Czwartek, 16 września 2021, Imieniny: Edyty, Kornela, Kamili
Nowy Targ i okolice
Clouds
25°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
25°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 49 %
Clouds
25°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
25°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
24°
Wiatr: 7.848 km/h Wilgotność: 51 %
Clouds
23°
Wiatr: 2.988 km/h Wilgotność: 66 %
14.09.2021, 12:35 | czytano: 727

Roboty zachęcają do turystyki (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak

W Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem zaprezentowane zostało Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła.

W prezentacji centrum udział wzięli m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Andrzej Gut-Mostowy, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta i starosta tatrzański Piotr Bąk.

To najnowocześniejsza w Polsce mobilna strefa edukacji wyposażona w humanoidalnego robota, aplikacje edukacyjne, rozszerzoną rzeczywistość oraz inne interaktywne rozwiązania edukacyjne. Uczestnicy konferencji wraz z uczniami i nauczycielami zakopiańskich szkół mogli aktywnie poznawać multimedialną przestrzeń. Projekt ma zachęcać dzieci i młodzież do turystyki. Sprzęt umożliwia wirtualną turystykę np. wycieczkę kajakiem czy rowerem.

- Najbliższe miesiące to będzie tzw. turystyka niepewności, czyli Polacy będą wybierać więcej destynacji krajowych, będą wybierać bezpieczniejsze środki transportu. Tak się będzie działo nie tylko w Polsce. Dlatego musimy wyjść z ofertą, pokazać, zainteresować, bo marketing dźwignią handlu. Dlatego jeśli się będzie rodzinom przypominało, jakie mamy różne atrakcje, to przyniesie wymierny efekt i dla tych rodzin i dla branży turystycznej - mówi wiceminister.

Centrum ma zostać zaprezentowane w kilku podhalańskich szkołach.

Projekt jest realizowany przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki.

oprac. r/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij