Poniedziałek, 26 lipiec 2021, Imieniny: Anny, Mirosławy, Grażyny
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
15°
Wiatr: 4.608 km/h Wilgotność: 96 %
Rain
16°
Wiatr: 3.528 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
16°
Wiatr: 10.872 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
14°
Wiatr: 9.54 km/h Wilgotność: 96 %
21.07.2021, 10:06 | czytano: 5744

Święto Policji w Nowym Targu

Fot. KPP Nowy Targ

W Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu odbyły się uroczystości związane ze Świętem Policji. W obecności zaproszonych gości wręczono wyróżnionym policjantom awanse i odznaczenia. Były przemowy, gratulacje, podziękowania oraz życzenia satysfakcji i dumy z pełnionej służby.

Policyjne święto, z uwagi na obostrzenia związane z panującą pandemią, odbyło się w mniejszym gronie w porównaniu do lat ubiegłych. Wśród gości byli starosta Krzysztof Faber, burmistrz Grzegorz Watycha i ks. kanonik Jan Karlak.

Punktualnie o godz. 10, meldunkiem o gotowości do rozpoczęcia uroczystego apelu, złożonym Komendantowi Powiatowemu Policji w Nowym Targu młodszemu inspektorowi Grzegorzowi Wyskielowi, przez dowódcę uroczystości nadkomisarza Michała Janerkę, rozpoczęliśmy powiatowe obchody Święta Policji. Po złożeniu meldunku, przy dźwiękach hymnu zebrani goście zaintonowali „Mazurka Dąbrowskiego”.Następnie głos zabrał gospodarz uroczystości, komendant powiatowy. W swoim przemówieniu podkreślił jak trudny i wyjątkowy był miniony rok, w którym trzeba było zmierzyć się trudami naszej służby, ale dodatkowo z pandemią koronawirusa. Szef nowotarskich policjantów złożył życzenia wszystkim policjantom i policjantkom oraz pracownikom jednostki. Dziękował wszystkim funkcjonariuszom za oddaną służbę na rzecz mieszkańców powiatu nowotarskiego, pogratulował wyróżnionym i awansowanym. Komendant skierował również słowa wdzięczności do przedstawicieli władz samorządowych. Swoje podziękowania i gratulacje złożyli na ręce komendanta zaproszeni goście. Kolejno zostały odczytane i wręczone policjantom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Podczas uroczystości awansowano na wyższe stopnie 64 policjantów.Po pierwszej części apelu przyszedł czas na zabranie głosu przez przybyłych gości. Podczas przemówień padły słowa podziękowań, gratulacji, życzeń dalszych sukcesów dla policjantów i ich rodzin. Nie zabrakło również przemówienia w imieniu awansowanych i odznaczonych policjantów. Głos zabrał nadkomisarz Roman Wolski, który zwrócił się do zebranych dziękując za przyznane awanse i odznaczenia. Uroczystości zakończyły się odprowadzeniem sztandaru Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu i złożeniem meldunku o zakończeniu uroczystego apelu.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Adam. S.13:56, 23 lipca 2021
Nie wiem dlaczego ludzie komentują z taką zawiścią i szyderstwem. Przecież Ci Policjanci dbają o nas i nasze bezpieczeństwo. Co by było gdyby ich zabrakło? Znam wielu z nich i wiem, że to dobrzy ludzie. Czepiacie się do drogówki? Bo Nasza nowotarska drogówka jest i tak wyrozumiała. Przejedźcie się na Słowację, Węgry czy do krajów skandynawskich. A u nas jak karają-źle, nie karają - też źle. Nie dogodzi, szczególnie kilku frustratom którzy tu piszą bzdety. Trochę szacunku, bo jak coś się dzieje, to gdzie niby dzwonicie?
oficer17:13, 22 lipca 2021
Chyba piotr s
oficer17:11, 22 lipca 2021
Teskno za Panem nadkom Darkiem ..siła i moc była .teraz podobno folklor . .zawsze to lubił ..to jego pasja i życie. a reszta uczcie sie jak przeżywać życie
Ona12:47, 22 lipca 2021
kiedyś to byli naczelnicy rd szło wszystko służba ...i inne ...ale to byli oficerowie co na motorach i na koniach...a teraz szkoda mówić
do oficer12:43, 22 lipca 2021
Piotr P ...wazelina WRD...szkoda gadać
cywil11:02, 22 lipca 2021
Teraz to wsyd być policjantem...a
oficer19:28, 21 lipca 2021
Ciepłe kluchy z P S naczelnik haha
Oficer18:02, 21 lipca 2021
nowotarska policja jak jeti gdzieś jest ale jej nie widać...a drogówka to szczególnie .."panie" naczelniku aspiranciku gnaj ludzi do roboty...bo oficerem już pan nigdy nie bedziedz
oficer17:56, 21 lipca 2021
Jaka policja takue i święto
stary ormowiec10:13, 21 lipca 2021
w czasie pandemii wyszło szydło z wora .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij