Rozpoczęły się Europejskie Targi Produktów Regionalnych (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Nowy Targ
Clouds
25°
Wiatr: 6.48 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
25°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 37 %
Clouds
25°
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
25°
Wiatr: 10.548 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
26°
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
24°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 57 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
11.08.2021, 21:09 | czytano: 4442

Rozpoczęły się Europejskie Targi Produktów Regionalnych (zdjęcia)

ZAKOPANE. Do niedzieli na Górnej Równi Krupowej gościć będą producenci wyrobów spożywczych, rękodzieła i kosmetyków. W ramach XII Europejskich Targów Produktów Regionalnych.przewidziano także kulinarne pokazy, warsztaty, prelekcje i występy zespołów regionalnych

zdj. Piotr Korczak
zdj. Piotr Korczak
- Bardzo się cieszę, że Rówień Krupowa jest pełna, że są goście którzy chcą tu być z nami. Pozdrawiam zakopiańskich i podhalańskich gości, pozdrawiam wystawców, którzy przyjechali z całej Polski. Nie ma w tym roku wystawców zagranicznych, bo COVIDowe ograniczenia na to nie pozwoliły, ale są towary, które przywieźli Polacy które można kupić. Ta nasza inicjatywa jest pewną odpowiedzią na świat globalny. Ta globalizacja jest w wielu aspektach bardzo pomocna ale nie może ona doprowadzić do zatarcia naszej tożsamości, w szczególności tożsamości regionalnej. A ta tożsamość wyraża się między innymi w produkcie regionalnym - mówił uroczystego otwarcia starosta tatrzański Piotr Bąk.

Dziś w "Zarembku Tradycji" prowadzone były warsztaty bibułkarstwa z Zofią Majerczyk-Owczarek. Zaprezentowały się panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kościeliska, a "Sekretne Smaki Targów" - oferowali przedstawiciele Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników.

Na scenie wystąpiły zespoły „Mały Hop Cup”, grupa śpiewacza z zespołu Giewont, Gminny Młodzieżowe Zespół Góralski z Szaflar, Niźniobańscanie z Bańskiej Niżnej i Rodzinna Muzyka Poloków.

Szczegółowy program Targów prezentujemy w naszym dziale co, gdzie, kiedy".

opr. s/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Rybok23:18, 11 sierpnia 2021
Od kąd ryby mamy za potrawę regionalną?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas