Poniedziałek, 26 lipiec 2021, Imieniny: Anny, Mirosławy, Grażyny
Zakopane i okolice
Clouds
17°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
18°
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
17°
Wiatr: 3.096 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
18°
Wiatr: 11.916 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
15°
Wiatr: 8.172 km/h Wilgotność: 83 %
09.06.2021, 17:44 | czytano: 6674

Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymała nowotarska policja. Rekordzista z Klikuszowej miał 3 promile

Pomimo surowych konsekwencji karnych nadal zdarzają się osoby, które po spożyciu alkoholu wsiadają za kierownicę. Tylko minionej doby policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców bez prawa jazdy.

W poniedziałek, przed godziną 23, w Bańskiej Niżnej, kobieta kierująca peugeotem najechała na tył poprzedzającego ją citroena. Nikomu nic poważnego się nie stało, ale okazało się, że sprawczyni kolizji była nietrzeźwa. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u 43-latki blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że kobieta nie posiada prawa jazdy, ponieważ zostało jej zatrzymane na początku maja za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Kierującej za popełnione przestępstwo grozi kilkutysięczna grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto odpowie za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i jazdę bez wymaganych uprawnień.

Natomiast we wtorek po godzinie 7 w Rabce-Zdroju, policjanci z tutejszego komisariatu Policji zatrzymali do kontroli chevroleta. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało blisko 2 promile. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie z jazdę bez wymaganych uprawnień.

Tego samego dnia wieczorem w Klikuszowej, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, który jechał bez włączonych świateł. Podczas kontroli okazało się, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u 48-latka 3 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że kierowca ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a opel nie ma aktualnych badań technicznych. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do sądowego zakazu. Prowadzenie samochodu pomimo prawomocnego zakazu stanowi przestępstwo opisane w art. 244 k.k., zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto kierowcy grozi kolejny kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
kris00:32, 10 czerwca 2021
Wojtek .... polecam wizytę u okulisty
komedianci MO22:13, 9 czerwca 2021
@Wojtek
Zaliczasz do tych z włączonymi światłami,również tych którzy mają tak matowe klosze że ledwo światło się przez nie przebija?Ci co mają pomontowane chińskie ledy wynalazki bez certyfikatu też się zaliczają do tych oświetlonych???Tutaj policja ma pole do popisu,zatrzymywać bezwzględnie dowody rejestracyjne!!!Tyle że policjanty wychodzą z założenia,ważne że się świeci.
mm@19:38, 9 czerwca 2021
trzech to jak pracowałem to na słuzbie zatrzynywalem
klio18:49, 9 czerwca 2021
Baba 43 lata i pijana?No to dzieci będą się musiały wstydzić za taką matkę. Widać,że odebranie prawa jazdy to żadna przeszkoda dla takich opojów,karać surowiej,po kilka tysięcy.
Wojtek18:48, 9 czerwca 2021
Panowie Policjanci,trzeba koniecznie karć tych którzy jeżdżą bez włączonych świateł.Te samochody w ciągu oświetlonych pojazdów są prawie niewidoczne.To się już robi plaga.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij