Piątek, 03 grudnia 2021, Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Rabka Zdrój i okolice
Clear
-5°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 71 %
Clear
-4°
Wiatr: 8.856 km/h Wilgotność: 72 %
Clear
-5°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 69 %
Clear
-3°
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 71 %
Clear
-4°
Wiatr: 7.668 km/h Wilgotność: 85 %
Clear
-7°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 69 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
25.08.2021, 14:35 | czytano: 12399

Głupota na drodze do Morskiego Oka. Turysta drażni się z jeleniem (video)

Kadr z filmu / YouTube

TATRY. Ciągnięcie za rogi, próba uderzenia butem oraz inni turyści, którzy patrzą i próbują głaskać dzikie zwierzę. Internauci nie zostawiają suchej nitki nieodpowiedzialnych turystach.

W mediach społecznościowych pojawił się film, na którym widać, jak turyści próbują głaskać jelenia spacerującego w pobliżu szlaku prowadzącego nad Morskie Oko. Nagle jeden z turystów łapie zwierzę za rogi i zaczyna szarpać. Widać także próbę uderzenia butem.

Na innym z filmów krążących w sieci widać, jak jeleń atakuje młodego chłopca, którego rodzice ustawiają w pobliżu zwierzęcia, aby zrobić zdjęcie. - Brak wyobraźni i troski o dzieci – komentuje zachowanie turystów Edward Wlazło, komendant straży Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Obecnie pracownicy TPN monitorują sytuację i pilnują, aby jeleń nie chodził po szlaku i nie prosił o jedzenie. - Jak tylko widzi samochód, to od razu odchodzi. Jednak, jak tylko oddalimy się, to od razu wraca w pobliże szlaku - zaznacza Edward Wlazło.

Turyści, którzy dokarmiają dzikie zwierzęta w Tatrach, nie zdają sobie jednak sprawy, że skazują je na życie w niewoli. Takie zwierzę nie poradzi sobie w naturalnych warunkach, a także stanowi zagrożenie dla ludzi, bowiem w każdej chwili może zaatakować. - Dokarmianie, to zła karma – mówi komendant straży TPN, który prosi, aby nie dokarmiać zwierząt i nie zbliżać się do nich.

Obecnie prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie filmów, które trafiły do sieci. - To są najprawdopodobniej obywatele Ukrainy. Poprosimy inne służby o pomoc w ustaleniu ich tożsamości – zaznacza Edward Wlazło. Za samo dokarmianie zwierząt na terenie TPN grozi mandat od 100, do 500 zł. W związku z ciągnięciem za rogi, czy próby uderzenia butem mogą być postawione inne zarzuty.ms/
najnowsze informacje
komentarze
Orawa22:45, 28 sierpnia 2021
Turysta chcioł wyżnuć jelynia papcym.
To potrest jedyn, bedzie pokusowoł.
Wyrocznia21:11, 26 sierpnia 2021
Do Bąka - Jak widać zdrowy rozsądek i logiczne myślenie to rzadkość w dzisiejszych czasach. Wystarczy odpowiednio napisać artykuł by ludzie podchwycili to i zwyzywali niewinnych ludzi, którzy spotkali oswojonego jelonka na szlaku. Niech ci co się tak oburzyli droczeniem ze zwierzęciem napiszą czy nie robią tego samego ze swoimi pieskami i kotkami. Co niby temu jelonkowi się złego dzieje? W depresję wpadnie po takim traktowaniu? Najlepiej by było zrobić tak jak napisałeś - walnąć porządnie butem tak żeby nabrał dystansu do ludzi, bo nigdy nie wiadomo czy w końcu nie trafi na kogoś kto go najzwyczajniej w świecie ukatrupi.
góralka16:51, 26 sierpnia 2021
Banda idiotow, jak się nie potrafią zachować w Parku Narodowym to niech spacerują po Krupowkach. Co niektórzy, powinni testy psychiczne przechodzić idąc w Tatry.
avivat14:11, 26 sierpnia 2021
~do ANTY_LEWAK
I co z twoich wywodów wynika? Że debil już nie jest debilem?
normal22:14, 25 sierpnia 2021
A dlaczego głupota ???
przecież to zwierzę dowala się do turystów a turyści co niby mieli zrobić przeganiać go ???? jeśli nie miałeś kontaktu z jeleniem to ty nie pisz głupot.
Takie zwierzę jak się wkurzy może zabić więc lepiej go nie denerwować.
gdzie jest straż parku ??? powinni przeganiać takie zwierzęta bo coraz ich więcej w tym rejonie i tylko czekać jak kogoś zaatakują np. dziecko.
Wiem że to ich środowisko ale jednak na szlaku turysta powinien czuć się bezpiecznie.
Marucha20:52, 25 sierpnia 2021
Mój dziadek bawił się z małym barankiem na łące, który go bódł. Za rok poszedł na spacer, siadł w tym samym miejscu. Baran go poznał, ucieszył się i jak go tyrknął, 4 żebra złamane.
Bąk19:20, 25 sierpnia 2021
Kto zna to miejsce, ten wie, że jelenie tam często są. Chodzą wśród ludzi. Zabraliśmy im lasy, turystów pełno po szlakach to i im jest coraz ciaśniej. I tendencja się nie odwroci. Ale ja tu też nie widzę jakiegoś skandalu. Chłop klapkiem czy butem pomachał, złapał go za poroże i tyle. Nie róbcie z niczego sensacji. Prawda jest taka, że lepiej dla tego zwierzęcia by było, gdyby w łeb od chłopa dostał tym butem porządnie. Zapamiętało by zwierzę, że człowiek krzywdę może mu zrobić i by następnym razem tak śmiało nie podchodziło. Bo dużo gorzej może trafić w przyszłości i zakończyć swój żywot. Czy to na aucie, czy sforze kundli czy na klusowniku.
Smok18:36, 25 sierpnia 2021
Co za żenująca swołocz, gruby to już w ogóle przebił samego siebie.
abc18:26, 25 sierpnia 2021
Myślał, że to cap.
tadek18:03, 25 sierpnia 2021
Smród z butów musiał być tak duży że jelonka zaczadziło ,i dlatego nie uciekał.
podhalanka16:00, 25 sierpnia 2021
Za taką głupotę straz TPN powinna wlepić solidny mandat oraz zakaz wstępu do wszystkich parków narodowych na terenie Polski! Macie filmik, możecie zidentyfikować pseudo turystę, nie ma na co czekać! A na koniec opublikować , może inni wyciągną jakieś wnioski????
Wyrocznia15:46, 25 sierpnia 2021
Gdzie tam jest próba uderzenia butem i szarpanie za rogi? Ktoś chyba ma schizofrenię paranoidalną i widzi rzeczy których nie ma. Ja tam widzę, że facet chwycił ale nie szarpie, za to zwierzę próbuje wyszarpnąć, po czym mężczyzna puszcza. Butem też nie uderza, a bardziej podstawia pod pysk zwierzęcia.
Ciekawski15:30, 25 sierpnia 2021
Obywatele Ukrainy????pewnie nie wszyscy....bo Misiek (którego Pani kilkakrotnie czule tak nazywa ,to wygląda na polskiego Sebe....). Banda idiotow...mogł ich tam dobrze przegonić ten biedny zwierzak!!!!
Zierz15:21, 25 sierpnia 2021
Co za barany!!! Gdyby coś się stało któremuś z tych osłów to zaraz podniósł by się krzyk- gdzie straż parku, ekolodzy ,ornitolodzy ,weterynaże ,GOPR ,TOPR,policja i wszyscy święci że nie upilnowali dzikiego zwierza który skrzywdził spokojnych turystów zmierzających podziwiać naturę do MO. Myśliwi powinni wystrzelać wszystkie zwierzęta w Tatrach albo najlepiej wszędzie bo zagrażają turystom.
Wje...ać im mandat i to taki solidny.
zielony14:51, 25 sierpnia 2021
Debi......
ANTY_LEWAK14:41, 25 sierpnia 2021
Nie wiedziałem że Jeleń ma rogi, myślałem że poroże.
Rogi są wytworem skórnym, a poroże kostnym, raczej różnica zasadnicza.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas