Piątek, 03 grudnia 2021, Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Szczawnica i okolice
Clear
-5°
Wiatr: 7.236 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
-5°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 73 %
Clear
-5°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
-3°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 70 %
Clear
-5°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 86 %
Clear
-6°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 69 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
18.09.2021, 19:00 | czytano: 8473

Na czwartą falę wróci lockdown w turystyce? "Powszechny i totalny lockdown nie będzie konieczny"

Andrzej Gut-Mostowy. Fot. Marcin Szkodziński

PODHALE. Czwarta fala zachorowań w Polsce na COVID-19 z dnia na dzień przybiera na sile. Hotelarze zastanawiają się nie nad tym, czy lockdown będzie, tylko w jakim terminie i jakiej formie. Rząd w sprawie zamknięcia branży turystycznej milczy.

Właściciele firm z branży turystycznej z niepokojem obserwują codzienne wzrosty ilości zachorowań na COVID-19. Obawiają się bowiem powtórki z przełomu lat 2020-2021, kiedy na jesień i niemal całą zimę zamknięto całkowicie hotele oraz atrakcje turystyczne. Przedsiębiorcy są niemal pewni, że dojdzie do ponownej odgórnej blokady branży, przedstawiciele rządu są jednak innego zdania.

- Jest to trochę na zasadzie wróżenia - mówi o ogólnopolskim lockdownie Andrzej Gut-Mostowy z Zakopanego, minister odpowiedzialny za turystykę w kraju. - Nie wiemy w jakiej skali i w jakich regionach rozwinie się pandemia. Na tą chwilę dominuje pogląd, że gdyby nawet ilość zachorowań drastycznie wzrosła, to powszechny i totalny lockdown nie będzie konieczny - dodaje poseł.

Ograniczenia związane z koniecznością testów lub kwarantanny dla osób podróżujących poza granice sprawiły, że turystyka napędza się samoczynnie przez obywateli. - Zaczyna się tzw. turystyka niepewności. Turyści będą w pierwszej kolejności wybierać swój kraj i bliskie miejsca. Takie zjawisko ma miejsce nie tylko w Polsce - zaznacza Andrzej Gut-Mostowy.

Mimo bardzo dobrego letniego sezonu turystycznego przedstawiciele z niepewnością patrzą na nadchodzącą zimę. Obawiają się kolejnych obostrzeń, a informacji o ewentualnej pomocy dotkniętym branżom nie ma. - Mamy nadzieję, że ponowne zamknięcie hoteli i restauracji nie będzie konieczne. Branża mówi, że nie chcą kolejnych pakietów pomocowych, a chcą mieć możliwość pracy. Dlatego skupiamy się, aby można było pracować, nawet na obecnych warunkach. Wiemy, że są pewne ograniczenia, ale dają one możliwości pracy – mówi Andrzej Gut-Mostowy.

ms/
najnowsze informacje
komentarze
NIEDZIELA 09:23, 21 września 2021
@maseczka

TO W NAS NAJPROSTSZYCH i NIESKORUMPOWANYCH JEST SIŁA !!!!

Dlatego zapraszam na spotkanie z Grzegorzem Płaczkiem i Piotrem Szlachtowiczem w niedzielę o godz 13,00 PUB PLAMA ul. Kościelna w Nowym Targu.

Oby było nas jak najwięcej, żeby stawić OPÓR temu WARIACTWU wokół nas, które rozsiewa się i zbiera kolejne ŻNIWA ŚMIERCI
pamiętający06:32, 20 września 2021
@emigrant
"..., a za granicą ludzie umierają tak dla żartów..."
gdyby za granicą LECZYLI ludzi na tego "wirusa" - a są na to leki, to by nie było tych zgonów. Gdyby w Polsce pisowski rząd nie zamknął służby zdrowia (przychodnie, szpitale, odwołane zabiegi operacyjne, teleporady ) i nie zabronił LECZENIA ludzi, a są na to leki, gdy pojawią się pierwsze objawy choroby, to by nie zmarło ponadplanowo ok 150 tysięcy Polek i Polaków. Jak powiedział jeden z niezależnych dziennikarzy - "Ten rząd ma krew tych ludzi na rękach".
196022:10, 19 września 2021
Odnoszę wrażenie,że ekipa rządząca i niestety podejmująca decyzje to coś tak na etapie rozwojowym jak samorząd uczniowski w szkole specjalnej.Nic nie wiedzą,nic nie kojarzą,podejmują decyzje wręcz kretyńskie tylko dlatego,że mogą....ktoś to mam nadzieję wkrótce do cna rozliczy i wyciągnie konsekwencje,bo momentami mam wrażenie,że moja 8 letnia wnuczka rozsądniej ocenia rzeczywistość.Wiele w życiu widziałem,ale to co się obecnie wyprawia dobrze opisał któryś z internautów-że "rząd broni choroby przed obywatelami" zamiast odwrotnie
emigrant20:46, 19 września 2021
tak czytam te różne komentarze i wydaje mi się że chyba Covid jest tylko u nas , a za granicą ludzie umierają tak dla żartów < tylko ,że tam nikt nie dyskutuje jak w Polsce słucha i wykonuje nakazy i zakazy rządu < nie cackają się z ludźmi jak u nas < na pewno bym nie chciał takiej sytuacji jak innych krajach < polityka mnie zupełnie nie interesuje tylko jaki by nie był rząd to i tak wszystkim nie dogodzi <
taka prawda15:26, 19 września 2021
Jest dobrze - od 1 sierpnia podwyżka gazu była o 12%. Od października będzie kolejna o 7,4%. Kochajmy wodza naszego kraju. Przecież podniósł centy tylko o niespełna 20%. A przecież mógł zrobić podwyżkę o 60%, tak jak zrobił politykom od 1 sierpnia. Jaki on wyrozumiały.
takie tam15:02, 19 września 2021
Kiedyś to 2 razy w roku na jesieni i w przedwiośnie to była zwykła sezonowa grypa, która w ciężkim przebiegu też niekiedy kończyła się zapaleniem płuc, mięśnia sercowego itp.. Teraz o tych porach pojawiają się kolejne fale covida, a sezonowa grypa już zniknęła...Dziwny jest ten świat
Henryk12:19, 19 września 2021
oj ludzie ludzie.
Przecież jak zrobią lockdown to bedzie oznaczało samobójstwo dla finansów państwa. Kreatywna księgowość to jedno ale inflacja już tak rozpędzona że druga Wenezuela już za rogiem.

A może czekają na kolejny przelew od możnych tego świata? Ale polska to słaby rynek zbytu na szczypawki
epo12:03, 19 września 2021
Czym się martwić , wielu znajomych z branży hotelarskiej czy handlowej mówi że takiego najazdu turystów w tym sezonie nie pamiętają - kasa odłożona i byle do wiosny i niech się martwią co lewiznę prowadzą i za pół darmo prowadzą wynajem .
pamiętający11:32, 19 września 2021
@Ja
"Jaka to różnica, czy zamkną, czy też nie zamkną, skoro tutaj każdy robi co mu się podoba."
Tak jest i tak być powinno, bo tu żyją WOLNI ludzie i nikt nam nie będzie narzucał - nakazywał, co nam wolno a co nie. Bezprawnie ograniczał wolności obywatelskie zapisane w Konstytucji.
Ja10:35, 19 września 2021
Jaka to różnica, czy zamkną, czy też nie zamkną, skoro tutaj każdy robi co mu się podoba.
Tyle w temacie09:45, 19 września 2021
Nikt sie juz nieda zamkąć!
Edek23:45, 18 września 2021
On niech już lepiej zamilknie...Judasz!!!
Swój chłop22:33, 18 września 2021
Nie wiem jak inni ale ja już dziękuję za pracę w turystyce. Zmieniłem branżę i śpię spokojnie. A dlaczego zmieniłem pracę? bo lockdown jest pewny przecież każdy samodzielnie myślący człowiek widzi ,że to nie wirus jest problemem. Obudzimy się wszyscy zniewoleni gorzej jak za komuny.
antycovidian22:13, 18 września 2021
Jest to normalne zjawisko, że w okresach przejściowych lato/jesień i zima/wiosna ludzie w naszym klimacie się przeziębiają, są zakatarzeni z lekkim stanem podgorączkowym z którymi bez problemu radziły sobie nasze mamy i babcie, choć były wyjątki, gdy ktoś poważnie zachorował na GRYPĘ lub GRYPOPODOBNE i z tego powodu wyzionął ducha. Dzisiaj grypy, chorób grypopodobnych już nie ma, zastąpił je covid. Covid nie leczony (choć są lekarstwa ale lekarze ich nie stosują) zbiera śmiertelne żniwo a wszystkiemu winien jest pisowski rząd - min. zdrowia, który podjął decyzje, których skutkiem był ponadplanowy zgon ok 150 tysięcy Polek i Polaków a to jest dopiero początek, bo kolejna fala zgonów przed nami. Może odniesie się do tego @Zachowuję spokój ?
SKAVEN CRUST21:21, 18 września 2021
Byly wakacje ludzie mieszali sie i nic nie bylo.Nagle teraz jak kazdy siedzi u siebie w domu pojawia sie covid!!!!Kto na tym trzyma lapska,i ma z tego korzysci??Pytanie kto jest chory i kogo trzeba leczyc?!
No21:18, 18 września 2021
Lepiej niech powie czym truja z powietrza zeby jakiekolwiek objawy byly....raczej alergiczne.
Osiol21:17, 18 września 2021
Teraz nie jest już ważne czy szpryca działa teraz jest ważne aby wszyscy zostali zaszprycowani jak się wszyscy zaszprycuja dwie dawki i kolejne dwie i swoje dzieci i doniosą na sąsiada ze z czwarta dawką zalega to pozwolą tyrać po 16 godzin i łaskawie podatki pobiorą sami nawer tej szprycy kijem nie dotkna

W USA senatorzy sędziowie wysocy urzędnicy zwolnieni z obowiązku szprycy jak zwykle są jak u Orwella...... równi i równiejsi
A kto z,,, elit''' tak naprawdę się zaszczepił obawiam się że to tajne.....
Stas21:00, 18 września 2021
Mam nadzieję, że większość już zrozumiała, że to sztucznie wywołana pandemia!!! zaplanowana od lat w pewnych celach
maseczka20:51, 18 września 2021
Dla kumających po angielsku:
2030 UnMasked - For those preparing for what's coming after Covid-19

Szukajcie, oglądajcie, podawajcie dalej... Choć wątpię czy choć 10 z Was poświęci 2 godziny na szukanie prawdy i samodzielne myślenie.

Ciekawych może zainteresuje jak w latach 70-tych dopuszczono w stanach szczepionkę przeciw świńskiej grypie. W wyniku powikłań po szczepionce zmarło 12 osób i natychmiast wstrzymano szczepienia i wycofano szczepionkę. Później okazało się że CDC pozytywnie zaopiniowało szczepionkę mimo posiadanych informacji o jej szkodliwości. Skończyło się pozwami i wysokimi odszkodowaniami.
Dzisiaj w stanach w wyniku nopów po szczepionce na zarazę zmarło oficjalnie ponad 10 000. Nieoficjalnie mówi się o 50 000. A nagonka na szczepienia i prześladowania niezaszczepionych trwają w najlepsze. Nikt nie ponosi odpowiedzialności za powikłania.

Właściwie ciężko powiedzieć czy mamy jeszcze szansę wywinąć się koncernom gdyż cała góra jest przekupiona i nie dba o społeczeństwo tylko o własną kieszeń.
Knt20:47, 18 września 2021
Grypa- nikt nie straszy mediów, jest odwrotnie
88819:56, 18 września 2021
Pracuję w jednym hotelu,jako konserwator na Podhalu którego właścicielem jest jeden z polityków i już w sierpniu mi powiedział:"panie Andrzeju to jest pewne że na jesień będzie lokdałn i dlatego nie przedłużę panu umowy bo co ja później z panem zrobię...."
grypa19:43, 18 września 2021
Przestańcie wreszcie straszyć media.Za parę lat ktoś odpowie za tą sztuczną panikę.Kto? Poniesie za to karę? G**no.
mądry19:17, 18 września 2021
spokojnie zamkną wam hotele w sezonie a stoki jak je zaśnieżycie
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas