6 edycja Biegu po Oddech - podhale24.pl
Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Nowy Targ
Clouds
25°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
25°
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 36 %
Clouds
28°
Wiatr: 7.884 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
25°
Wiatr: 10.008 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
29°
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 48 %
Clouds
27°
Wiatr: 4.608 km/h Wilgotność: 58 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
28 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
27.08.2021, 10:15 | czytano: 1848

6 edycja Biegu po Oddech

ZAKOPANE. W niedzielę rozegrany zostanie finał 6. edycji biegu organizowanego przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. W biegu finałowym weźmie udział ponad 300 uczestników, kolejnych ponad 800 osób bierze udział w wirtualnym biegu. Start o 9.00 w Parku Miejskim w Zakopanem.

Wydarzenie wspiera Justyna Kowalczyk-Tekieli, mistrzyni olimpijska oraz Ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, wraz z mężem, Kacprem Tekielim, alpinistą i instruktorem wspinaczki sportowej. Partnerem wydarzenia jest Santander Consumer Bank - Bank od Kredytów.

- Uczestniczymy w Biegu po Oddech od samego początku, czyli od 2016 roku. Wszystko zaczęło się od naszej rozmowy z Justyną Kowalczyk – Tekieli, mistrzynią i multimedalistką olimpijską w biegach narciarskich, która w tym czasie była Ambasadorem Santander Consumer Banku. Podczas jednego ze spotkań Pani Justyna, działająca aktywnie na rzecz Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, zwróciła nam uwagę na problematykę tej nieuleczalnej choroby oraz na wsparcie osób, które się z nią zmagają. Chcieliśmy pomóc, dlatego bardzo chętnie włączyliśmy się w inicjatywę. Jako bank podejmujący działania w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu postanowiliśmy rozbudzać świadomość Polaków, czym tak naprawdę jest ta choroba, z jakimi problemami borykają się chorzy i jak możemy ich wspierać, nawet w najmniejszych gestach. Bardzo ważna jest dla nas promocja zdrowego trybu życia i aktywność fizyczna, która powinna stanowić codzienny, istotny element dla każdego z nas. Pierwszy Bieg po Oddech odbył się 4 września 2016 roku i jesteśmy nadal w jednej drużynie jako Sponsor Główny wydarzenia, z czego bardzo się cieszymy - mówi Mariusz Klepacz, członek Zarządu Santander Consumer Bank

To jedyna tego rodzaju inicjatywa SCB?

- Santander Consumer Bank zaangażowany jest w wiele innych projektów charytatywnych – jako Generalny Partner, wspieramy również Bieg po Nowe Życie na rzecz Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego, promujemy świadome dawstwo narządów i jesteśmy blisko osób po przeszczepieniach, razem stajemy na starcie biegu dwa razy w roku – w Wiśle i w Warszawie. W zeszłym roku z powodzeniem zakończyliśmy roczny, innowacyjny projekt „28 Marzeń” – niepełnosprawni w drodze na szczyt, podczas którego osoby z niepełnosprawnościami zdobyły Koronę Gór Polski, pieczętując sukces na Rysach. W tym roku kontynuujemy projekt i rozpoczynamy kolejną inicjatywę – Niepełnosprawni w drodze na Hel, w czasie której dzieci i młodzież z Działdowa, z tamtejszego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, ich rodzice i wychowawcy będą uczestniczyć w wyprawie na rowerach wzdłuż linii brzegowej Bałtyku. Trasa będzie liczyć prawie 600 km i chcemy ją pokonać w trzech etapach, w ciągu 12 miesięcy. Wspieramy także walkę z koronawirusem - przekazaliśmy środki finansowe na rzecz polskiej służby zdrowia, działamy na rzecz fundacji i organizacji użytku publicznego, angażujemy pracowników do wewnętrznych działań charytatywnych, zachęcamy do udziału w inicjatywach proekologicznych. Działamy w szerokim zakresie.

Na czym polega państwa wsparcie dla "Biegu po Oddech"?

- Jesteśmy dumni, że Santander Consumer Bank kolejny raz jest Sponsorem Głównym Biegu po Oddech i możemy dołożyć swoją cegiełkę w możliwość organizacji tego wspaniałego projektu. Zawsze chętnie uczestniczymy w tym wydarzeniu, a nasi pracownicy angażują się i włączają do biegu, by dodać otuchy chorym na mukowiscydozę. W zeszłym roku, z uwagi na pandemię, odbył się pierwszy bieg wirtualny, w którym wzięło udział prawie 200 pracowników Santander Consumer Banku i Santander Consumer Multirent. Do najbliższej, 6. edycji biegu, zgłosiło się ponad 220 naszych pracowników. Wyniki rejestrujemy już od marca. Uczestnictwo w tym wydarzeniu to dla nas ogromna satysfakcja, a także osiągnięcie sportowych celów i marzeń. W ramach wielu inicjatyw charytatywnych, które realizujemy w banku z naszymi pracownikami, przekazujemy również środki finansowe na potrzeby Mukoludków, najmłodszych, dzielnych wojowników z mukowiscydozą.

Pracownicy banku, ba - przedstawiciele zarządu - pobiegną?

- Oczywiście, co roku nasi pracownicy chętnie angażują się w to wydarzenie. W biegu wirtualnym, który rozpoczął się w marcu tego roku, a zakończy 29 sierpnia realizujemy wspólny cel – wsparcie chorych, niezależnie od miejsca i czasu, kiedy pokonamy założony dystans. Na finałowym biegu w Zakopanem pojawią się również nasi przedstawiciele i będzie mi bardzo miło być w tej drużynie, ponieważ sam z wielką przyjemnością planuję stanąć na starcie biegu.

Już w ub. roku okoliczności wymusiły zorganizowanie biegu w formule wirtualnej. Nie zawahaliście się Państwo? Zgłosiło się wielu zawodników, a to o wiele większe wyzwanie dla sponsora.

- Wirtualny Bieg po Oddech odbywa się przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i tego nadal się trzymamy. Każdy uczestnik pokonywał dystans w wybranym przez siebie miejscu i czasie, podobnie jak w tegorocznej edycji, aby było to jak najbardziej komfortowe i bezpieczne dla zdrowia. Bieg po Oddech jest dla nas bardzo ważną inicjatywą, chcemy zachować jej ciągłość, dlatego mimo obciążeń i wyzwań podjęliśmy się realizacji tego wydarzenia. Nie ukrywam, że jest to dla nas ogromna radość, ponieważ możemy nadal wspierać tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Już 29 sierpnia spotkamy się w Zakopanem, co mnie szczególnie cieszy, ponieważ pozwoliły na to warunki sanitarne w tym niełatwym dla nas czasie. Wierzę, że będzie to kolejne, wspaniałe wydarzenie, zrealizowane przez Organizatorów na najwyższym poziomie, tak jak do tej pory podczas każdej edycji. W tym miejscu chciałbym również podziękować za doskonałą współpracę z Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą – razem, wspólnymi siłami możemy walczyć o najważniejsze wartości, czyli życie i zdrowie innych ludzi. Jest to dla nas nadrzędny cel - podsumowuje Mariusz Klepacz, członek Zarządu Santander Consumer Bank.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
V19:29, 27 sierpnia 2021
Brawo dla uczestników
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas