Niedziela, 28 listopada 2021, Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 90 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
12.09.2021, 15:15 | czytano: 6241

Kolejne kary dla osób palących odpadami. Kto został raz przyłapany - nie może się czuć bezpiecznie

zdj. ilustracyjne/ Podhale24

NOWY TARG. W przeciągu ostatnich 8 tygodni pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie blisko 40 kontroli nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska. Dokonano również odbiorów nasadzeń zastępczych zawartych w wydanych decyzjach na usunięcie drzew w ramach rekompensaty dla środowiska.

- Badania czterech próbek odpadów paleniskowych, które zostały przesłane do akredytowanego laboratorium, potwierdziły spalanie odpadów w trzech przypadkach. W związku z powyższym, do Sądu Rejonowego w Nowym Targu zostały sporządzone wnioski o ukaranie. - mówi Grzegorz Watycha.

- To nie jest tak, że interweniowano "zaledwie cztery razy". Nie przy każdej kontroli pobierane są próbki. Pracownicy wydziału mają już doświadczenie i po rozpoznaniu sytuacji w kotłowni, mogą z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, czy dochodzi do palenia odpadów. Sezon grzewczy się rozpoczął i te 'rozpoznania" są strzałami w dziesiątkę. Mieszkańcy wciąż wykorzystują odpady z tworzyw sztucznych do palenia w piecach. Stąd taka statystyka, że na cztery pobrane próbki - trzy to potwierdziły - dodaje burmistrz.

Urzędnicy wraz z Kołem Polskiego Związku Wędkarskiego nr 28 w Nowym Targu przeprowadzili także kontrole cieków wodnych znajdujących się na obszarze Miasta. Dokonano przeglądu zarówno niewielkich potoków w północnej części Nowego Targu, jak i potoku Biały oraz Czarny Dunajec.

- Akcja miała na celu sprawdzenie jakości wód, stanu zarybienia oraz wykrycie ewentualnych zrzutów nieczystości ciekłych oraz dzikich wysypisk. W trakcie kontroli wykryto dzikie wysypisko oraz wyciek nieczystości ciekłych ze zbiornika bezodpływowego. W związku z powyższym prowadzone są dalsze postępowania w tych sprawach. Postępowania są również prowadzone wobec osób, które już raz zostały przyłapane. Nawet jeśli ten ktoś podpisał umowę na wywóz szamba, sprawdzamy czy nie wrócił do procederu. Na liście kontrolnej wciąż znajdują się ich adresy - przypomina Grzegorz Watycha.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Miastowy11:38, 16 września 2021
Ale po co to kontrolować? Zakazać w końcu smrodzenia paliwami stałymi w centrum! Nie od dziś wiadomo, że mieszkamy w kotlinie, w centrum, w zwartej zabudowie smród się utrzymuje przez dłuższy czas, podobnie wydmuchiwany przez piece pył - kto ma okna dachowe to wie, że wystarczy jedna chłodniejsza noc i okna pokryte są niebywałymi ilościami sadzy i pyłu. Nie ma takiej opcji żeby to sprzyjało zdrowiu. Kiedy będzie zakaz wprowadzony to wystarczy zgłosić każdy przypadek dymienia z komina i karać osłów do których nie dochodzi że nas i siebie trują.
ogrodowarules10:05, 16 września 2021
Elita z Centrum Królewskiego Wolnego Miasta Nowy Targ lubi palić śmieciami i ma do tego pełne prawo jako mieszkańcy z dziada pradziada. Bedzie im rozgrzeszone w Sanktuarium
Szakal16:35, 13 września 2021
Ja ciągle składam donosy na sąsiadów i zawsze dostają kary.
Biołcon10:07, 13 września 2021
Ciekawe kiedy zajmą się tragicznym stanem rzeki Białka, gdzie to wszystkie syfy płyną własnie z Białki :>
Krycha08:47, 13 września 2021
Pamiętam jak dwa lata temu Watycha tuż przez zimą rozformował ekopatrol i chciał zlecać kontrole podmiotom zewnętrznym. Nawet napisał takie ogłoszenie późną wiosną. Niby w lecie mieli szukać trucicieli. U Watychy wszystko na odwrót
kopciuszek22:05, 12 września 2021
Dobrze że coś się ruszyło w temacie kontroli. Ciekawe na ile wystarczy zapału? Trzymam kciuki! Na pohybel trucicielem! Solidnie po kieszeni, to się nauczą.
Osiol20:20, 12 września 2021
Ile razy w roku oczyszczalnia dokonuje zrzutu. I jeszcze bezczelnie wystawia fakturę za......usługę której nie wykonała i co nikt nie widzi wyłudzania a proceder trwa latami
88819:34, 12 września 2021
W Waksmundzie palą skurami i śmieciami wiosna lato jesień zima...i nikt się tym nie interesuje....Widocznie wnyki mają....
Eko17:32, 12 września 2021
Karać, a na kominy zakładać im rury które będą wprowadzać spaliny na ich salony!!!
Jaś17:07, 12 września 2021
a czy takie badanie też możecie przeprowadzić w Krościenku??? jak tylko zrobi się zimno to rejon Rynku i początek ul.Jagiellońskiej zasnuwa się śmierdzącym gęstym dymem nie jest to na pewno dym z węgla czy drewna.Wielki smród
A szambo to płynie za miast potoku na Jaworkach tam to się nie czają do wieczora smród z wody i kolor wody zmienia się gdy tylko jest wiecej turystów.....
fred16:17, 12 września 2021
A moze by tak *** sprawdzić,gdzie ma odpływy do rzeki. /.../

Proszę to zgłosić, zamiast rzucać oskarżenia tutaj. Moderator.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas