Sobota, 28 maja
Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
Wiatr: 7.812 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 7.452 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
14 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
27.07.2021, 10:50 | czytano: 3157

Gości w Zakopanem przybywa i trzeba przebudować oczyszczalnię śćieków. Koszt to 170 mln zł

Zakopane chce rozbudować oczyszczalnie ścieków Łęgi i Spyrkówka. Inwestycja ma kosztować 170 mln złotych. Miasto liczy na rządowe pieniądze.

Fot. UM Zakopane
Projekt rozbudowy oczyszczalni został zgłoszony do dofinansowania w ramach rządowego funduszu inwestycyjnego "Polski Ład".

Miasto Zakopane przygotowuje się do przebudowy oczyszczalni ścieków. To niezwykle potrzebna inwestycja ze względu ciągły na wzrost liczby odwiedzających Zakopane gości.

Zakres inwestycji zakłada rozbudowę i przebudowę dwóch oczyszczalni ścieków polegającą na przeniesieniu praktycznie całej oczyszczalni ścieków Spyrkówka na teren oczyszczalni Łęgi oprócz budynku krat, stacji przyjmowania ścieków i szlamów oraz stacji dezodoryzacji. Spowoduje to zwiększenie efektywności oczyszczania ścieków i zmniejszenie uciążliwości dla okolicznych mieszkańców.

Inwestycja obejmuje również rozbiórkę istniejących obiektów na oczyszczalni Spyrkówka, przeniesienie farmy fotowoltaicznej i rozbudowę oczyszczalni ścieków Łęgi o nowe ciągi technologiczne dla części mechanicznej, biologicznej i osadowej.

Zostaną również wykonane niezbędne sieci uzbrojenia terenu, przekładki sieci kolidujących z projektowanymi obiektami. Wykonane zostaną nowe wewnętrzne drogi serwisowe, chodniki niezbędne do prawidłowej komunikacji. W celu połączenia terenu oczyszczalni Łęki i Spyrkówka zaplanowano budowę mostu na potoku Cicha Woda (Zakopianka).

Etap projektowania zostanie zakończony w 2021 roku. Inwestycja będzie realizowana niezwłocznie po pozyskaniu środków finansowych na jej finansowanie.

Źródło: SEWIK, UM Zakopane, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
ff20:36, 29 lipca 2021
A może Biłcany sobie w końcu zrobią oczyszczalnię?
Swoj18:04, 29 lipca 2021
Jakie dofinansowanie? Niech płacą tak jak płacić muszą cepry za wszystko jak do nich przyjeżdżają. Nawet toaleta na dworcu płatna, nie ma nic za darmo to co chcą dostać teraz za free?
sołtys marzeń22:56, 27 lipca 2021
@Ja, "Co za ludzie rządzą tym miastem."

To nie ludzie... to wilki...
Ja20:59, 27 lipca 2021
Zamiast zainwestować w obwodnicę..... Co za ludzie rządzą tym miastem.
Pachołek19:53, 27 lipca 2021
@ stąd - tak nie można bo kto wtedy będzie służył Panom. Przecież trza zachować tradycje i chociażby Wigilie zorganizować Gościom potem ładnie posprzątać i przez całe święta umilać życie panom podając tradycyjne dania i napitki.
stąd13:50, 27 lipca 2021
jedyne wyjście to eksmitować rodowitych zakopian a na to miejsce pobudować hotele i goście bedą mieć luksus a zakopiany nie bedą narzykać na korki bo ich tam juz nie bedzie..
troszkę zbędnej rozrzutności było przez te lata12:20, 27 lipca 2021
Dobrze ,że Dorula się opamiętał w czasie i zablokował imprezy sylwestrowe , bo każda taka impreza w spółce z Kurskim , to kilkaNAŚCIE MILIONÓW . KOLEJNE PRZYBLOKOWANIE LANGA Z JEGO ZABAWKĄ TOUR DE POLOGNE W ZAKOPANEM , TO KOLEJNE KILKA MILIONIKÓW Z KASY MIASTA WYPŁYWAŁO , A BEZ JEDNEJ I DRUGIEJ IMPREZKI SIĘ NIC MIASTU NIE DZIEJE . Tym sposobem jesteśmy kilka kroków do oczyszczalni bliżej .Trochę rozrzutności panie Dorula było przez te lata .
Do Czyściocha11:42, 27 lipca 2021
Czyścioch cały syf płynie z Dunajcem do Nowego Targu i dalej przez Polskę do morza
Cieszmy się, zanim nas g.... nie zaleje11:07, 27 lipca 2021
Wodociągów, kanalizacji, dróg rozbudować nie trzeba?! W tym mieście jedyne co trzeba, to budować kolejne apartamentowce. Spokojnie, niedługo popłyniemy ze szlamem, bo to co stworzyli nasi przodkowie nie ma prawa funkcjonować wiecznie w takim stanie, do jakiego włodarze mają zamiar doprowadzić Zakopane.
Czyścioch10:59, 27 lipca 2021
Małe pytanie? Gdzie ścieki płyną dzisiaj? Co miasto Zakopane robi z nieczystościami obecnie?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas