Poniedziałek, 17 maj 2021, Imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki
Czarny Dunajec i okolice
Rain
14°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 67
Rain
12°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 67
Rain
14°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 67
Rain
16°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 76
Clouds
17°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 22
Rain
13°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 67
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
18.04.2021, 10:48 | czytano: 7587

Jeden czołgał się po jezdni, drugi stał na środku drogi

Arch. Podhale24.pl

W minionym tygodniu policjanci dwukrotnie - w Rabce-Zdroju i w Szczawnicy - interweniowali wobec osób, które pod wpływem alkoholu stwarzały zagrożenie na drogach. Na szczęście kierowcy w porę zareagowali i nie doszło do tragedii.

W środę późnym wieczorem policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju otrzymali informację o czołgającym się po jezdni mężczyźnie. Po przyjeździe na miejsce, na ulicy Poniatowskiego funkcjonariusze zastali leżącego częściowo na jezdni mężczyznę. 63-latek był pod wpływem alkoholu. Na szczęście kierowcy w porę zareagowali i nie doszło do tragedii. Mężczyzna został przekazany pod opiekę rodzinie. Czynności w sprawie o wykroczenie prowadzą rabczańscy policjanci.

Natomiast w czwartek po godzinie 22, policjanci interweniowali w Szlachtowej wobec pieszego, który stał na środku jezdni. 28-latek również był pod wpływem alkoholu. W tym przypadku, kierowcy także w porę zareagowali i nie doszło do tragedii. W obawie o zdrowie i życie mężczyzny, został on przewieziony do wytrzeźwienia do nowotarskiej komendy. Czynności w sprawie o wykroczenie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem.

- Pieszy znajdujący się na jezdni stwarza bardzo duże zagrożenie w ruchu drogowym - podkreśla asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. - Szczególnie po zmierzchu piesi są słabo widoczni. Dlatego stosowanie się do ograniczeń prędkości ma tak duże znaczenie, w szczególności na terenie obszaru zabudowanego, gdzie ruch niechronionych uczestników ruchu drogowego jest znacznie większy. Niestety nie wszyscy kierowcy o tym pamiętają, o czym świadczą tak licznie zatrzymywane prawa jazdy za nadmierną prędkości. Tylko wczorajszego wieczoru dwóch kolejnych kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na terenie obszaru zabudowanego. Na szczęście w tych dwóch przypadkach, kierowcy zdążyli w porę zareagować i nie doszło do nieszczęścia. Pamiętajmy o zasadzie ograniczanego zaufania do pozostałych uczestników ruchu drogowego i poruszajmy się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
wojtek06:57, 19 kwietnia 2021
To i tak dobrze, że nie położył się w poprzek drogi. Wtedy nie można było by go ominąć.
wojtek06:55, 19 kwietnia 2021
Najlepiej wprowadzić ograniczenia prędkości do 20 km/godz. wtedy osoby nietrzeźwe mogą nawet spać na drodze i do żadnego wypadku nie dojdzie.
gość12:16, 18 kwietnia 2021
Kiedyś to były czasy , w NT na rynku jak rozrabiał to go podrzucili na lotnisko i se musiał radzić. Teraz to się cackają
88812:11, 18 kwietnia 2021
Po pijaku to najpewniej i najbezpieczniej czołgiem,nie można się wtedy wywalić i krzywdy sobię zrobić.Byleby kraickiem i na jedynce.
Knajpa11:39, 18 kwietnia 2021
Knajpy zamknięte to piją po ulicach.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij