Poniedziałek, 21 czerwiec 2021, Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
Zakopane i okolice
Rain
23°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 80 %
Rain
25°
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
24°
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
26°
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
24°
Wiatr: 8.1 km/h Wilgotność: 81 %
Rain
22°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 75 %
10.06.2021, 10:34 | czytano: 7465

Nowy Targ: przeniesiono znak, który wprowadzał kierowców w błąd

Tak było jeszcze kilka dni temu. Fot. Czytelnik

Na terenie Nowego Targu nie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h, choć jeszcze parę dni temu tak sugerował źle zamontowany znak drogowy przy drodze z Lasku na Grel.

Znak sygnalizujący początek obszaru zabudowanego (D-42) w połączeniu ze znakiem informującym o ograniczeniu prędkości do 30 km/h (B-33) informował, że na tym obszarze zabudowanym obowiązuje stałe ograniczenie prędkości do tej właśnie prędkości. O ile na wybranych odcinkach inne znaki nie sygnalizują innych limitów. Ograniczenie to odwołuje dopiero znak sygnalizujący wyjazd z obszaru zabudowanego (D-43), a co za tym idzie, na całym terenie Nowego Targu obowiązuje, podobnie jak w centrum Londynu, ograniczenie prędkości do 30 km/h. Tak było przez kilka dni i dopiero post na Facebooku, zamieszczony przez jednego z mieszkańców, wywołał komentarze i pytania.

Urzędnicy nowotarskiego magistratu przyznają, że to błąd, który zaraz po zauważeniu został poprawiony.

(Stan aktualny. Fot. Robert Miśkowiec)

Kierownik referatu drogownictwa Urzędu Miasta w Nowym Targu Marcin Dziadkowiec tłumaczy, że ograniczenie do 30 km/h na tym odcinku zostało wprowadzone w związku ze złym stanem drogi. Samorząd dogadał się jednak w tej sprawie w firmą Intercor, która buduje nową zakopiankę i to ona zajęła się ubytkami. Nowa DK47 przecina za torami drogę łączącą Grel z Laskiem, która jest wykorzystywana jako droga techniczna dla samochodów z budowy. Znak wprowadzający ograniczenie do 30 km/ został przeniesiony w rejon prowadzonych prac.

Fot. Robert Miśkowiec

wo/r/
najnowsze informacje
komentarze
kierowiec23:29, 10 czerwca 2021
Jechałem tamtędy.Znak uwaga biustonosze.Zawiedziony, nie ma...
parafianin17:30, 10 czerwca 2021
proszę z ul Na Równi / Nowy Targ zrobić ruch jednokierunkowy proponuję w stronę ul Szaflarskiej
Osiedlowy13:33, 10 czerwca 2021
Ciekawe kiedy powróci parking przy ul.Sikorskiego za szkołą nr11.Ścieżka rowerowa obok,miasteczko komunikacyjne już ukończone,szkoła blisko,basen blisko,do boru spacerkiem blisko.A samochód zostawić nie ma gdzie.Parkingi obok basenu pozajmowane i klienci parkują pod naszymi blokami.Mieszkańcy tychże osiedli w pewnym czasie nie mają gdzie zaparkować również i ja przekazujący tą sprawę do rozpatrzenia,czy to przez radnych ,czy też samego Burmistrza.Czy klienci tych obiektów nie mogli by parkować na tym parkingu!!!!?.Czy samochody nauki jazdy jeżdżące tam i zajmujące miejsce są tam prawnie!!!?
Nowotarzanka12:52, 10 czerwca 2021
Wielki chaos to jest w Rynku
Trza być deblem żeby przejście było koło przejścia a skręt w szkolna przecinając line ciągła
Mario12:18, 10 czerwca 2021
A tak przy okazji, w którym dokładnie miejscu na tym odcinku zaczyna się Nowy Targ? Bo tak po prawdzie to jadac z miejscowości Trute mijam ów znak o którym dzisaj mowa, wjeżdżam do Miasta ale teoretycznie nadal jestem w Trutem bo na tym odcinku nigdzie nie ma znaku Nowy Targ...
XXX12:14, 10 czerwca 2021
Urzednicy powionni pracowac rzetelnie najwyzszy czas za nasze podatki jak dlugo jeszcze
Wojtek11:58, 10 czerwca 2021
Skrzyżowanie Podtatrzańska / Al. Solidarności stary wyblaknietę znak "zakaz wjazdu"
tylko referendum11:26, 10 czerwca 2021
W tym mieście jeden wielki chaos w każdej dziedzinie. Watycho obudź się. To nie mieszkańcy mają interweniować tylko urzędnicy zacząć myśleć
ja i on11:26, 10 czerwca 2021
Jeszcze niech usuną znak ostrzegawczy skrzyżowanie dróg równorzędnych na ulicy G.Maczka w stronę basenu.Tam jest wyjazd ze strefy zamieszkania.On tam jest nie potrzebny wprowadza w bład wszystkich.bo sie wlacyaja do ruchu.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij