Środa, 23 czerwiec 2021, Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Zakopane i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
20°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
20°
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
20°
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 94 %
Clear
21°
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 86 %
Clear
20°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 85 %
12.05.2021, 09:56 | czytano: 5619

Kierowca nie zareagował na "lizaka", ominął policjantów i skręcił w boczną uliczkę

39-letni mieszkaniec Gronkowa został zatrzymany przez policjantów po tym, jak próbował uniknąć kontroli drogowej. Jak się okazało, był nietrzeźwy.

Patrol zakopiańskiej drogówki na prowadził kontrolę drogową na zakopiance w Białym Dunajcu. - Policjanci postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę opla, który jechał zdecydowania za szybko w terenie zabudowanym - informuje asp. szt. Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. - Pomimo wydania polecenia do zatrzymania pojazdu przez policjantów - kierowca nie zareagował, a następnie odjechał dalej skręcając w jedną z bocznych uliczek.

Policjanci natychmiast ruszyli za oplem w pościg. Z pomocą przyszli im policjanci z Nowego Targu. Wspólne działania tatrzańskich i nowotarskich policjantów doprowadziły do zatrzymania kierowcy w Gronkowie. 39-letni mieszkaniec tej miejscowości nie zatrzymał się do kontroli, bo jak się okazało, był nietrzeźwy. Badanie alkomatem potwierdziło, że w jego organizmie znajduje się 1.8 promila alkoholu.

Za jazdę po alkoholu grozi mu kara do dwóch lat w więzieniu. Natomiast konsekwencje za ucieczkę przed policją są o wiele surowsze i za to przestępstwo może kierowcy grozić do pięciu lat w więzieniu oraz nawet 15-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

oprac. r/ KPP Zakopane
najnowsze informacje
komentarze
ostrożność , istnienie ludzkie i inne -uchroń16:32, 12 maja 2021
Powinni patrole wszędzie stać ,albo drony wykorzystać , uniknie się wielu tragediom na drodze
kierowca16:18, 12 maja 2021
Zero tolerancji za jazdę po pijaku, ktoś kto pije i siada za kółko naraża nie tylko swoje ale i cudze życie, prawko do końca życia powinno być zabierane i obowiązkowa kara więzienia a na dodatek wizyta w prosektorium przy ofierze wypadku , może by pomogło !
szofer15:15, 12 maja 2021
Pijaki.Nie wsiadać do auta no chyba że na tylny fotel.Nawet jak będziecie jechać wzorcowo.Licho nie śpi potem czyjaś i wasza trauma do końca życia.Nie burzcie swojego,komuś życia.Zdrówka życzę(nie przy kieliszku).
CELA NR 314:35, 12 maja 2021
Do ciupy z nim!
Dawidek13:46, 12 maja 2021
Prawo w tym kraju obowiązuje, przepisy ruchu drogowego też. jakby mieszkańcy zapomnieli o tym, to w odpowiedniej chwili się im przypomni. Sami się o to proszą tak działając. O...1.. to przykład ????
Wojtek13:38, 12 maja 2021
do Trzeba wyciągnąć wnioski i być bezwzględnym - wspaniała wypowiedź.
jajakobyły13:09, 12 maja 2021
Mam nadzieję,że policjantom udzielono pomocy psychologicznej i skierowano na obowiązkowe odstresowanie , po którym zostaną odznaczeni za męstwo.Swoją drogą w policji to musi być teraz zupełny lajcik skoro takie zdarzenia są uważane za ważne i kierowane do mediów.
Trzeba wyciągać wnioski i być bezwzględnym12:34, 12 maja 2021
Do tego prowadzi pobłażanie różnej maści chuliganom , bo jak ich nazwać , Dziś tak będzie ,że KOD-ziarze się nie zatrzymują , Inni spod znaku STRZAŁ PLUJA NA POLICJANTÓW , JESZCZE INNI OBRAŻAJĄ , A CI Z RP TO W OGÓLE OBJEŻDŻAJĄ LIZAKI . Dalej pobłażajcie tym wyrzutkom społecznym , to mało ,że za mundury was wytargają , to jeszcze wąsy wam oberwą ., Do tego prowadzi pobłażanie
władzy .
lewy migacz12:15, 12 maja 2021
Na szczęście zostawili mu szrota żeby maił czym po flaszkę podjechać. Mają gest.
Wojtek10:50, 12 maja 2021
To mi się podoba,ale koniecznie dydaktycznie WYKONAĆ! "Za jazdę po alkoholu grozi mu kara do dwóch lat w więzieniu. Natomiast konsekwencje za ucieczkę przed policją są o wiele surowsze i za to przestępstwo może kierowcy grozić do pięciu lat w więzieniu oraz nawet 15-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych".
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij