Poniedziałek, 21 czerwiec 2021, Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
Nowy Targ i okolice
Clouds
26°
Wiatr: 5.652 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
26°
Wiatr: 3.276 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
26°
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 58 %
Clouds
27°
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
27°
Wiatr: 7.272 km/h Wilgotność: 73 %
Rain
25°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 75 %
08.06.2021, 12:56 | czytano: 10227

Słowacy odblokowują drogi. Można przekroczyć granicę m.in. w Chochołowie i na Łysej Polanie

Odblokowane przejście graniczne w Lipnicy Wielkiej - Winiarczykówce. Fot. Jakub Wojtyczek

Słowackie koparki usunęły betonowe zapory drogowe m.in. w rejonie byłego przejścia granicznego na Łysej Polanie w Bukowinie Tatrzańskiej, w Chochołowie i Lipnicy Wielkiej - Winiarczykówce.

Na razie nie ma oficjalnego komunikatu strony słowackiej w tej sprawie, ale faktem jest, że nasi sąsiedzi, którzy w czasie pandemii zablokowali wjazd na swoje terytorium na byłych przejściach granicznych, z powrotem go przywracają.

Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu potwierdza, że otrzymał informację o odblokowaniu wszystkich dróg prowadzących do granicy z RP. Jednak nadal po stronie Republiki Słowackiej należy się spodziewać mobilnych kontroli w ich rejonie. W chwili obecnej KaOSG prowadzi po polskiej stronie kontrolę sanitarną na drogach przecinających granicę państwa.

Jednocześnie Straż Graniczna przypomina, że wyjazd na Słowację jest możliwy, ale pod pewnymi warunkami - szczegóły można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych https://www.gov.pl/web/dyplomacja/slowacja.

Zgodnie z informacjami znalezionymi na stronach słowackich, nie podlegają kwarantannie pod warunkiem uprzedniej obowiązkowej rejestracji na dedykowanej stronie internetowej: https://korona.gov.sk/ehranica/ osoby, które:

- posiadają dokument potwierdzający fakt, że zostały zaszczepione przeciw COVID-19 drugą dawką szczepionki mRNA (Pfizer/BioNTech lub Moderna), przy czym minęło co najmniej 14 dni od tego szczepienia,

- posiadają dokument potwierdzający fakt, że zostały zaszczepione przeciw COVID-19 pierwszą dawką szczepionki wektorowej (AstraZeneca lub Johnson&Johnson), przy czym minęło co najmniej 28 dni od tego szczepienia,

- posiadają dokument potwierdzający fakt, że zostały zaszczepione przeciw COVID-19 pierwszą dawką szczepionki mRNA lub wektorowej, przy czym ta dawka szczepionki została podana w terminie do 180 dni od chwili przebycia zachorowania na COVID-19;

- posiadają dokument potwierdzający fakt, że w ciągu ostatnich 180 dni przebyły zachorowanie na COVID-19,

- nie ukończyły 18 lat.

r/ gov.pl
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
obserwator10:13, 14 czerwca 2021
Od godz. 6.00 w dniu 14 czerwca 2021 roku nie podlegają kwarantannie

(po uprzedniej obowiązkowej rejestracji na dedykowanej stronie internetowej: https://korona.gov.sk/ehranica/ lub https://korona.gov.sk/en/ehranica/)

obywatele polscy wjeżdżający do Republiki Słowackiej, którzy w ciągu ostatnich 14 dni odwiedzili wyłącznie państwa oznaczone kolorem zielonym (m.in. Polskę), jeśli spełniają jeden z poniższych warunków:

a) posiadają zaświadczenie o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19 nie starszym niż 72 h,

b) wjeżdżają z Austrii, Czech, Polski lub Węgier i posiadają zaświadczenie o negatywnym wyniku testu antygenowego na COVID-19 nie starszego niż 24 h, wykonanym w jednym z tych krajów lub na Słowacji,

c) posiadają dokument potwierdzający fakt, że w ciągu ostatnich 180 dni przebyli zachorowanie na COVID-19,
Zainteresowany21:49, 8 czerwca 2021
A co z przejściem w Niedzicy?
ujek18:33, 8 czerwca 2021
Nie skutkowała ptasia grypa ani świńska to poskutkował koronawirus .
wylacz tv WLACZ myslenie14:47, 8 czerwca 2021
covid- virus propagandus, eterus wielka swiatowa mistyfikacja
Zdrowy14:09, 8 czerwca 2021
Segregacja się zaczyna. A kiedy to były tylko teorie spiskowe.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij