Klub Hokejowy Podhale zwrócił się do władz Nowego Targu o milion złotych z budżetu. Burmistrz zgodził się na stypendia - podhale24.pl
Niedziela, 01 października
Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana
Zakopane
Clear
Wiatr: 2.124 km/h Wilgotność: 93 %
Clear
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 93 %
Clear
10°
Wiatr: 6.48 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
14°
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 94 %
Clear
11°
Wiatr: 2.124 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
19.04.2021, 13:21 | czytano: 5211

Klub Hokejowy Podhale zwrócił się do władz Nowego Targu o milion złotych z budżetu. Burmistrz zgodził się na stypendia

NOWY TARG. W trakcie posiedzenia Komisji Sportu, Turystyki i Promocji Rady Miasta, podczas podsumowania sezonu hokejowego, z ust prezesa KH Nowy Targ padła prośba do radnych o jasną deklarację co najmniej trzyletniego finansowania zawodowego hokeja z miejskiej kasy. Burmistrz zgodził się na przekazanie w tym roku kilkuset tysięcy na stypendia dla zawodników.

arch. Podhale24
arch. Podhale24
- Od trzech lat jak jesteśmy w zarządzie, planujemy wyprowadzić klub na prostą, by nowy sezon zaczynać bez zadłużenia, wykorzystywania umów reklamowych z poprzednich sezonów. Zakładaliśmy budżet w wysokości 2,5 mln - licząc, że z kibicami na stadionie uda się nam zamknąć bilans na zero. Ale pandemia sprawiła, że kibiców brakło na hali i budżet zamknął się na poziomie 2,2 mln. Brakło nam 300 tysięcy na zamknięcie kosztów klubu - mówił Tomasz Dziurdzik.

"Chcemy zawodowego hokeja, czy nie"

Jak dodał obecne zobowiązania klubu to wypłaty, zadłużenia za sprzęt, mieszkania, hotele, a także zaległości związane z ZUS i Vat. Dziurdzik dziękował urzędnikom za to, że "podchodzą łaskawie i rozkładają klubowi zobowiązania na raty".

Nie krył, że największym sponsorem z Nowego Targu jest Urząd Miasta. Pozostali duzi sponsorzy to ZEW Niedzica i Tauron - sponsor strategiczny. - Nie wiemy o co chodzi z tym Nowym Targiem... firmy się odsunęły, jest jakaś zła otoczka wokół hokeja i główni sponsorzy są spoza Nowego Targu. /.../ Jak nam ręki Miasto nie poda i nie będzie pomocy od spółki skarbu państwa to ekstraklasy w Nowym targu nie będzie. Nie jesteśmy w stanie małymi firmami pociągnąć tego. Sezon zasadniczy zakończyliśmy na poziomie 3,1 mln. Taki był budżet i to jest minimalna kwota, żeby zagrać na poziomie ekstraklasy. Nie ma na Podhalu klubu z takimi tradycjami jak ten, który gra w ekstraklasie. Jasno musimy sobie powiedzieć - czy chcemy hokeja zawodowego, czy nie. My zakończymy sezon i pospłacamy ze swoich firm zadłużenia i kończymy... mówił z goryczą Dziurdzik. Jak dodał - bez zawodowego hokeja, dzieci nie będą się garnąć do gry.

Wniosek o milion

W marcu br. na ręce burmistrza i przewodniczącego Rady miasta klub wysłał prośbę o stałą pomoc finansową. Wnioskowano o milion zł netto. W trakcie posiedzenia komisji sportu poproszono, by sprawa trafiła na dzisiejsza sesję Rady Miasta i w formie głosowania radni ustalili - czy jest wola wsparcia klubu taką kwotą. Argumentowano, że wizja "pewnego" miliona" daje także innym firmom - potencjalnie zainteresowanym wsparciem klubu - pewność, ze sytuacja KH jest stabilna.

Prezes MMKS Podhale Zdzisław Zaręba poparł wniosek kolegi z większego klubu. - My mamy plan minimum - plan rozwoju dzieci i młodzieży, wdrażania młodych zawodników z centralnej ligi do dużego hokeja. Ile możemy - wspieramy seniorów, ale bez seniorów obawiam się, że nas może nie być. Tomasz Dziurdzik mówi o milionie, ja chciałbym nawet więcej dla dużego hokeja. My dostajemy wystarczające 150 tysięcy z Miasta, wyszliśmy z zadłużenia i nie mamy żadnym zadłużeń prócz MCSiR - co w każdej chwili możemy uregulować. Wspieram inicjatywę dużego hokeja i tego miliona zł i proszę o to Radę Miasta - podsumował Zaręba.

"Dać klubowi te pieniądze"

Radny Artur Kret dość ostro mówił o "błędach spowodowanych przez Miasto", o wieloletnich zaniedbaniach. Skrytykował też wygląd hali lodowej. - Nikt nie chce się utożsamiać z czymś co teraz jest na lodowisku. To średniowiecze współczesnego sportu. Nasze lodowisko nie zachęca rodzin z dziećmi do tego, by uczestniczyć w wydarzeniach sportowych. Sponsorzy widzą, że nie idzie to w dobrym kierunku, to się nie rozwija. To są długoletnie zaniedbania. Mamy marzenia o nowym lodowisku - cały czas jest o tym mowa i ciągle jakaś mgiełka tajemnicy, że "kiedyś się coś tam uda". Nie oszukujmy się. Klub żeby mógł funkcjonować musi dostać odpowiednie pieniądze, ale całe siły powinny być skierowane na kosmetyczne zmiany wizualne. Trzeba stworzyć 5-letni plan, by klub wyprowadzić raz na zawsze - wyjść na prostą. Jestem w stu procentach za tym, żeby klubowi te pieniądze dać. Teraz to takie podtrzymywanie wegetacji, ludzie z pasją to próbują robić, ale jak nie wykonamy czegoś konkretnego, to nic z tego nie będzie. Mamy coraz więcej dyscyplin, które są sfrustrowane ta sytuacją, że hokej dostaje pieniądze. Czemu tylko hokej jest finansowany na taką skalę, chociaż inne dyscypliny też mają swoje sukcesy - mówił radny.

Dyrektor MCSiR odpierał zarzuty. - To są całe lata zaniedbań. My robimy co możemy i małe remonty konsekwentnie prowadzimy. Za mojej kadencji, czyli w ciągu trzech lat zmienił się wizerunek budynku administracyjnego, po wielu latach system zasilania - który był w dramatycznym stanie - udało się nam wymienić, maszynownia była w strasznym stanie, groziło katastrofą to, co tam zastałem. My co sezon staramy się kolejne elementy serwisowe robić małym krokami. Wymieniliśmy okna, hala nabrała jakiegoś wyglądu, mamy podpisaną już umowę na malowanie dachu, zrobiliśmy remont sali gimnastycznej, wymieniliśmy oświetlenie - wyliczał Krzysztof Łapsa.

Forma wsparcia - stypendia

Uznano, że najlepszym rozwiązaniem byłoby finansowanie z kasy miejskiej stypendiów dla zawodników. - Wtedy nikt nam nie zarzuci, że zapłaciliśmy jakieś zaległości. My na konto klubu nie chcemy od Miasta ani złotówki deklarował prezes Dziurdzik. Dla przypomnienia w poprzednim sezonie w takiej formie Miasto przekazało na konta zawodników 230 tysięcy złotych.

Swoje poparcie zadeklarował także Jacenty Rajski. - Powinniśmy wnioskować do Rady Miasta, by takie wsparcie uruchomić. Uważam, że przy budżecie 160 milionów złotych, ten milion nie jest żadnym obciążeniem - mówił i dodał, że sezon hokejowy jest rozłożony na dwa lata kalendarzowe, dlatego w tym roku można przeznaczy przykładowo jedną piątą z tego o co klub wnioskuje, a w budżecie miejskim na kolejny rok - zarezerwować pozostałą kwotę.

"Tak, ale nie milion"

Mniej optymizmu wykazał przewodniczący Rady Miasta. Przypomniał, że budżet na ten rok i tak jest deficytowy i Miasto nie ma takich środków o jakie prosi KH. By je zdobyć - trzeba pomyśleć o kolejnym kredycie, lub zdecydować o rezygnacji z jakieś inwestycji. - Myślę, że są w Mieście większe priorytety. Np. wymiana pieców. Dziś wiemy, że środki jakie na ten cel zarezerwowaliśmy - są niewystarczające. Jeżeli ich nie znajdziemy, to również będziemy musieli wziąć kredyt. Zawsze przy ustalaniu budżetu trzeba znaleźć jakiś kompromis, bo dla jednego ważny jest sport, dla drugiego kultura. Pamiętamy, że jak mówimy o 160 milionach złotych w budżecie, to dużą część stanowią w nim subwencje. "Wolnych środków" na inwestycje nie ma dużo. Pamiętajmy, że jeżeli damy na hokej, to następuje od razu oburzenie innych środowisk - piłka nożna, czy tenis stołowy. Jest wiele innych dyscyplin sportowych w naszym mieście, które też musimy wspierać - przestrzegał Grzegorz Luberda. Uznał jednak, że "dobrym pomysłem jest opracowanie trzyletniego planu wsparcia dla hokeja, ale na pewno nie kwotą miliona złotych rocznie".

Aktualizacja

W trakcie sesji - Grzegorz Watycha powiedział, że jeszcze w tym roku KH może liczyć na wsparcie. Jak zapowiedział podczas kolejnej - przyspieszonej sesji Rady Miasta podjęta ma zostać decyzja o przeznaczeniu 400 tys. zł na stypendia (brutto). - Środki pochodzić będą z dochodów z opłaty reklamowej. W tym roku na poziomie 700 tysięcy i 400 tysięcy na początek sezonu 2021/22 - zapowiedział burmistrz.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Zeglas : )04:18, 21 kwietnia 2021
Panwie bez jaj , nadchodza ciezkie czasy : )
Pinki13:11, 20 kwietnia 2021
Historia powtarza się co roku. Co roku władze klubu przychodzą Miasta i mówią: "Dajcie pieniędzy bo my jesteśmy wizytówką miasta". Różnica jest tylko w wysokości dotacji. Zaczynało się bodaj od 200 tys. a doszliśmy już do 1 mln. złotych. Nie licząc kosztów utrzymania lodowiska. Przecież są również sponsorzy w tym Tauron z którym kibice wiązali nadzieje finansowe. A wyniki co raz gorsze. Siódme miejsce w tabeli i 0:4 w play off.Wcześniej też nie nie było szału Jaka to wizytówka? Wizytówka to była jak drużyna z małego miasta dawała 10-ciu reprezentantów (wtedy ponad połowę składu) i ogrywała wszystkich w kraju zasilając przy tym zawodnikami parę drużyn konkurencyjnych. (Ech łza się w oku kręci.) W zeszłym sezonie nakupowano obcokrajowców, bo jest taka moda w Polsce, a krótkowzroczne władze hokeja się na to godzą, chociaż grozi to tym, że nie będzie miał kto grać w reprezentacji. Naszych chłopaków posadzono na ławie, albo na trybunach, a wśród "stranieri" był podobno taki napastnik który nie strzelił bramki w ośmiu czy dziesięciu meczach (odsyłam do felietonów Stefana Leśniowskiego). A Panowie z zarządu przychodzą po milion złotych. Może ruszcie się Panowie za sponsorami, trochę oszczędniej z tymi zakupami zawodników skoro macie jakie takie zaplecze i jak drużyna przestanie się pałętać w dolnych rejonach tabeli, to wtedy przyjdźcie do Miasta po pieniądze i to tak duże pieniądze po to żeby drużynę wzmocnić.
Pozdrawiam wszystkich kibiców z nadzieją na lepsze czasy.
Pinki
kuba10:05, 20 kwietnia 2021
Stypendia? Jak to stypendia? Stypendia to dzieci dostają za osiągnięcia w nauce lub sporcie, a nie stare konie co za zawód sobie hokej wybrały. Niechże ma burmistrz na tyle odwagi by nazwać rzeczy po imieniu - zafunduje wypłaty zawodowym hokeistom z których wielu nie ma nowe z Nowym Targiem nic wspólnego! Niech może dzieciaki z MMKS z Nowego Targu dostaną kasę na wyjazdy czy na sprzęt, a nie setki tysięcy na zawodowy sport.
tylko referendum08:55, 20 kwietnia 2021
Watycha spróbuj tylko wydać ten milion dla hokeistów z naszych podatków!
SKA SKA SKANDAL08:04, 20 kwietnia 2021
Brawo,Nowy Targ to hokej czy komus sie to podoba czy nie!A osoby co sa na nie,to niestety leniwe lemingi.Ktore sportu zazywaja przed tv lub rajdami po promocjach w masarni.
baciok@06:46, 20 kwietnia 2021
Do nick Mirunio
Siedze , pije poranna kawe, przegladam papiery i myślę nad twoją wypowiedzią
Dam Ci takie porównanie z budżetem domowym.
Wyobraź sobie że hokej to tak jakby twoja żona.
Stanowi twoją wizytówkę, chcesz żeby ładnie wyglądała, chodzisz z nią na przyjecia, spotkania, reprezentuje Ciebie w sprawach urzedowych.
Już nie mówie że jest wszelakich cnót intelektualnych.
Musisz na nią wydawać kase z budżetu domowego.
Nie pożałujesz na fryzjerkę, kosmetyczkę. jskieś centrum spa, jakieś zabiegi upiekszające, musi kupić jakiś ciuchy, sprezentujesz jakiś samochód.
Ona jest twoją też promocją a promocja kosztuje.
Tak samo z hokejem jak z tą żoną.
Musisz kasy wylożyć a wydaje mi się że warto.
Hokej to ostatnia rozrywka w Nowym Targu łącząca młodych dzieci starych.
Jest takim elementem scalającym.
Niektóre miasta na siłę szukają elementów ich promującycha a tu mamy ten element.
Zgadzam się że jest wiele potrzebnych spraw do załatwienia w Nowym Targu wielokrotnie tu opisywanych.
To samo można powiedzię . A po co biblioteki, swietlice, place zabaw, ścieżki rowerowe.
Życze miłego dnia.
Sawa06:39, 20 kwietnia 2021
Pan przewodniczący Luberda został oficjalnie wezwany do powiadomienia rzecznika dyscypliny finansów i chyba tym razem nie schowa głowy w piasek? Jeśli tego nie zrobi to Huston widzę problem.
Mirunio23:37, 19 kwietnia 2021
Kto oprócz garstki zainteresowanych uważa że ta niekończońca się reanimacja ożywi trupa? Ile jeszcze podatnik będzie dopłacał do sportu paru zamożnych chłopaków? Nie ma w tym mieście na rzeczy służące naszemu przeżyciu, bezpieczeństwu, spokojowi, ale na hokej jest. Nie 10, czy 50 tys. ale milion!!! Jest tak wiele potrzeb zupełnie podstawowych, żyjemy przecież w smrodzie, brudzie, psich odchodach i niebywałym hałasie. Nikt niczego nie kontroluje, a jeśli to wyłącznie w celach tworzenia papierowych sprawozdań i raportów. Nic się nie da zrobić, poprawić. Słyszę opowieści jak na konferencjach Morawieckiego, że jest cudownie, ale tak złej jakości życia w Nowym Targu nie pamietam. I zamiast zainwestować te pieniądze w coś co poprawi codzienne życie Nowotarżanina to burmistrz wydaje milion na hokej? Ta decyzja burmistrza pozbawiła mnie wszelkich złudzeń. Ten pan jest odklejony od rzeczywistości. Gdym ja zarządzając moim budżetem domowym wydał z niego niemałe środki, mając zadłużenie i wiele żywotnych potrzeb, na jakiś tam sport, bo moi przodkowie się nim interesowali, dzisiaj bez sukcesów i przyszłości, to nie miałbym po co się w domu pokazywać! Skanda i tyle!
wyborca z dawnego 2123:34, 19 kwietnia 2021
Panie burmistrzu myślę że trzeba w tej sprawie zrobić konsultacje społeczne. Można je połączyć z referendum o pana odwołanie.
Realista22:56, 19 kwietnia 2021
Bardzo dobra i trafna incjatywa dla Nowego Targu .A krytycy brać sie za dokończenie tego balkonu pod Długą Polaną i wyciągu na Turbacz,,,,
Władek21:24, 19 kwietnia 2021
Chyba kogoś po....ło!!! Bańka na hokej, z którego nic nie ma!!!?
baciok@20:04, 19 kwietnia 2021
Powiem tak. Troche obracam sie w świecie i jak rozmawiam ze znajomymi to Nowy Trag kojarzy sie obecnie z 3 rzeczami
1. Hokej i Podhale
2. Buty Wojas( nie uprawiam kryptoreklamy)
3. Jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce(chyba to chluby nie przynosi)
Jezli pozwoli sie hokejowi umrzeć to juz bedzie wizualny koniec miasta.
1 mln jak na budżet to niewiele. Wydaje sie na wiele bzdurnych spraw( wielokrotnie opisywanych na Podhale24).
Niech władze popatrzą na inne miasta Katowice, Jastrzebie
Jak sie chce to sie da zrobić.
PODHALE HOKEJ FANS REYKJAVIK19:42, 19 kwietnia 2021
plywaczka zjedz snickersa bo gwiazda nigy nie bedziesz.
góral NT16:53, 19 kwietnia 2021
Pierwsze wyniki potem kasa. Ileż można sponsorować z publicznej kasy zabawę kilku dorosłych chłopaków.

Wyrzucanie pieniędzy w błoto. Klub hokejowy już od dawna nie jest wizytówką miasta.

Moim zdaniem niech zarabiają chłopaki miliony ale przekazane przez sponsora za wyniki a nie z publicznej kasy za pierdzenie w ławę i udawanie gwiazdorów.

Mojego poparcia za marnowanie publicznej kasy w ten sposób nie ma.
Kolejny absurd16:20, 19 kwietnia 2021
"Wizytówka miasta" ? A kto tak twierdzi ? I jaka wizytówka... I w dodatku to już dawno w naszym kraju przestał być "sport masowy" (z obserwacji z ostatnich lat to raczej dyscyplina niszowa), poza tym nie tani. I jakie przepraszam ma perspektywy, żeby co roku milion złotych na niego przeznaczać. Ktoś jakieś badania przeprowadził ? Może dla pana radnego to "nic", ale czy aby miasto nie ma rzeczywiście innych ważnych wydatków jak np. realna pomoc mieszkańcom w wymianie starych kopciuchów ? Remonty ulic i chodników, itd. można wyliczać. Nie ma też innych dyscyplin, gdzie należało by pomóc zdolnej, utalentowanej młodzieży (lekkoatletyka, gry zespołowe halowe, piłka nożna, sporty walki, taniec iitd.). Na hokej "bańka" a na inne po parę tysięcy - żenada ! Dlaczego burmistrz podejmuje decyzje, z którymi nie zgadza się znaczna część mieszkańców miasta ? Niech ogłosi referendum. A na ten hokej niech zrzucają się ci, co na mecze chodzą i śnią dalej "snem o wielkości", która chyba jednak odeszła i rzeczywiście pora się z tym pogodzić. Słyszałem o takim pomyśle, żeby w miejscu tej sypiącej się hali tor bobslejowy wybudować - to byłaby atrakcja i wizytówka miasta ! I można go używać i zimą i latem. Wokół inne atrakcje rozrywkowe i handel - i wiele osób, by zarobiło. A i paru "siłaczy" by się znalazło do popychania ... I wstążkę przeciąć można ...
Mieszkaniec15:37, 19 kwietnia 2021
Klub to biznes więc niech utrzymują się sami bo naja tym to polega a nie wyciągać ręce do pieniędzy podatnika ,za nie swoje to każdy by chciał się utrzymywać ,widać po frekwencji jakie to potrzebne w naszym mieście ,wole już przeznaczyć tą kwotę np na cudowną imprezę na lodowisku która odbywa się corocznie i tyle dobrego nam daje
alik15:23, 19 kwietnia 2021
Aby były pieniądze to trzeba GRAĆ!!!! Na razie od lat to takie podwórkowe zabawy w hokej.
Kubek14:43, 19 kwietnia 2021
A ja bym proponował żeby miasto i wszystkie kluby w mieście spróbowało dojść do porozumienia i złożyć to do kupy czyli jedno miasto jeden konkretny klub i jedno miejsce dla wszystkich czyli wielofunkcyjna hala nowa i dla wszystkich
Abees14:36, 19 kwietnia 2021
To teraz można rozmawiać z poważnymi sponsorami. W końcu Burmistrz zrobił coś jak należy. Niech teraz się określi co z halą
?14:34, 19 kwietnia 2021
Brawo, czyli jednak się da! Kiedy nowa hala?
Do Indianin14:15, 19 kwietnia 2021
Miasto nie pomogło Błażusiakowi i dzisiaj go mało kto rozpoznaje w Polsce a w stanach jest wielka gwiazda. Był spływ kajakowy jako wizytówka i go skutecznie położyli jak i inne tradycje. Hala lodowa ruina lat zaniedbań. Na kulturę wydajemy xxx zł (MOK) a sport jest równie ważny a może i ważniejszy przy cukrzycy i otyłości jaka grozi społeczeństwu.
Do szkodnika hokeja14:09, 19 kwietnia 2021
Jeżeli dzeinnikarz nie sprawdza informacji tylko rzuca artykułami na szkodę Podhala dla paru laików to jest największym szkodnikiem, pomimo innych działań i póżniej nie ma co się dziwić efektów że zacytuje z artykułu : Nie wiemy o co chodzi z tym Nowym Targiem... firmy się odsunęły, jest jakaś zła otoczka wokół hokeja i główni sponsorzy są spoza Nowego Targu. /.../
tylko referendum13:54, 19 kwietnia 2021
Kolejna bańka wyrzucona w błoto. Brawo Watycha. Najpierw wynik potem kasa. Ale u Watychy wszystko na odwrót.
pływaczka13:48, 19 kwietnia 2021
Hokej już dawno nie jest wizytówką miasta ....czas się z tym pogodzić
Jasiu13:37, 19 kwietnia 2021
Panie Grzegorzu Luberda swoją wypowiedzią stracił Pan wiele, nie rozumie Pan chyba co to HOKEJ i wizytówka miasta. Wstyd.
Lututek13:34, 19 kwietnia 2021
A może więcej na edukację, kulturę, niż hokej. NIE samym hokejem Podhale żyje .
Indianin13:33, 19 kwietnia 2021
Chyba do końca porypało! Milion? Za co? Za wyniki z tego sezonu? Za armię obcokrajowców? Nasze pieniądze mają iść na sponsorowanie zabawy kilkunastu dorosłych chłopców w grę, która tylko podobnie do hokeja wygląda? Kpina! Miasto z hokeja dzisiaj nie ma nic oprócz problemu, jakim jest klub, który wiecznie wyciąga rękę. Byłbym w stanie zrozumieć zapotrzebowanie gdyby był jakiś wynik. Ale od 10 lat nie dzieje się nic. Ciągłe zmiany trenerów, zawodników, chaos w składzie, w zarządzie. Jeśli ktoś się chce bawić w sport zawodowy niech się bawi za swoje.

Dlaczego miasto nie sponsorowało nigdy na przykład Tadeusza Błażusiaka? Bo nie musiało! Gość jest na tyle wybitny, że kasa do niego przychodzi sama, nie musiał żebrać. Tak samo powinno być w hokeju i każdym innym sporcie.
Rafalski13:31, 19 kwietnia 2021
Może po MOKU pora na lodowisko?????
miastowy13:27, 19 kwietnia 2021
Dość utrzymywania darmozjadów!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas