Wtorek, 19 października 2021, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 7.92 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
Wiatr: 8.928 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
10°
Wiatr: 7.632 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
11°
Wiatr: 9.036 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
Wiatr: 9.288 km/h Wilgotność: 82 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
19.09.2021, 09:20 | czytano: 5597

Zmiana organizacji ruchu w rejonie dworca kolejowego i autobusowego (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

ZAKOPANE. Budowa Centrum Komunikacyjnego - nowoczesnego dworca dla komunikacji dalekobieżnej i lokalnej, wielopoziomowego parkingu oraz przebudowa ronda - trwa już od ponad miesiąca. Urząd Miasta zapowiada od 23 września kolejną zmianę w organizacji ruchu w rejonie prowadzonych prac.

To jedna z największych inwestycji realizowanych w Zakopanem od dziesiątek lat. Jej wartość to 40 mln złotych.

"Podczas prac zachodzi potrzeba przebudowy infrastruktury niewidocznej dla użytkowników ruchu, która znajduje się pod powierzchnią drogi, takiej jak sieci kanalizacji sanitarnej, wodociągowej, energetycznej, teletechnicznej, deszczowej. Są to prace bardzo czasochłonne i trudne, zwłaszcza że funkcjonowanie wyżej wymienionej infrastruktury musi być utrzymane. Ponadto trzeba pamiętać, iż zachowana jest przejezdność tego ważnego węzła komunikacyjnego, co niestety dodatkowo spowalnia prace. Dlatego też, aby przyśpieszyć przebudowę ronda, zdecydowaliśmy się na czasowe zamknięcie ul. Jagiellońskiej dla ruchu kołowego w związku z prowadzeniem robót w obrębie wyjazdu z tej ulicy na ulicę Chramcówki oraz ulicę Tadeusza Kościuszki" - informuje Urząd Miasta.W celu usprawnienia ruchu kołowego na czas zamknięcia ul. Jagiellońskiej, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na ul. Henryka Sienkiewicza, gdzie ruch odbywać się będzie w dwóch kierunkach. Dodatkowo zmianie ulegnie organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Henryka Sienkiewicza, Jagiellońskiej, Tytusa Chałbińskiego oraz Stanisława Witkiewicza.

Zmiana organizacji ruchu obowiązywać będzie od 23 września br.

s/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Wyborca z ustupu17:34, 20 września 2021
Po co przejście podziemne? Lepiej cemenotwać XXw. układ na kolejna 3 dekady i mieć co robić za x lat. Wszak zaprojektować, zbudować odebrać, wstęgi przeciąć i pokropić. Doprawdy bogaty kraj który sobie może na to pozwolić
johny13:35, 20 września 2021
A przejście podziemne?? Ktoś pomyślał??
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas