Środa, 22 września 2021, Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Jabłonka i okolice
Rain
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 98 %
Rain
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 94 %
Rain
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 98 %
Rain
Wiatr: 7.02 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 93 %
Rain
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 98 %
23.07.2021, 19:10 | czytano: 1139

PPUZ będzie współpracować z Instytutem Ceramiki i Materiałów Budowlanych oraz Fundacją "Cognitione"

zdj. PPUZ w Nowym Targu

NOWY TARG. Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa podpisała porozumienie o współpracy z Siecią Badawczą Łukasiewicz - Instytutem Ceramiki i Materiałów Budowlanych z Krakowa oraz Fundacją Upowszechniającą Wiedzę i Naukę "Cognitione" z Nowego Targu.

W uroczystym spotkaniu, które miało miejsce w siedzibie PPUZ, wzięli udział JM Rektor dr hab. Robert Wojciech Włodarczyk, prof. uczelni, Prorektor ds. współpracy i projektów, dr Bianka Godlewska-Dzioboń, Dyrektor Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych, dr hab. inż. Paweł Pichniarczyk, Zastępca Dyrektora Instytutu ds. Finansowych i Operacyjnych – dr inż. Agnieszka Szopa, a także dr hab. Anna Ujwary-Gil, Prezes Fundacji Upowszechniającej Wiedzę i Naukę „Cognitione”.

Strony porozumienia zadeklarowały wolę poszerzonej współpracy oraz integracji środowiska naukowo-badawczego i dydaktycznego Uczelni z otoczeniem społeczno-gospodarczym, a także promocję i wsparcie procesów rozwojowych w wymiarze międzyinstytucjonalnym. Partnerzy zobowiązali się między innymi do inicjowania prac badawczo-rozwojowych, opracowywania ekspertyz, współpracy przy realizacji wydawnictw, a także wspólnej organizacji konferencji, seminariów, warsztatów, szkoleń i spotkań informacyjnych.

W ramach porozumienia, Uczelnia podejmie działania w zakresie wspólnego opracowywania programów studiów na kierunkach architektura oraz gospodarka przestrzenna, a także realizacji projektów współfinansowanych ze środków zewnętrznych, w tym Unii Europejskiej.


Fundacja Upowszechniająca Wiedzę i Naukę „Cognitione” zadeklarowała gotowość między innymi do współorganizacji konferencji i seminariów naukowych skierowanych do szerokiej grupy odbiorców i specjalistów innych dziedzin. Instytucja będzie również brała udział w opracowywaniu i wydawaniu publikacji o charakterze naukowym oraz współprowadziła programy stypendialne oraz szkoleniowe dla pracowników badawczych i dydaktycznych, studentów, wolontariuszy, a także specjalistów różnych dziedzin.

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych z Krakowa podejmie działania między innymi w zakresie realizacji wspólnych prac badawczo-rozwojowych i projektów współfinansowanych ze środków zewnętrznych, w tym Unii Europejskiej oraz umożliwienia studentom PPUZ odbywania w instytucji praktyk i staży studenckich.

Osobami odpowiedzialnymi za bieżącą współpracę przy wykonaniu porozumienia są: z ramienia Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu – Prorektor ds. współpracy i projektów, dr Bianka Godlewska-Dzioboń, z ramienia Fundacji Upowszechniającej Wiedzę i Naukę „Cognitione” – Prezes Fundacji, dr hab. Anna Ujwary-Gil, zaś z ramienia Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych – Zastępca Dyrektora ds. Badawczych i Komercjalizacji, dr inż. Małgorzata Niziurska.

źródło: PPUZ w Nowym Targu
najnowsze informacje
komentarze
Opop23:30, 23 lipca 2021
Myśle ze ta uczelnia osiągnęła poziom dna. Czym sie zajmują ludzie którzy za nią odpowiadają. Jaki pożytek dla studentów ma jakaś umowa z jakaś satyryczna organizacja. Tak w sumie to skandal. Nie komentuje tego kto sie w ten projekt zaangażował.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij