Poniedziałek, 26 lipiec 2021, Imieniny: Anny, Mirosławy, Grażyny
Jabłonka i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
15°
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
16°
Wiatr: 2.88 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
17°
Wiatr: 11.052 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
14°
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 92 %
18.07.2021, 14:16 | czytano: 13317

Konflikt interesów? Czyje racje ma wspierać radny - ogółu mieszkańców, czy tych, którzy go proszą o pomoc

Burmistrz G. Watycha i radny B. Garbacz/ arch. Podhale24

NOWY TARG. "Radny Rady Miejskiej nie powinien reprezentować interesów indywidualnych podmiotów, których interes majątkowy wiąże się z działalnością Gminy Miasto Nowy Targ" - napisał burmistrz Grzegorz Watycha w reakcji na interpelację radnego Bartłomieja Garbacza.

Radny złożył interpelację, w której przedstawia stanowisko właścicieli działki przy ul. Targowej. Chodzi o ich wniosek do burmistrza sprzed kilku lat o ustanowienie odpłatnych służebności gruntowych umożliwiających dojście i dojazd do ich nieruchomości z ul. Targowej. Sprawa wciąż się ciągnie.

"Pomimo, iż formalnie burmistrz dysponował wszystkimi dokumentami niezbędnymi do zawarcia aktów notarialnych - do chwili obecnej wnioski nie zostały sfinalizowane. Znamienne jest, że dzierżawca terenu wyrażał zgodę na korzystanie z terenu dzierżawionej nieruchomości w formie umowy użyczenia bądź stosownych zgód, które były niezbędne na etapie udzielania pozwoleń na budowę obiektów budowlanych zlokalizowanych na działkach wnioskodawców" - tłumaczy radny i dodaje, że kolejne pismo z maja br. "zawierające uwagi, co do projektowanego przebiegu służebności i ich wpływie na organizację i funkcjonowanie planu targowego jest podpisane jednoosobowo przez prokurenta spółki, podczas gdy wymagana jest dwuosobowa reprezentacja podmiotu".

Na koniec czytamy, że "analiza zawartych w piśmie deklaracji zapewnienia dostępu do drogi publicznej poprzez ustanowienie służebności od strony północnej wydaje się być nierealne, ponieważ taka droga w tej części tereny nie istnieje w chwili obecnej". Zwracając się do burmistrza radny Garbacz napisał: "mając na uwadze powyższe - proszę o podjęcie działań zmierzających do realizacji wniosku właścicieli nieruchomości zgodnie z udzielonym przez Radę upoważnieniem".

W odpowiedzi Grzegorz Watycha pisze: "rolą burmistrza Miasta jest jak najefektywniejsze gospodarowanie mieniem komunalnym".

Wyjaśnia, że ustanowienie służebności gruntowej po wskazanej działce "może być zapowiedzią wystąpienia do Gminy z roszczeniami z uwagi na konieczność odmiennego gospodarowania przez niego fragmentem terenu. Jak zdaniem burmistrza wynika z ostatniego pisma dzierżawcy.

"Całość zagadnienia zostanie poddana analizie, która pozwoli wypracować optymalne rozwiązanie dla wszystkich zainteresowanych stron. Jednocześnie nadmieniam, że zadaniem ustawowym radnego jest dbanie o interesy wspólnoty samorządowej, a działania podejmowane w ramach pełnienia tej funkcji winny służyć ogółowi mieszkańców Miasta Nowy Targ. Radny Rady Miejskiej nie powinien reprezentować interesów indywidualnych podmiotów, których interes majątkowy wiąże się z działalnością Gminy Miasto Nowy Targ" - podsumowuje Grzegorz Watycha.

s/
najnowsze informacje
komentarze
tirli tirli i tralala20:19, 22 lipca 2021
@.Anonim - no tak teraz cały świat stoi na głowie i każde kłamstwo za przyczyną bylejakiej władzy ma stać się prawdą. Takie abrakadabra... Szkoda, że to co tak pięknie opisujesz w obronie dobra wspólnego działa tylko w jednym kierunku i zupełnie nie chcesz widzieć jak w tym samym czasie ten sam burmistrz roztrwania majątek miasta realizując interesiki z wąskimi grupami wpływów, które wcześniej w niego zainwestowały pieniądze a teraz uwłaszczają się na nim w literze prawa. Szkoda reagować na takie głupoty. Spytaj się tego świetnego gospodarza szanującego własność jak tam z prawem na nielegalnie zbudowanej drodze Niwa-Grel?
.Anonim18:12, 21 lipca 2021
Ciekawy jestem czy ci wszyscy krytycy burmistrza zgodzili by się na ustanowienie jakiejś służebności na rzecz osób prywatnych , gdyby przedmiotowy teren był ich prywatną własnością.
Majątek Miasta jest naszą wspólną własnością. Obowiązek dbania o niego ciąży również na samorządzie.
Brawo Panie Burmistrzu. Tak trzymać.
Besala12:56, 21 lipca 2021
Przykre, ale pan Watycha będąc radnym wielokrotnie występował w imieniu "indywidualnych podmiotów"! Kiedy więc działał na szkodę miasta - przed kilku laty, czy obecnie? Pan Watycha nie rozumie istoty lokalnej samorządności, nie rozumie funkcji pełnionych przez radnych oraz przez wójtów i burmistrzów. Mandat wyborczy nie stanowi dla niego żadnej wartości. Wydaje mi się, że gdyby istniała taka możliwość, to obecny burmistrz stałby się lokalnym dyktatorem. Nie ma na szczęście ani władzy nad policją ani możliwości nakładania wysokich kar pieniężnych na nieposłusznych radnych i obywateli.
zez11:53, 21 lipca 2021
Radny powiennien wspierać interes ogółu .Burmistrz ma rację
KTT07:25, 21 lipca 2021
Bo według Watychy mieszkańcy są potrzebni dwa razy w roku jak trzeba płacić podatki i raz na cztery lata żeby głosować. Przez większość czasu mu przeszkadzają. Tak cienkiego burmistrza nie było od czasów Dytryka Szyji.
Pniok18:30, 20 lipca 2021
Watycha zaczął walkę ze swoim następcą. Ciąg dalszy nastąpi.
Burak17:36, 20 lipca 2021
To już jest żenada.Referendum konieczne.Większość mieszkańców ma już dość wspaniałych włodarzy .To miasto nic dla mieszkańców nie robi jedynie utrudnia.Wybraliśmy ludzi niekompetentnych
kazek11:06, 20 lipca 2021
trolu znowu siadłeś do kompa
Dana07:08, 20 lipca 2021
Trzeba pozyczyc takczki i to duze i wywiezc ta bande bo to szkodnicy jakich jeszcze nie bylo w miescie. .
referendum już czas20:34, 19 lipca 2021
Brzydko kończy swoje urzędowanie ten nasz Watycha. Tak zupełnie bez klasy. A miało być podobno lepiej, sprawniej i oszczędniej. W zamian mamy fatalnie, chaotycznie i drogo dla wszystkich, którzy nie załapali się do boskiego teamu pani Steg.
kompromitacja16:36, 19 lipca 2021
Pan Watycha stosuje standardy białoruskie według wzorców Łukaszenki! Będzie odpowiadał kiedy mu się zachce i jak mu się zachce. I nikt nie będzie mu dyktował, że coś musi lub powinien zgodnie z kpa, ustawą o samorządzie, statutem miasta. Sołtys tej osobliwej wsi wie przecież lepiej niż prawnicy z RIO, SKO czy Sądu. Rada też nie będzie zadawała kłopotliwych pytań, bo Rada według jego zamysłu jest do głosowania najlepszych pomysłów i do ich klaskania. Jedno jest też pewne drodzy Nowotarżanie, jak sobie na to pozwolicie to już niedługo obudzicie się bez prawa głosu, prawa sprzeciwu, prawa kwestionowania wydatków, oceny marnej pracy urzędu. Tego chcecie i naprawdę na niczym już Wam nie zależy? Jak długo będziecie uważać, że tak ma funkcjonować burmistrz i jak długo będziecie się karmić jego arogancją i bezczelną pyszałkowatością? Przypomina, że ta farsa trwa już siódmy rok... a z roku na rok miasto coraz bardziej się pogrąża.
Szwagier11:40, 19 lipca 2021
Panie Garbacz, to nie starostwo! w Mieście zdecydowanie dba się o interesy ogółu mieszkańców. Przynajmniej Miasto wypada znacznie lepiej na tle Powiatu.
KTT08:50, 19 lipca 2021
Panie burmistrzu dlaczego nie opublikował pan na stronie miasta zapytań radnych z ostatniej sesji? Skandal!
pniok00:15, 19 lipca 2021
Prosiłem , żebyś się nie podpinał pod mój nick. Ostatnio unikam komentowania , ale to nie znaczy że z niego zrezygnowałem .
P.S. Tak czy inaczej , ja też podpisuję się pod Twoim wpisem .
pniok21:12, 18 lipca 2021
Arogancja Watychy sięga zenitu
ktos20:19, 18 lipca 2021
Kolejny raz jest zadane Burmistrzowi pytanie zostaje bez odpowiedzi.Ja nadal czekam chyba już że dwa miesiące na pisemne odpowiedzi i pewno ich już nie dostanę.Panie Burmistrzu,każdy wie że na pytania się odpowiada konkretnie a nie owija w bawełnę i wymyśla bo takie rzeczy można małym dzieciom opowiadać które jeszcze nic nie rozumieją.Prosze na pytania odpowiadać krótko zwięźle i na temat a nie owijać w bawełnę i zasłaniać się przepisami które pod siebie rząd wymyśla.
Waldi17:16, 18 lipca 2021
A tak , ta kwietna dama to jakaś tęsknota za światem baśniowym, może by tak służby porządkowe posprzątały płytę rynku i zadbały o czystość. Jest lato ,mnóstwo turystów, nie można usiąść na ławkach, bo gołębie zostawiły ślady i nie tylko. Tymczasem stawia się kwietnik, z księżniczką żeby zasłonić ......Wielka inicjatywa, a czemu to Panowie zajmujący się zielenią i oczyszczaniem miasta nie zadbali o ukwiecenie rynku tylko trzeba wynająć firmę i słono płacić za postawienie 3 wazonów z kwiatami. Żałosne to....
Sesil15:46, 18 lipca 2021
I Watycha mówi o efektywnym gospodarowaniu? To kpina z mieszkańców. Jeszcze nigdy nie było takiego bezkrólewia i łatwości wydawania pieniędzy publicznych - najlepszym dowodem na tą ekonomiczną efektywność jest Kwietna Dama za 14 tysiaków, hahahha.
ot tak14:50, 18 lipca 2021
Sprawa prosta, ale zmieniło się krzesło (czyli pozycja siedzenia)
i przestało być proste
popieram14:45, 18 lipca 2021
Brawo burmistrz!
Nowotarżanin z wyboru14:44, 18 lipca 2021
Czyli znowu zamiast odpowiedzi atak na pytającego. Żenada.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij