujących zadania w zakresie upowszechniania sportu i kultury fizycznej. W szczególności są to podmioty o zasięgu ogólnopolskim, posiadające ponadregionalne, czy wojewódzkie struktury organizacyjne, tj. związki stowarzyszeń, stowarzyszenia, fundacje.

Kwoty dofinansowania jednej organizacji w ramach programu "Sport dla Wszystkich" w tym roku wynoszą minimum 4 tys. zł. Największe wsparcie otrzyma Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe – 3,5 mln zł. Kwotę 700 tys. zł rząd przeznaczy na wsparcie Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking i 450 tys. zł na dofinansowanie działalności Polskiego Związku Rugby.

W zestawieniu ujęto także organizacje z Podhala.

Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy "Podhale" Nowy Targ na I Turniej Hokejowy im. Żołnierzy Wyklętych otrzyma 30 tys. zł; Ludowy Zespół Sportowy "Szarotka" Chochołów na organizację III Memoriału im. Legionistów Podhalańskich (narciarstwo alpejskie) 25 tys., a na III Memoriał im. Legionistów Podhalańskich (biegi przełajowe i zawody strzeleckie) - 15 tys. zł.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Janek09:06, 17 kwietnia 2021
Na nordic walking 700 tyś. To się ktoś nie źle będzie bawić za nasze pieniądze.
BEASTY BOYS18:21, 16 kwietnia 2021
To jakas chyba pomylka!Kto taki madry wpadl na pomysl organizacji turnieju hokejowego pod takim haslem?!Sport to nie polityka!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij