Wtorek, 03 sierpień 2021, Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema
Nowy Targ i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 79 %
-
brak pomiaru
Clouds
16°
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
14°
Wiatr: 6.48 km/h Wilgotność: 79 %
08.05.2021, 12:26 | czytano: 2608

W tym roku otwarte zostaną dwie kładki rowerowe - w Tylmanowej i w Krościenku

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Już w te wakacje, w lipcu, rowerzyści przejadą kolejnymi dwiema kładkami zlokalizowanymi na terenie gmin Łącko i Ochotnica Dolna oraz na terenie gminy Krościenko nad Dunajcem. W planach jest również kładka od strony Szczawnicy.

- To dobra wiadomość dla miłośników dwóch kółek. Już w najbliższe wakacje zostaną oddane do użytku dwa nowe obiekty – kładka w Zabrzeży w gminie Łącko oraz kładka pieszo-rowerowa w Krościenku nad Dunajcem. Prace przebiegają szybko i terminowo. Wkrótce trasy VeloDunajec połączą Sądecczyznę z Krościenkiem nad Dunajcem i Szczawnicą oraz z Jeziorem Czorsztyńskim, a dalej z Zakopanem. Środki na te inwestycje pochodzą z Funduszy Europejskich w ramach RPO WM 2014-2020 – mówi marszałek Witold Kozłowski.

Wizytowana przez marszałka kładka w Zabrzeży (na zdjęciu) została oddana do użytku wiosną 2019 roku. Położona jest w miejscowości Łącko (Czerniec) w ciągu trasy rowerowej VeloDunajec na odcinku Zabrzeż – Stary Sącz. Jej długość to ponad 130 m. Koszt inwestycji opiewał na 3,7 mln zł, z czego ponad 2,7 mln zł pochodziło z Funduszy Europejskich, a około 800 tys. zł z budżetu województwa.

Prace na dwóch nowych kładkach zostaną zakończone w czerwcu, a już w lipcu będą udostępnione pieszym i rowerzystom.

Pierwsza z nich blisko 130 metrowa została zlokalizowana w miejscowościach Tylmanowa i Zabrzeż w ciągu trasy VeloDunajec na odcinku Szczawnica-Zabrzeż. Koszt jej budowy to 5,5 mln zł, z czego środki unijne stanowiły 4,1 mln zł, a z budżetu województwa przekazano ponad 1,1 mln zł.

Druga kładka, mierząca prawie 112 metrów, powstała w Krościenku nad Dunajcem w ciągu trasy rowerowej VeloDunajec. Koszt inwestycji to 6,9 mln zł (UE – 5,17 mln zł, budżet województwa 1,38 ml zł). Pozostałe środki zostały pozyskane z budżetu państwa.

Warto wspomnieć o projektowanej już czwartej kładce, która powstanie w Krościenku nad Dunajcem od strony Szczawnicy.

Źródło: UMWM, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Brat idioty ze Szczawy21:47, 8 maja 2021
Z Krościenka do Tylmanowej będą rowery przewożne łódkami.
pelikan20:40, 8 maja 2021
Same kładki bez scieżek rowerowych prowadzących do nich to jaka to trasa Velo Dunajec. Czy ktoś mi powie jak przejecha przez miejscowość Kłodne.
Od Tylmanowej rowerem w brud przez Dunajec? Kolejna kładka na Kozłeczyżnie w Krościenku komu potrzebna ,hyba do pensjonatu Crosna!
Franek14:46, 8 maja 2021
Mądrze pomyślane. Rowerzyści od kładki w Krościenku do Tylmanowej pojadą chodnikiem przy głównej drodze i będą dotleniać się spalinami samochodów
kolarze i rowerzyści12:58, 8 maja 2021
Brawo, super. Dróg rowerowych oby jak najwięcej. Rower to zdrowie. My chcielibyśmy doczekać takich czasów, żeby rowerzyści (kolarze) byli traktowani na drodze, jak każdy inny użytkownik drogi, a nie jak zło konieczne. Tak jest w całym cywilizowanym świecie, ale niestety w Polsce nie.
Staszek Esbuś Turnia12:37, 8 maja 2021
Fajnie, zrobi się ciepło będziemy jeździć na rowerach
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij