Środa, 08 grudnia 2021, Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona
Czarny Dunajec i okolice
Clear
-3°
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 87 %
Clear
-3°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 94 %
Clear
-3°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 87 %
Clear
-4°
Wiatr: 3.852 km/h Wilgotność: 96 %
Clear
-3°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-3°
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 87 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
07.09.2021, 16:10 | czytano: 3083

Kronika wypadków górskich

Fot. GP GOPR / Facebook

Ratownicy Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego mają za sobą pracowity okres.

W piątek ratownicy dyżurni w Szczawnicy dostali zgłoszenie o wypadku rowerzystki na ścieżce pienińskiej, po stronie słowackiej. Powiadomiono HZS, która zabezpieczyła poszkodowaną na miejscu zdarzenia i przekazała GOPR na granicy.

Wieczorem ratownicy dyżurni w Szczawnicy otrzymali zgłoszenie o turystce, która nie ma sił by kontynuować wycieczkę, nie ma latarki ani mapy, i twierdzi, że jest w okolicy Czarnej Wody. Po godzinnych poszukiwaniach odnaleziono poszukiwaną w okolicy Starego Potoku i przetransportowano do ośrodka zameldowania.

W sobotę o godz. 14:30 do dyżurki na Turbaczu zgłosił się poszkodowany rowerzysta z urazem kończyny dolnej, po zabezpieczeniu, kontynuował dalej podróż.

Około godz. 17:30 do dyżurki w Szczawnicy zgłosił się 7-letni chłopiec użądlony przez pszczołę.

O godz. 18, do stacji centralnej Grupy Podhalańskiej przyszło zgłoszenie o urazie kończyny dolnej u turysty na żółtym szlaku w rejonie Suchej Góry/Hali Krupowej. Po zabezpieczeniu, stan zdrowia wymagał interwencji Zespołu Ratownictwa Medycznego.

W niedzielę do do dyżurki na Turbaczu zgłosiła się dziewczynka z urazem kończyny górnej. Po zabezpieczeniu urazu ratownicy dyżurni z Długiej Polany przetransportowali poszkodowaną do własnego środka transportu.

O godz. 16.40 przychodzi zgłoszenie do dyżurki w Szczawnicy o poszkodowanym z urazem kończyny dolnej na Durbaszce. Po zabezpieczeniu urazu przetransportowano poszkodowanego do Jaworek.

oprac. r/ GP GOPR
najnowsze informacje
komentarze
zły22:20, 7 września 2021
Dawniej jak nie było tel.komórkowych to nawet z tak mało poważnym urazem jak złamana noga zlazło się samemu do szpitala(na jednej nodze podobno szybciej)a teraz złamany paznokieć larum..... Chylę czoła przed Wami RATOWNICY.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas