Środa, 08 grudnia 2021, Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona
Zakopane i okolice
Clouds
-5°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 88 %
-
brak pomiaru
Clear
-5°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-5°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-6°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
-6°
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 88 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
29.08.2021, 10:52 | czytano: 2232

"Wygląda na to, że w tym roku padnie kolejny rekord wejść do TPN"

zdj. Podhale24

- Powoli wakacje zmierzają ku końcowi. Na razie w Tatrach nie ma symptomu końca wakacji. W każdej tatrzańskiej dolinie sporo turystów, nie ma chyba szlaku, na którym od rana do wieczora można spotkać wielu wędrowców - komentuje Adam Marasek.

Ratownik wskazuje, że "rekordy frekwencji bije jak zawsze Morskie Oko, potem chyba rejon Hali Gąsienicowej, Kościeliskiej i Chochołowskiej. Wygląda na to, że w tym roku padnie kolejny rekord wejść do TPN. Przy tak sporym ruchu nie ma się co dziwić, że dochodzi do sporej liczby wypadków. Ratownicy i w tym wakacyjnym tygodniu mieli sporo pracy. Wzywano ich głównie do urazów stawów spowodowanych poślizgnięciami i upadkami, osłabień i odwodnień, zgubienia szlaku, zachorowań".

W poprzednim tygodniu ratownicy udzielili pomocy 54 osobom.

Były to zarówno akcje ratunkowe z udziałem śmigłowca, jak i pomniejsze interwencje. Przykładowo turysta jadący fasiągiem do Morskiego Oka dostał silnej reakcji alergicznej prawdopodobnie na pot konia. W tym samym rejonie zagubił się 9-letni chłopiec. Dziecko znalazło się bezpieczne na jednym z fasiągów.

Na szlaku na Stoły zasłabł 80-letni turysta. Mężczyznę na noszach zniesiono do drogi i dalej samochodem zawieziono na Kiry, gdzie czekali członkowie jego rodziny.

Z górnej części Żlebu Kulczyńskiego sprowadzano zmęczonych, ale dobrze wyekwipowanych turystów. Z Suchej Przełęczy do szpitala przetransportowano śmigłowcem turystkę, która straciła w górach przytomność. Z Głazistego Żlebu zabrano śmigłowcem kobietę, która upadając doznała stłuczenia klatki piersiowej i kręgosłupa. Inna turystka złamała nogę, a kolejna zasłabła, a jeszcze inna miała problemy z oddychaniem.

Wędrujący po Tatrach gubili drogę, tracili orientację, słabli.

s/
najnowsze informacje
komentarze
piańczyk08:01, 31 sierpnia 2021
hit sezonu alergia na pot konia i rodzice, którzy gubią swoją pociechę :) :)
bibi13:03, 29 sierpnia 2021
80 letni na Halę Stoły to trochę przesadził. To szlak mocno pod górę i jeszcze jak upał to daje się we znaki. Spacer Kościeliską ok ale bez podejść.
Leśniok12:54, 29 sierpnia 2021
Już słyszę lokalnych przedsiębiorców, jak mówią że to był słaby sezon, nic nie zarobili. :-D
15/511:14, 29 sierpnia 2021
No zadeptali cowida . hahahahaaaaa
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas