Poniedziałek, 26 lipiec 2021, Imieniny: Anny, Mirosławy, Grażyny
Szczawnica i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
15°
Wiatr: 4.608 km/h Wilgotność: 96 %
Rain
16°
Wiatr: 3.528 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
16°
Wiatr: 10.872 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
14°
Wiatr: 9.54 km/h Wilgotność: 96 %
22.07.2021, 08:10 | czytano: 2975

Olimpijski medal dla mieszkanki Podhala? Ochotnica kibicuje Katarzynie Niewiadomej podczas igrzysk w Tokio

Katarzyna Niewiadoma. Fot. Polski Związek Kolarski

W niedzielę najlepsza polska kolarka szosowa, Katarzyna Niewiadoma z Ochotnicy Górnej, będzie walczyć o medale na igrzyskach olimpijskich w Japonii. Z tej okazji w Ochotnicy Dolnej stanie telebim i powstanie strefa kibica, w której będzie można jej dopingować.

Niewiadoma jest liderką polskiej drużyny kolarskiej. Jest w formie i będzie z pewnością walczyć o medale. Miesiąc temu znalazła się w ścisłej czołówce wyścigu kolarskiego Tour de France kobiet. Pięć lat temu, podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, zajęła szóste miejsce.

Kasia Niewiadoma wraz z dwoma innymi kolarkami - Anną Plichtą i Martą Lach - wystartuje w wyścigu ze startu wspólnego w niedzielę 25 lipca o godz. 6.00. Ale już od soboty przy budynku Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej będzie działać Strefa Kibica.

24 lipca od godz. 15.00 odbędzie się prezentacja projektu szlaku rowerowego „Kasia Niewiadoma – Ochotnica Challange”, który ma prowadzić po stromych podjazdach w ochotnickich potokach. W takich właśnie trudnych warunkach Kasia od najmłodszych lat doskonaliła swoje umiejętności kolarskie. Kilka odcinków tego szlaku w sobotę pokona grupa kolarzy, która w ten sposób będzie się solidaryzować z ochotniczanką w sportowej rywalizacji w Tokio.
Następnie odbędą się zawody rowerowe dla dzieci z rocznika 2007 – 2016 o Puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna pn. „Kibicujemy Kasi Niewiadomej”.

W międzyczasie zebrani w strefie kibica przygotują wspólnie transparenty, sportowe gadżety i flagi, aby strefa kibica w niedzielny poranek wypełniła się biało – czerwonymi barwami. Wieczorem zagra zespół KNT. Po koncercie rozpalona zostanie watra symbolizująca znicz olimpijski.

Drugiego dnia – w niedzielę 25 lipca – do strefy kibica organizatorzy zapraszają wcześnie rano – o godz. 6.00. Odbędzie się transmisja live wyścigu - na telebimie o powierzchni 15 m2.

oprac. r/ UG Ochotnica Dolna
najnowsze informacje
komentarze
Znajomy z liceum11:13, 22 lipca 2021
Brawo Kasia!
ski09:34, 22 lipca 2021
można? można
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij