Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina
Zakopane
Clouds
-6°
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
-5°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
-6°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
-3°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 75 %
Clear
-7°
Wiatr: 6.66 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
-7°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
112 %
Nowy Targ
28 %
Zakopane
136 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 56 | 112 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 68 | 136 %
Koronawirus
102
Zakażonych
4
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
74
28
Zgonów
4
0
Na kwarantannie
1139
684
Wykonanych testów
405
157
12.08.2021, 11:07 | czytano: 9515

30-letni motocyklista w szpitalu. Jechał prawidłowo

Nowotarska policja podała szczegóły wypadku motocyklowego, do którego doszło wczoraj wieczorem w Kluszkowcach, przy skrzyżowaniu z drogą na Czorsztyn.

Fot. Czytelnik
Jak mówi asp. Dariusz Machaj z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, z poczynionych ustaleń wynika, że 60-letni kierowca samochodu osobowego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście i doprowadził do zderzenia. 30-letni motocyklista jechał prawidłowo. Z urazem nogi został zabrany do szpitala.

r/
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
komentarze
Roman18:21, 14 sierpnia 2021
Stary kierowca - bzdury i jeszcze raz bzdury Pan piesze. Nikt jeśli się mu wyjdzie tuż przed maskę/koło nie będzie się w stanie zatrzymać nawet z 40 km/h. Osobiście miałem taki przypadek droga 2km prostego odcinka a Pan staruszek +-70 latek mimo iż widziałem go z 500m na skrzyżowaniu wyjechał tuż przed mnie mimo iż jechałem 20km wolniej niż dozwolona na tym odcinku. Dozwolona 70 jechałem 50 km/h. Starszy Pan stwierdził że mnie nie zauważył, motocykl czerwony oświetlony mimo to nie zauważył.

A gdybanie ja znam taki.... wypadek Panie ja znam dziesiątki wypadków każdy jest inny.

Usilnie chce Pan powiedzieć że każdy motocyklista jest winny zawsze i wszędzie nie ważne co jak w Pana oczach każdy motocyklista jedzie za szybko zawsze i wszędzie otóż nie. Ludzie zapamiętują tylko tych "szybkich" a potem królują właśnie take stereotypy i wrzucanie wszystkich motocyklistów do jednego wora.
Stary kierowca23:16, 13 sierpnia 2021
Po trzecie to ze policja podała ze jechał prawidłowo o niczym nie świadczy
Bo co niby mieli napisać jak nie wiedza ile jechał i nie maja możliwości tego zbadać dokładnie .

Znam wypadek gdzie samochód A jechał droga z pierwszeństwem 160 km na 50 tce i tez było wymuszenie . i stłuczka poważna i biegli sądowi policja po pół roku tez stwierdzili ze samochód A jechał prawidłowo wina jest tego Pojazdu B co wyjeżdżał z drogi podporządkowanej . A kierowca i pasażerowie auta A się chwalili przed kolegami ile tak naprawdę jechali i cieszyli się ze to nie wyszło na badaniach,bo by mieli przechlapane .

Rozumie Pan już wszystko Panie Romanie .
Stary kierowca23:07, 13 sierpnia 2021
Panie Romanie

Auto czy motocykl zbliża się tak samo szybko jak jedzie z taka sama prędkością to oczywiste
Ale po pierwsze , auto jest bardziej widoczne i niema tyle wymuszeń co z motocyklami .
Po drugie nie oceniam tamtego wypadku .i nie sugeruje ze jechał 180 km ale jakby jechał z dozwolona w tym miejscu prędkością to nic by się nie stało . Zdążył by wyhamowac a Pan starszy zdążył by się włączyć do ruchu .
Roman18:06, 13 sierpnia 2021
do Stary kierowca - to chcesz powiedzieć że w tym przypadku motocyklista jechał 180km/h ??? takie jest Twoje zdanie na temat TEGO wypadku ????

czy skoro w Tym wypadku widać ewidentną winę Kierowcy osobówki musisz dodać komentarz typu "motocykliści szaleńcy i jeżdżą jak popyrtani" osobówki też jeżdżą (jaki to ma związek z tym wypadkiem)

takie samo jest grona zapi***ch kierowców osobówek młodzi mają Fordy Mustangi po 400KM inne robią sobie uliczne wyścigi i tak samo jeśli na takiego trafisz to też w 3 sekundy Ci śmignie. Piraci drogowi są w osobówkach i motocyklach. Fizyka jest taka sama zapi***jąca osobówka 180/km/h zbliża sie tak samo szybko wiec nie popisałeś się dziwnymi zadaniami matematycznymi :D wiec tak "Albo jestes taki ciemny albo głupi"

kończę bo dalsza dyskusja nie ma sensu
Stary kierowca17:03, 13 sierpnia 2021
Roman
Albo jestes taki ciemny albo głupi
Mi chodzi oto ze jak motocykl jedzie szybko to niema szans wyjechać żeby nie wymusić no chyba żebyś wysłał pasażera żeby szedł sprawdzić czy nie nadjezdza jakiś z pasja wtedy on stojąc 2 km od skrzyżowania dzwoni ci ze droga wolna i wtedy jedziesz a jak szaleńcy dalej będą jeździć jak popyrtani to takie wypadki będą się zdarzać i to tylko i wyłącznie z winy kierowców motocykli
Michał12:41, 13 sierpnia 2021
Niestety niedzielni kierowcy osobówek nie widzą skuterów i motocykli. nie raz jadąc 45-50 km/h osobówka wyjechała mi z podporządkowanej

czyli co 45 km/h to za duża prędkość żaby dostrzec oświetlony motocykl???

#Stary kierowca - ale zawsze najlepiej powiedzieć jaki by wypadek nie był to zawsze wina motocyklisty taki już utarł się stereotypy wśród ludzi którzy nigdy motocyklem nie jeździli ani nawet nie dotknęli albo nawet Prawa Jazdy nie mają. A piraci drogowi są zarówno w osobówkach jak i w motocyklach i to zawsze taki sam procent społeczeństwa.

przydała by się jeszcze taka akcja informacyjna Policyjna obecnie tu stara z 2009r.
https://...
Roman12:10, 13 sierpnia 2021
Stary kierowca 22:54 - dziecko drogie zostaw ten komputer, nie ośmieszaj się. Popatrz na Ten wypadek popatrz na uszkodzenia samochodu wgniotka na drzwiach mówi dobitnie iż prędkość była niewielka..

co Policja potwierdziła iż motocyklista jechał prawidłowo.

PS fizyka dla wszystkich pojazdów jest taka sama więc zadam Ci to samo głupie pytanie:

"Jak kierowca osobówki jedzie 50/h to 2000 metrów przejdzie w ile sekund ...?..

A jak ten znam osobówki pojedzie 180 km/h to 2000 metrów ile sekund pojedzie
.........????"

Przy takim jak to zderzeniu bocznym były przeprowadzone testy w PL pokazały iż przy zderzeniu przy prędkości 56 km/h "Wypadek motocykla przy 56 km/h. Bez szans na przeżycie" ja bym powiedział jednak że to zależy jaszcze od szczęścia bo każdy wypadek jest indywidualny.
tutaj link do testu:
https://...

tak więc widać że w tym wypadku prędkość była mała świadczą o tym uszkodzenia samochodu i obrażenia motocyklisty: "30-letni motocyklista jechał prawidłowo. Z urazem nogi został zabrany do szpitala"
Stary kierowca22:54, 12 sierpnia 2021
Stereotypy ...mylisz się jestes w błędzie

Zada, ci zadanie matematyczne
Jak kierowca motocykla jedzie 50/h to 2000 metrów poledzie ile sekund ...?..

A jak ten znam motocykl pojedzie 180 km/h to 2000 metrów ile sekund pojedzie
.........????

Tak jest tez miałem taki przypadek , nie widziałem motocykla a za 3 sekundy śmignoł mi przed maska . I jescze dobrze widzę chwała Bogu .
mika18:52, 12 sierpnia 2021
wyjazd z Czorsztyna, na główną drogę jest niewidoczny. Skarpa po lewej stronie zarośnięta wysokimi pokrzywami. Kto jest odpowiedzialny za utrzymanie poboczy?
Jak znam życie12:20, 12 sierpnia 2021
Jak znam życie to po prostu kierowca osobówki niedowidzi i powinien mieć odebrane prawo jazdy, albo powinien jeździć w okularach a jeździ bez.
Michał12:15, 12 sierpnia 2021
Odebrać prawo jazdy kierowcy osobówki który zlekceważył znak STOP i nie ustąpił pierwszeństwa. Na kilka miesięcy odebrać prawo jazdy i w tym czasie wysłać na przymusowe badanie wzroku kierowca pewnie ślepy lub niedowidzi stwarza zagrożenie dla wszystkich potem przejdzie dzieci na pasach i będzie się tłumaczył że on ich nie widział albo pojawiły się znikąd :D
stereotypy12:06, 12 sierpnia 2021
*jajakobyły - Motocyklista jechał prawidłowo! skończcie z tymi sloganami gdzie wypadek z motocyklem mimo iż ewidentna wina kierowcy osobówki te same głupie komentarze "ciekawe ile jechał pewnie 300 km/h" nawet jak jest wypadek skutera, motoroweru który maksymalnie jedzie 45 km/h to i tak komentarze pewnie jechał 150 km/h żałosne..
nawet laik zauważy że po uszkodzeniach samochodu widać że prędkość była niewielka... co Polica potwierdziła : " z poczynionych ustaleń wynika, że 60-letni kierowca samochodu osobowego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście i doprowadził do zderzenia. 30-letni motocyklista jechał prawidłowo"
jajakobyły11:22, 12 sierpnia 2021
To że nie ustąpił to jasne tylko pytanie ile jechał motocyklista , bo jak znam życie to po prostu jego pojawienie się znikąd zaskoczyło kierowcę.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas