Czwartek, 23 września 2021, Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 17.604 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
15°
Wiatr: 18.864 km/h Wilgotność: 72 %
-
brak pomiaru
Clouds
16°
Wiatr: 16.812 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
16°
Wiatr: 8.676 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 66 %
29.07.2021, 22:00 | czytano: 5562

#PodhaleSięSzczepi w Łopusznej (art. sponsorowany)

Od początku roku punkty szczepień na Podhalu pracują z pełną mocą, żeby powstrzymać kolejne fale pandemii koronawirusa. Klinika LASERMED w Nowym Targu to jeden z największych punktów szczepiennych na Podhalu, od stycznia w klinice tej wykonano już blisko 10 000 szczepień. Mimo to poziom wyszczepienia w naszym regionie niestety nadal jest niski - tylko co czwarty mieszkaniec gminy Nowy Targ jest zaszczepiony dwiema dawkami.

W związku z tym klinika LASERMED we współpracy z Urzędem Gminy Nowy Targ w najbliższą sobotę 31.07 organizuje mobilny punkt szczepień w Łopusznej. Punkt ten powstanie w ramach akcji #PodhaleSięSzczepi, w którą jest zaangażowana większość okolicznych gmin. Wiemy już, że takie działania są konieczne, by uniknąć kolejnego lockdownu oraz fali zgonów spowodowanych wariantem Delta. Dlatego w najbliższą sobotę (31.07) wszyscy chętni będą mogli się zaszczepić w trakcie turnieju jeździeckiego w Łopusznej. W mobilnym punkcie szczepień na wszystkich chętnych będzie czekała jednodawkowa szczepionka Johnson&Johnson oraz szczepionka Pfizer dla osób niepełnoletnich.

W ramach akcji #PodhaleSięSzczepi klinika LASERMED przez całe wakacje odwiedzi podhalańskie miejscowości i zorganizuje w nich mobilne punkty szczepień. Co ważne, na szczepienia nie trzeba się wcześniej rejestrować, wystarczy przyjść do punktu z dowodem osobistym. Na miejscu będzie obecny lekarz lub ratownik kwalifikujący do szczepienia, a nad bezpieczeństwem pacjentów będzie czuwał odpowiednio przygotowany personel medyczny. Każdy punkt zaopatrzony będzie w zestaw przeciwwstrząsowy i wszelką potrzebną aparaturę zapewniającą bezpieczeństwo szczepionych.

Zatem kiedy i gdzie będzie można się zaszczepić? Najbliższa okazja to turniej jeździecki w Łopusznej w sobotę 31.07.2021 w godzinach 10:00-18:00.Będzie to już trzecia lokalizacja, w której odbywa się akcja #PodhaleSięSzczepi. Ze szczepień w Rabce-Zdroju skorzystało 99 osób, natomiast w Nowym Targu zaszczepionych zostało 102 osoby.

Dlaczego warto się zaszczepić?
Postanowiliśmy zasięgnąć opinii specjalisty w temacie szczepień i spytaliśmy lekarza rodzinnego Pawła Grzywacza, właściciela kliniki LASERMED, o jego zdanie na temat szczepień.
Doktor zdecydowanie poleca szczepienia jako jedyną skuteczną formę ochrony przed COVID-19. Podkreśla, że to ochrona nie tylko dla osoby, która przyjęła preparat, ale także dla najbliższych, którzy z powodów zdrowotnych nie mogą zostać zaszczepieni. Doktor zaznacza, że przechorowanie nie zapewnia skutecznej ochrony przed nowym wariantem Delta, który obecnie zalewa Europę. Zatem nawet po przechorowaniu należy się szczepić - należy pamiętać, że przechorowanie w żaden sposób nie podnosi ryzyka związanego ze szczepieniem przeciw COVID-19.
Dodatkową korzyścią ze szczepienia jest unijny certyfikat szczepienny, dzięki któremu bez dodatkowych kosztów poniesionych na testy możemy podróżować po Europie.
Doktor Grzywacz gorąco zachęca do szczepień wszystkich swoich pacjentów:” Zaszczepiłem siebie, moje dzieci i całą rodzinę, bo szczepionki to najskuteczniejsza forma ochrony przed COVID-em”.Jeśli nadal nie jesteście pewni, czy szczepionka to dobra decyzja - polecamy artykuły z najczęściej zadawanymi pytaniami o szczepienia na COVID-19. Znajdziecie je na stronie kliniki LASERMED:Jeśli nie możesz skorzystać z możliwości zaszczepienia 31 lipca w Łopusznej, to nic straconego. Mobilny punkt szczepień pojawi się jeszcze 01.08 w Białym Dunajcu (Plebania przy Kościele przy ul. Jana Pawła II) w godzinach 7:30- 13:30 oraz 22.08. na Dożynkach w Spytkowicach.

Zapraszamy do śledzenia całej akcji, obserwując hasztag #PodhaleSięSzczepi.
Masz pytania dot. szczepień? Zadzwoń na numer 18 475 50 06 lub wejdź na stronę www.lasermed.com.pl.
najnowsze informacje
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij