Piątek, 24 września 2021, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Zakopane i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 22.86 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
14°
Wiatr: 23.832 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
14°
Wiatr: 26.964 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
15°
Wiatr: 25.272 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
12°
Wiatr: 18.54 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
13°
Wiatr: 15.948 km/h Wilgotność: 82 %
12.05.2021, 16:45 | czytano: 22480

Maciej Jachymiak: "Szajbu, szajbu!"

FELIETON. - Na początek rozstrzygnięcie ostatniego konkursu. Przemówienie rodem z trybuny pierwszomajowej to wystąpienie burmistrza sprzed 3 lat. Jako kandydata. Ileż wtedy naobiecywał, ho, ho! Byłbyż to przysłowiowy steg kłamstw? - pisze Maciej Jachymiak, lekarz, nowotarżanin, były polityk i samorządowiec.

- No weźmy na przykład taki hokej. Obiecał stadion jak Werk Arena w Trzyńcu. Byłem kilka razy. Koszt ca140 milionów. Sky boxy, przedszkola, bary, fitnessy, dziesiątki kamer (każdy zawodnik ma swoją!). Cudo. Kto by nie chciał. A co mamy? Drużynę co będzie walczyć o utrzymanie. Ale cicho! Bo nawet paru groszy na stypendia nie dostaną. Swoją drogą te stypendia to nienajlepszy pomysł. Ćwiczył je poprzedni burmistrz i nie wyszło…

Zarządzanie hokejem w mieście przypomina mi cały PZHL. Dzisiaj właśnie ma zjazd sprawozdawczy. On line. Jako członek komisji rewizyjnej dostałem wyliczenia. To rzadkość. Przez kilka lat przywykłem, że wylioczeń nie było. I że zarząd decyduje co komisji wolno kontrolować a co nie. Pytań też za bardzo zadawać nie wolno. Bo to szkodzi wizerunkowi. Żywcem jak na sesji rady miejskiej w Nowym Targu !!!

Ale w końcu podano. Po latach liczenie długów jest ogarnięte. I są z tego powodu dumni. Nie żartuję! Zarząd PZHL jest dumny, że w końcu wie ile długu związek zaciągnął! Na dziś 18 milionów 700 tysięcy. Większość zobowiązania krótkoterminowe, do zapłaty już.

PZHL od 3 lat praktycznie nie istnieje, bo jakby zaistniał zaraz by go zjedli wierzyciele. Zamknięte! Ministerstwo przesyła drobne bokiem, do śląskiego okręgowego związku. Za bardzo to chyba zgodne z prawem nie jest, ale komu to przeszkadza…

I co na to komisja rewizyjna? Wydała oświadczenie, że zarząd działa świetnie.

A ten sobie funkcjonuje już 5 lat i z roku na rok wpuszcza hokej w coraz głębszy kanał.
Początkowo polegało to na snuciu fantastycznych wizji i rozrzucaniu lekką ręką pieniędzy. Szybko przyszła katastrofa. Od tego czasu zarząd liczył długi… tak, ze 2 lata. Nie składał dokumentów na coroczny zjazd czy w urzędzie skarbowym. I co? I nic.

Zjazd w 2018 wezwał władze do dymisji. Prowadziłem wtedy zabranie. Sprawozdanie z niego wysłałem, ale wróciło z adnotacją, że adresat (zarząd PZHL) nie podjął przesyłki. Sami sobie napisał sprawozdanie i wysłali do ministerstwa. Od dawna proszę, żeby mi je pokazano. Nie ma szans. Nie mogę przeczytać sprawozdania ze zjazdu, którego byłem przewodniczącym…
Komisja rewizyjna była wtedy chwilowo nabuzowana. Związek zatrudnił dociekliwego rewidenta. Ten oświadczył, że PZHL to kopalnia nieprawidłowości finansowych i nie tylko, na czele ze swoim bankomatem, spółką Polska Hokej Liga. Spółka jest w 100% własnością Związku, ale zarząd, mimo wielokrotnych próśb, nie wyraził zgody na jej kontrolę. Pieniądze z różnych turniejów, mistrzostw, dotacji rozpływały się nie wiadomo jak... I co? Nic. Rewident został zastąpiony bardziej wstrzemięźliwym a członkowie komisji z stracili zapał…
Próbowali ratować hokej Olimpijczycy. Nic z tego... Dla zarządu PZHL tacy ludzie jak Ziętara to żaden autorytet…

Ale ja w każdem razie się trzymam i poprosiłem, żeby do laurki dla zarządu na dzisiejszy zjazd wpisać moje zdanie odrębne. Pewnie nic z tego, dlatego m.in. piszę ten felieton.
Nie składam żadnych zawiadomień o przestępstwach. Komisja rewizyjna to ciało gremialne. Wystąpienia się głosuje. A jako obywatel który wie o przekrętach – też nie. Mam to już za sobą. Robiłem takie rzeczy kilkanaście lat temu i doszedłem do wniosku, że Polska nie jest państwem prawa. A od tego czasu sytuacja jeszcze się pogorszyła.

Mamy natomiast demokrację. Jak widać po władzach PZHL czy miasta Nowy Targ, każdy może być wybrany. PZHL ma zjazd wyborczy we wrześniu. Może członkowie związku nie zachowają się tym razem jak barany na rzeź prowadzone. Czy mówiąc nowocześniej – lemingi. Szansa jest, niestety marna. Na hokej w Polsce nie ma pieniędzy. Ale dla kilku osób wystarczy. Te dadzą zarobić jeszcze kilku, te komuś coś tam… I rodzina pasożytów zaczyna pęcznieć. Wszystko przegłosują. Nawet, że blisko 20 milionów długu to sukces.
Na koniec coś wesołego, bo smutno jakoś się zrobiło…

Prezes PZHL nie wytrzymał kiedyś tych moich wystąpień i napisał na mnie donos. Klasyczny. Że na mistrzostwach świata w Tallinie zasnąłem w towarzystwie ambasadora oraz, że częstowałem alkoholem przypadkowe osoby. Szczera prawda. Zasnąłem, ale ambasador się nie przedstawił. To skąd miałem wiedzieć kto zacz? A wódeczką poczęstowałem prezesa PZHL. W zupełności zgadzam się, że to przypadkowy człowiek.

Podobne zresztą mam zdanie o nowotarskim burmistrzu.

Maciej Jachymiak
najnowsze informacje
komentarze
Mrek11:45, 1 czerwca 2021
steg kłamstw?? Co to jest? Poprawna polszczyzna to stek kłamstw.
@10:18, 16 maja 2021
Na hokeju i jego otoczce się nie znam ale z puentą trudno się nie zgodzić
życzliwy14:52, 13 maja 2021
Kto za 2,5 roku przy wyborach będzie pamiętał o komentarzach.
Gall Anonim13:55, 13 maja 2021
No cóż, jaka szkapa jest każdy widzi. Teraz już nawet stała się ikoną tej władzy na elewacji MOKu. Kompromitacja pełna.
Blamaż panie Grzesiu. Niech pan dalej słucha swojej szefowej Dżoanny a wpiszesz się pan na najczarniejszych kartach historii Nowego Targu.
Nigdy więcej MJ12:34, 13 maja 2021
A wszystko się zaczęło od likwidacji Młodzieżowego Domu Kultury i Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego.
Była propozycja zarządu powiatu. Jej autorem jest w głównej mierze był wicestarosta Maciej Jachymiak. Jego zdaniem, proponowane przez starostwo rozwiązanie, aby rolę ośrodków przejęło biuro ds. sportu i turystyki, oznaczać będzie wzrost środków na organizację imprez.
A dzisiaj pan plujesz?
Więcej takich szkodników, to nigdy z biedy nie wyjdziemy.
staen11:26, 13 maja 2021
przygadywała motyka gracy...
Inga09:26, 13 maja 2021
Porównanie per analogia tego co wyprawia Watycha do działań PZHL to strzał w dychę. Tylko, że Watycha dług po sobie pozostawi większy. Ale i tak nic nie przebije nowego Pegaza wziętego z wytatuowanego pośladka.
pomyśl zanim coś chlapniesz08:23, 13 maja 2021
Maciek -spaprałeś wszystko wchodząc do tego bagna. Już nic nie odkręcisz , gdybyś nawet na kolanach do Ludźmierza poszedł, tego nie odkręcisz . Nie ci ludzie i nie ten kierunek .
baciok@21:04, 12 maja 2021
Panie Macieju i znów w punkt
Jak mawiał Szwejk
,,Gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego
A ten Prezes to niewdzięcznik
Wódki sie napił i jeszcze donosi.
Stanisław20:40, 12 maja 2021
:) "Miałeś chamie złoty róg " trafne ?
franio20:12, 12 maja 2021
Nowy Targ pod wodzą nadszyszkownika Grzegorza to jedna wielka szajba. Szajba nad szajbami, owinięta kolorową wstążką.
f1619:01, 12 maja 2021
Panie Maćku. Steg kłamstw, prawie jak steg bzdur. Wystarczy tej pani posłuchać. Dlatego pewnie tak rzadko się wypowiada publicznie. Chyba ma jakiś zakaz?
pierwsi i chyba ostatni18:42, 12 maja 2021
Obiecywał jak wy wszyscy przed wyborami . Niczym się nie różnicie . Ale dopiero pierwsi co obiecali i prawie się spełnili .
Bolek na rozdrożu18:25, 12 maja 2021
Ale celnie! I od razu trochę światła rozbłysło dzięki Doktorowi nad tym szarym i smutnym miasteczkiem. Szarym, bo pospolitym i smutnym, bo byle jakim. Przezroczystym, nudnym, smętnym i beznadziejnym. Autentycznie przypadkowym jak burmistrz Watycha i jeszcze bardziej przypadkowy dwór życiowych nieudaczników, których los obdarzył również przypadkową władzą. No i ta mistrzowska paralela. Chapeau bas!
STAŚ17:49, 12 maja 2021
Doktor dużo wie !
zielony17:37, 12 maja 2021
Znowu straciłem cenne 5 minut na czytanie tych wypocin .
el_majonez17:12, 12 maja 2021
"steg kłamstw" u made my day Doktorze :D
Kotki17:10, 12 maja 2021
Brawo Panie Macieju prawda najprawdziwsza o Burmistrzu
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij