Poniedziałek, 27 września 2021, Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Nowy Targ i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 1.512 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
15°
Wiatr: 1.728 km/h Wilgotność: 85 %
Clear
13°
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 80 %
Clear
14°
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.564 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
15°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 90 %
10.06.2021, 10:39 | czytano: 6669

Groźny wypadek na quadzie w Kacwinie

Fot. KPP Nowy Targ

Kierowca quada stracił panowanie nad pojazdem, quad wywrócił się, a mężczyzna upadł na jezdnię. Kierowca z urazem głowy trafił do szpitala. 29-latek był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem około godziny 21, w Kacwinie na ulicy Szkolnej, w rejonie skrzyżowania z ul. Św. Anny. Z ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy wynika, że 29-letni kierowca quada stracił panowanie nad pojazdem, quad wywrócił się, a mężczyzna upadł na jezdnię. Kierowca z urazem głowy został przewieziony do szpitala.

Badanie alkomatem wykazało u 29-latka ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, jak ustalili policjanci, pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ubezpieczenia OC. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia wykonali czynności procesowe, oględziny miejsca zdarzenia, szkic i dokumentacje fotograficzną. Dodatkowo policjanci sporządzili zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, z uwagi na brak aktualnej policy OC. Na miejscu obecni byli także strażacy z Nowego Targu i Kacwina.

Za kierowanie quadem pod wpływem alkoholu kierowca stracił prawo jazdy. Dokładne okoliczności tego wypadku będą ustalane podczas prowadzonego postępowania. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Mieętek17:32, 10 czerwca 2021
Kacwin to polskie Las Vegas

Dużo lasu tam jest i dużo szalonych quadowcow
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij