Środa, 27 października 2021, Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 4.932 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-2°
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 89 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
13.09.2021, 10:29 | czytano: 9737

Motocykliści ciężko ranni

Fot. KPP Nowy Targ

W niedzielę pod wieczór w Czarnym Dunajcu i Ochotnicy Górnej doszło do dwóch groźnych wypadków motocyklowych.

Do pierwszego doszło w Czarnym Dunajcu na ulicy Kamieniec Górny około godziny 18.00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca audi rozpoczął manewr wyprzedzania i zderzył się z motocyklem marki Aprilla, który był już w trakcie wyprzedzania audi. 44-letni motocyklista z powiatu tatrzańskiego z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. 44-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu.

Natomiast około godziny 20.00 w Ochotnicy Górnej kierowca samochodu osobowego marki Opel podczas skrętu w lewo zderzył się z jadącym z naprzeciwka crossem. 24-letni motocyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów i był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u 24-latka ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto motocykl nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ubezpieczenia OC. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśnią policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem.

oprac. r/ KPP Nowy Targ
najnowsze informacje
komentarze
Moto-fan20:56, 13 września 2021
Proszę o zmianę nazwy artykułu ponieważ jak można nazywać motocyklista kogoś kto nie posiada uprawnień , jak również prowadzi cokolwiek pod wpływem !!! Wystarczyło zobaczyć na ostatnie zakończenie sezonu było kilkaset maszyn a jak ktoś zaczynał " świrować " to od razu był " uspokojony " z resztą było to widać po kulturze osobistej kto jest motocyklista z pasji a kto dla szpanu . Dla przykładu na Słowacji niby policja to pogrom ale to nie prawda słynna trasa 66 , więcej motocykli niz aut ale każdy się stosuje do przepisów i jest bezpiecznie i spokojnie jest kultura jazdy , ale tam nie ma czegoś takiego że jak są dobre warunki i jest ograniczenie np do 90 to ktoś zamula 60 a nagle się obudzi i na prostej odpali ( dotyczy samochodów jak i motocykli ), tam prawie wszyscy tempomat 90 i jazda płynna . Wyjazd np motocyklem jest przyjemnością bo ludzie mają szacunek do przepisów niestety w pl każdego na drodze musisz traktować tak że w każdej chwili może cię zabić i być przygotowany na wszystko co taki jegomość odwali na drodze ... Niestety moim zdaniem do wszystkiego należy dorosnąć ale niektórym to nie będzie pisane przy pewnych zachowaniach
Radek19:59, 13 września 2021
Temidos masz racje ,!,!

Popieram surowe kary
Radek19:59, 13 września 2021
Stop pędzącym motorem w terenie zabudowanym

Oj masz racje w Orawce to samo jadą na złamanie karku bez tłumików
A policja niema bata na nich rejestracja podcięta zadań Huyday ich nie dogoni wiec czuja się bezkarni .

A Roman niedawno pisał ze motocykliści są tacy dobrzy tak przepisowo jeżdżą tylko kierowcy osobówek to osły i zajeżdżają biedaczkom drogę .
Temidos13:24, 13 września 2021
Czyli ani jeden, ani drugi, nie mieli prawa wyjeżdżać na motorach na drogi publiczne. Powinni być solidnie ukarani... Toż to potencjalni mordercy.
Stop pędzącym motorom w terenie zabudowanym12:54, 13 września 2021
Stop pędzącym motocyklistom. A jak ktoś uważa, że motocykliści w większości jeżdżą przepisowo to zapraszam do Jabłonki jak wygląda jazda motocyklistów. Kiedy się ktoś weźmie za tych motocyklistów ich przepisy również powinny dotyczyć.
Zbooj10:41, 13 września 2021
Codziennie jeżdżę przez pół Podhala główną drogą do pracy i "świrów" nie brakuje... Za to policji ani śladu na patrolach.. Sobota w nocy rajdy do Cichego na imprezę... Jeszcze 6 osób w aucie to nic dziwnego... Powypieprzać chyba tych suszarmowców szeryfów i kupić mobilne małe fotoradary... Zmieniać co parę dni położenie i będzie lepiej na 200%
Mieszkaniec10:36, 13 września 2021
Ochotnicy Dolnej
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas