Sobota, 28 maja
Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 7.128 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
Wiatr: 7.956 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
28 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
26.04.2021, 14:22 | czytano: 6073

Kierowca quada zatrzymany przez policję. Miał 2,5 promila, gdy wjechał w bramę

SZCZAWNICA. Nietrzeźwy kierowca quada wjechał w bramę wjazdową do posesji i zniknął. Tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
W sobotę około godziny 20, policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem zostali wezwani do Szczawnicy. Po przyjeździe funkcjonariusze zastali właścicieli uszkodzonej bramy, a w rejonie posesji mężczyznę, który na widok policjantów zaczął się oddalać. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna ten kierował quadem i uderzył w bramę wjazdową do posesji, po czym oddalił się z miejsca zostawiając quada. Po chwili jednak wrócił i odjechał pojazdem z miejsca zdarzenia, po czym ponownie wrócił, aby „dogadać się” w sprawie uszkodzonej bramy. Wtedy na miejsce przyjechali policjanci.

Podczas rozmowy z mężczyzną funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie kierowcy wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem. Tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w przypadku kierowania pod wpływem alkoholu nie chronią kierowcy polisy ubezpieczeniowe. Za skutki zdarzenia kierowca będzie odpowiadał z własnej kieszeni.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Bibola15:03, 26 kwietnia 2021
Masakra Tomek trza Ci to bylo
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas