Środa, 16 czerwiec 2021, Imieniny: Aliny, Justyny, Benona
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 1.152 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
15°
Wiatr: 0.9 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
11°
Wiatr: 2.16 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
12°
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
11°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 2.232 km/h Wilgotność: 89 %
01.06.2021, 09:13 | czytano: 2133

Duże zmiany w Domu Ludowym w Kościelisku (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński

Górale z Kościeliska czas pandemii wykorzystali na remonty oraz zmiany w akcie notarialnym. - Chcemy, aby ten budynek służył jak najlepiej całej naszej społeczności - mówi Maciej Krzeptowski, prezes Związku Podhalan oddział Kościelisko.

Konkursowe przesłuchania w ramach Przednówka w Polanach odbyły się w odnowionej sali Domu Ludowego w Kościelisku. Sam remont kosztował ok. 250 tys. zł, a zmieniło się bardzo dużo. - Cała sala jest na nowo ocieplona. Została zrobiona nowa instalacja elektryczna. Sala została także powiększona o nową antresolę, przez co widownia jest też teraz na drugim poziomie. Przerobiliśmy też ogrzewanie - wymienia przeprowadzone prace Maciej Krzeptowski.

To jednak nie koniec zmian związanych z Domem Ludowym w Kościelisku w okresie pandemii. - Przez ostatnie lata toczyliśmy działania, żeby Dom Ludowy stał się prawną własnością Związku Podhalan w Kościelisku - zaznacza Maciej Krzeptowski. - Udało się i w maju 2020 roku został podpisany akt notarialny. Dom Ludowy wraz z działką został wpisany do księgi wieczystej jako własność Związku Podhalan oddział Kościelisko. To jest dla nas wielkim wydarzeniem jako dla związkowców. Chałupa po wielu wielu latach jest naszą prawną własnością - dodaje.

W ostatnim czasie wyremontowana została także kuchnia oraz zrobiono odwodnienie przy budynku. To jednak nie koniec zmian, jakie górale z Kościeliska zapowiadają w Domu Ludowym. Prezes jednak nie chce zdradzać pomysłów przed wyborem nowych władz.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
fred05:10, 2 czerwca 2021
Oj ale jakie zmiany się robi w Domu Ludowym w Lipnicy,tego nikt nie wie.
Masakra robią gminę bo tyle pracowniku jest ze im jest ciasno w starym budynku, ale nić nie robia tylko projety ale w terenie nić.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij