Wtorek, 03 sierpień 2021, Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema
Szczawnica i okolice
Clouds
22°
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
22°
Wiatr: 8.928 km/h Wilgotność: 43 %
Clouds
23°
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
23°
Wiatr: 9.216 km/h Wilgotność: 49 %
Clouds
24°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 57 %
Clouds
21°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 69 %
22.07.2021, 15:00 | czytano: 2419

Rozpoczęło się Poroniańskie Lato (zdjęcia)

Fot. Arkadiusz Zych

Mszą Świętą odpustową i przejazdem korowodu weselnego ulicą Piłsudskiego, rozpoczęło się 46. Poroniańskie Lato. Impreza potrwa do niedzieli.

- Bardzo się cieszę, że po tym trudnym czasie możemy się spotkać i uweselić. Przygotowaliśmy wiele atrakcji i mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie - mówiła otwierając imprezę wójt gminy Poronin Anita Żegleń. - Niech to Poroniańskie Lato pozostanie waszej pamięci. Bawcie się dobrze.

Program imprezy w Co, Gdzie, Kiedy.Dziś parafia w Poroninie przeżywa dziś odpust ku czci św. Marii Magdaleny. Uroczystości przewodniczył ks. Jan Zając, jubilat świętujący Złoty Jubileusz Kapłaństwa, wikariusz w Poroninie w latach 1971 – 73 oraz ks. Andrzej Loranc, świętujący 40 – lecie Kapłaństwa.

Ks. Jan Zając w homilii zachęcał uczestników odpustu do naśladowania św. Marii Magdaleny poprzez dawanie świadectwo swojej wiary w codziennym życiu. Wspominał czas pobytu w wojsku, kiedy jako kleryk w jednej jednostce był wtedy razem z ks. Jerzym Popiełuszką. Nie zabrakło modlitwy za wszystkich wakacyjnych gości, którzy odpoczywając w górach modlili się razem z parafianami z Poronina oraz uczestników Poroniańskiego Lata.

oprac. r/ ks. Arkadiusz Zych
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij