Środa, 08 grudnia 2021, Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona
Jabłonka i okolice
Clouds
-6°
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
-6°
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-6°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
-5°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-7°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
-6°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 92 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
17.09.2021, 13:02 | czytano: 7294

Aresztowano b. funkcjonariusza Straży Granicznej z Zakopanego. Zarzut - współpraca z gangiem narkotykowym

arch. Podhale24

Prokuratura przedstawiła zarzuty byłemu funkcjonariuszowi placówki Straż Granicznej w Zakopanem. Miał on ujawniać informacje dotyczące śledztwa narkotykowego osobom, których dotyczyło postępowanie. Mężczyzna został zatrzymany przez Biuro Spraw Wewnętrznych SG i tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

O sprawie poinformował dziś Dział Prasowy Prokuratury Krajowej: "W toku postępowania nadzorowanego przez Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie zarzuty usłyszał funkcjonariusz placówki Straży Granicznej w Zakopanem, który ujawnił informacje dotyczące śledztwa narkotykowego, które pozyskał w związku z pełnioną służbą"

Strażnik miał informować przestępców m.in. o planowanych przez SG i Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymaniach osób podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Ujawnienie tych informacji mogło - jak podkreśliła PK - narazić na szkodę "prawnie chroniony interes, jakim jest prawidłowy przebieg postępowania karnego". Mężczyzna został zatrzymany przez Biuro Spraw Wewnętrznych SG, a następnie usłyszał zarzuty.

Zatrzymany to były funkcjonariusz Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Jak mówi PAP rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska =- mężczyzna od listopada ub. roku nie jest funkcjonariuszem SG.

Do zatrzymania doszło pod koniec sierpnia. - Zarzuty dotyczą ujawniania przez niego informacji służbowych, jakie pozyskał w związku z pełnioną służbą i wykonywanymi czynnościami służbowymi, m.in. o ustaleniach śledztwa i planowanych czynnościach procesowych" - precyzuje ppor. Michalska.

Byłemu funkcjonariuszowi SG za zarzucane czyny grozi do 10 lat więzienia.

"Postępowanie ma charakter wielowątkowy i wieloosobowy. Obecnie trwają intensywne czynności procesowe mające na celu ustalenia wszystkich uczestników opisanego powyżej procederu" - podała Prokuratura Krajowa.

PAP, s/
najnowsze informacje
komentarze
Góral14:00, 27 września 2021
informował przestępców w imię " koleżeńskiej przysługi" haha
żeby później siedzieć w pierdlu...
Gapcio20:04, 19 września 2021
Do Roman
Wiedzieli ci co powinni i dla tego siedzi.
Kalif21:14, 17 września 2021
Marichunai? Na co to komu?
Fidel21:01, 17 września 2021
do Roman
Podobno z tobą się dzielił informacjami..tani prowokatorze ???????
Roman15:48, 17 września 2021
Ciekawe czy jego szefowa wiedziała o procederze?
przyszłakryska14:15, 17 września 2021
to może teraz w końcu dobiorą się do szefa dilerów z jednej głównych ulic Miasta?
szuwarek13:20, 17 września 2021
bravo czas na kolejnych sprzedawców wiadomości z innych instytucji
kttt13:13, 17 września 2021
Normalnie jak w "Narcos Meksyk"
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas