Wtorek, 03 sierpień 2021, Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
22°
Wiatr: 8.424 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
21°
Wiatr: 9.108 km/h Wilgotność: 45 %
Clouds
22°
Wiatr: 8.856 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
22°
Wiatr: 9.216 km/h Wilgotność: 49 %
Clouds
24°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
21°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 69 %
21.06.2021, 20:39 | czytano: 20254

Pożar w Nowej Białej: pierwsze odszkodowania już u mieszkańców (najnowsze zdjęcia z drona)

Zdjęcia z drona. Fot. Michał Adamowski

Na miejscu pożaru w Nowej Białej są obecni rzeczoznawcy ubezpieczycieli. Część poszkodowanych już w poniedziałek otrzymała zaliczki na poczet odszkodowań – informuje towarzystwo ubezpieczeniowe Compensa.

W pożarze w Nowej Białej w województwie małopolskim spłonęło blisko 50 budynków mieszkalnych i gospodarczych. Na pełne podsumowanie wartości strat jest za wcześnie, ale pierwsi poszkodowani otrzymali już pieniądze z ubezpieczeń.

- Potwierdzam, że kilka spośród spalonych budynków było ubezpieczonych w Compensie – w ramach polis rolnych i mieszkaniowych. Nasi rzeczoznawcy pracowali na miejscu zdarzenia już kilka godzin po zakończeniu akcji gaśniczej. Podjęliśmy decyzję o natychmiastowej wypłacie zaliczek na poczet odszkodowania. Pieniądze trafiły do poszkodowanych jeszcze w poniedziałek i pozwolą na pokrycie ich najpilniejszych potrzeb – mówi Rafał Mosionek, Zastępca Prezesa Zarządu Compensa TU SA Vienna Insurance Group, odpowiedzialny w firmie m.in. za obszar likwidacji szkód.

W niedzielę przedstawiciele ubezpieczyciela, będąc na miejscu, ale nie mając dostępu do spalonych nieruchomości, kontaktowali się z poszkodowanymi i uzyskali wstępne informacje na temat zakresu szkód. Na tej podstawie każda z ubezpieczonych osób w ramach uproszczonych procedur likwidacji szkód otrzyma wypłatę zaliczki – przyznane sumy sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Rzeczoznawcy ubezpieczyciela zostaną wpuszczeni bezpośrednio na teren pogorzeliska we wtorek. Oględziny miejsca zdarzenia pozwolą precyzyjnie określić wartość strat i wypłacić poszkodowanym pozostałą część należnego odszkodowania.

- Wiemy, że za nami dopiero cześć pracy. Pozostajemy w stałym kontakcie z poszkodowanymi i postaramy się, by proces odszkodowawczy był prosty i przebiegał sprawnie – dodaje Rafał Mosionek z Compensy.

Źródło: Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, oprac. r/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Król buraków01:56, 24 czerwca 2021
Do komentujących:
Jakie z was wielkie buraki....
znająca temat09:56, 23 czerwca 2021
Gdzie jest inżynier i nadzór budowlany, który pozwolił na taką zabudowę?
Ale jak człowiek chce wybudować zwykłą wiatę przy domu to sprawdzają na sto sposobów czy zgodne nie wiadomo z czym. Chłop by takiej zabudowy nie wymyślił tylko by budował porządnie i bezpiecznie bez ich doradztwa
sikierka10:52, 22 czerwca 2021
do @ fajermur
Nedy miasta są gęściej zabudowane i jakoś sie trzymają... problem jest gdzie indziej.
fajermur22:57, 21 czerwca 2021
Faktycznie gęściej to nie dało się już budować. Może teraz coś z tym zrobią.
Kolarzyk22:31, 21 czerwca 2021
Do 888... żebyś tak tych desek przez najbliższe 2,3 lata nie znalazł... A jak już znajdziesz to żeby Ci tak policzyli 5krotnie albo dali z kornikiem
88822:06, 21 czerwca 2021
To teraz nie wiem...Bo jak szukam desek to nikt nie ma na Podhalu do sprzedania, żaden troc....A jak jest reklama to są deski i wiąźba nagle???i za podwójną stawkę się założę bo za państwowe...Komuna nie zniknęła.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij