Wtorek, 19 października 2021, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 8.424 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 9.504 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
10°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 9.684 km/h Wilgotność: 85 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
23.09.2021, 10:31 | czytano: 8472

Nocne loty śmigłowców nad Nowym Targiem i okolicą. Komu przeszkadza ryk silników?

Arch. Podhale24.pl

NOWY TARG. Na nowotarskim lotnisku gości 25. Brygada Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Lubelskiego i dywizjon lotniczy z Leźnicy Wielkiej. W ramach ćwiczeń w lotach w terenie górzystym odbywają się również nocne przeloty. Minionej nocy ryk silników śmigłowców Mi-17 i Mi-8 słychać było w całej okolicy. Ponownie podniosły się głosy krytyków i zwolenników.

"Tyle są warte "konsyliacyjne starania" burmistrza i prezesa Aeroklubu Jest blisko 23.00, środek tygodnia, jutro praca, dzieci idą do szkoły - ciszy nocnej pomimo obietnic się nie przestrzega. W Nowym Targu są widać równi i równiejsi, ci ważni i zwykli mieszkańcy, których głos i podstawowy komfort życia nie znaczy zupełnie nic" - pisał w nocy na facebookowej grupie Nowy Targ - Stolica Podhala jeden z użytkowników, przypominając artykuł z Podhale24.pl, w którym burmistrz Grzegorz Watycha obiecywał, że administrator lotniska "w ramach swoich kompetencji dołoży wszelkich starań, by w programach szkoleń loty i skoki nocne zakończyć do godz. 22.00".

Ilu jest przeciwników, tyle jest tych, którym nie przeszkadzają nocne loty. "Mieszkam blisko lotniska jakoś nic mi nie przeszkadza, moje dzieci śpią, ja z mężem śpię. Ja kuźwa nie rozumiem, mam wrażenie, że Ci co tak narzekają mieszkają w NT dopiero od kilku Msc ! Odkąd pamiętam jako dziecko nad Nowym Targiem zawsze latały samoloty Antek i inne … nie wiem w czym nagle teraz wszystkim coś przeszkadza. Ten COVID ludziom totalnie zrył berety" - odpowiedziała krytykom Katarzyna.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Poiirytowany21:36, 24 września 2021
Tam i spowroten korytarz lotny nad moim domem, niech lataja z dala od zabudowań 23 godzina a dziecko nie może zasnąć dużo do gadania maja Ci co mieszkaja z dala od tego hałasu
nie lubię hałasu i nie wyprowadzę się stąd!16:30, 24 września 2021
Skąd tu tyle zwolenników hałasu, którzy tak bardzo są zadowoleni z ryku silników śmigłowców? Przecież to nienormalne! O co tu chodzi??? Zawsze w takiej sytuacji trzeba postawić łacińskie pytanie CUI BONO? Kto ma w tym interes? Lotnisko. Zarabia na tym (niemałe) dutki! Więc lobby lotniskowe działa tutaj w internecie - wystarczy jeden - dwóch gości siedzących przed kompem i piszą, piszą jako Jola, Ola, mieszkaniec, mieszkanka, patriota (co to lubi hałas bo wojsko musi ćwiczyć żeby nas bronić, tak jak by nie było lotnisk wojskowych). [Ale teraz mi się oberwie!]
mieszkanka15:27, 24 września 2021
Ludzie zwariowali. Same problemy. Mieszkasz, czy kupująć mieszkanie wiadomo było,że jest lotnisko. Całe życie mieszkam na przeciw lotniska, nigdy nie było tylu problemów co teraz. Opamiętajcie się ludzie. Wojsko niech lata nawet cała noc. Jak mam spać to śpię a dzieci również bo to dorośli wymyślają problemy.
Mieszkaniec14:24, 24 września 2021
Mieszkam w Nowym Targu od urodzenia, i do dziś za każdym razem jestem dumny z tego że posiadamy takie lotnisko, taką wizytówkę w naszym mieście. Te nocne loty są najpiękniejszą sprawą której mogą pozazdrościć nam mieszkańcy reszty kraju. Moja babcia mieszka w bezpośrednim pobliżu lotniska, najbliżej jak się da, ilekroć u niej nocowałem nigdy nie przeszkadzały mi te loty, tak samo na codzień jej nie przeszkadzają, a nie jest to młoda kobieta, 80 na karku, jak już napisał jeden z komentujących, mam wrażeniez,że Ci, którym cała sytuacja przeszkadza przyjechali tu mieszkać z Warszawy czy innej metropolii kilka miesięcy temu w poszukiwaniu... Ciszy?
stop!13:01, 24 września 2021
Ci, którym nie przeszkadza ryk silników śmigłowców na pewno mieszkają poza strefą tego hałasu! Nie ma szans aby można było spać przy tych lotach nad głową!
Ola00:11, 24 września 2021
Do ,,SMOK,, ciekawe cz w razie zagrożenia życia te śmigłowce miały bu Cie ewakuować to też byś narzekał takiej marudy powinny zostać nie blokować miejsca i pilnować ,,dobytku,, CHŁOPY ćwiczą i super a debilizm ludności nie zna granic......mieszkam przy lotnisku i podziwiam te maszyny i ludzi którzy się szkolą....BRAWO
maria22:18, 23 września 2021
architekt i prezes trzepie lotniskiem i uważa, ze NT do nich należy. Za głośno! PO 22 ma być cisza nocna
z Podhala...22:07, 23 września 2021
Do tych wszystkich którym przeszkadzają nocne i dzienne loty.
To po kiego mieszkacie w Nowym Targu.
Wyprowadzcie się w Bieszczady , tam zaś nie helikoptery ale cisza będzie wam przeszkadzać ... ?
Wojsko na Podhalu nie ćwiczy lotów w terenie górskim dla zabawy ale by w razie "W" bronić m.in Waszej d....
Jestem pewny że tego też nie zrozumiecie bo jedyne co jesteście w stanie ogarnąć to wieczorne promocje w Lidlu i Stonce.
Tomek21:31, 23 września 2021
Mieszkam w pobliżu i mi to nie przeszkadza, a wstaję o godz.5 do roboty, może gdyby te loty były nagminne to mogłyby być denerwujące ale one raz w roku przelecą więc nie ma się czego czepiać. Szukanie dziury w całym.
moim_zdaniem21:24, 23 września 2021
do TwardyGóral
Tyś taki góral jak ze świni astronom. Najwięcej stękają ci co się do Nowego Targu zjechali skądsik.
A do wszystkich pozostałych malkontentów:

Nowotarżanom nigdy lotnisko nie przeszkadzało, a ćwiczenia wojsko tu miało odkąd pamiętam. Od urodzenia tu mieszkam. Desant na tych okrągłych spadochronach nie raz tu był.
Lotnisko może i cywilne ale w razie ''Wu'' /nie daj Bóg/ zaraz wszystko co wojsku potrzebne będzie - stanie się wojskowe. Nawet cywilne lotnisko.
Więc zamiast narzekać jeden z drugim pomódlcie się do Najwyższego aby to lotnisko zawsze było potrzebne wojsku TYLKO DO ĆWICZEŃ.
Smok21:22, 23 września 2021
ktoś tu chyba odfrunął

"Są sprawy ważne i ważniejsze a ćwiczenia w celu obronności Ciebie, mnie, społeczeństwa, to cel najwyższej wagi i z tego powodu powinniśmy być dumni z naszych żołnierzy. Czekam na loty - ćwiczenia w zimie."

Haha.
Granicznik20:50, 23 września 2021
Niech latają bo za nie długo korytarz uchodźców przeniesie się przez Ukrainę, Bieszczady, Podhale, Czechy i do Niemiec. Także niech już straszą w powietrzu.
łoscypkorz20:43, 23 września 2021
Jo myśloł ze to jakisik ufok i wegnołek krowy do stajni.
...20:38, 23 września 2021
Albo chcemy mieć lotnisko w NT, albo natychmiast zlikwidować. I tu już powstał problem gdyż jest to lotnisko najwyżej położone npm. Pobyt pilotów polskich w Afganistanie ciut obnażył ich wyszkolenie wiec nie ma szans na likwidację lotniska. Jeżeli będą większe protesty to "spec" ustawą wojsko przejmie lotnisko motywują obronnością RP. pis to może zrobić w ciągu 1 dnia.
TwardyGóral19:30, 23 września 2021
Wstyd mi za wypowiedź Pani Katarzyny. Zwróć się do Pana Boga zeby twoje dzieci nie cierpiały za brak rozumu matki. Stop ceprom
ANTI-PASTI19:18, 23 września 2021
Jak wam nie pasuja loty to wyjazd z Nowego Targu.Najwiecej maja do gadania ci co z wiosek przeprowadzili sie na bloki do naszej kochanej stolicy Podhala.
Podatnik19:05, 23 września 2021
Widać że pytanie zadane jest prowokująco lub retorycznie. Każdemu przeszkadza. Niech ćwiczą nad wschodnią granicą.
epo19:05, 23 września 2021
Ćwiczenia się skończą ale spokoju nie będzie -w prawdzie dzienne loty pseudo turystycznego samolotu , ale pamietającego chyba 1-sza wojnę , która zakłóca ciszę całych Gorców , zalewu , oraz Podtatrza , władzom powiatu jakość nie przeszkadza czy mieszkańcom , a i media jakoś tego nie piętnują ?
Przyszłość18:48, 23 września 2021
Zaraz będzie obwodnica to będzie dopiero cisza i spokój będziemy tęsknić za samolotami.
.
xyz18:05, 23 września 2021
ci co w nocy nie mogą spać to stara gwardia śpij spokojnie ORMO czuwa
Ea17:02, 23 września 2021
Dlaczego wojsko tak intensywnie ćwiczy jak nigdy wcześniej?
Osiol17:02, 23 września 2021
Przecież to lotnisko niema statusu wojskowego to niewielkie cywilne lotnisko w PL jest 162 lotniska może kogoś uszczęśliwia swoją obecnością.....
Ae16:56, 23 września 2021
Mnie nie przeszkadza ryk silników, ale przyznam, że się się ostatnio zagapiłem kiedy śmigłowiec bez żadnego
oświetlenia przelatywał nad drogą międzynarodową we Frydmanie
Straż16:50, 23 września 2021
narzekających przybywa-Marek ,Szuser, Andy
Straż16:42, 23 września 2021
SMOK ,yamakay, Janek,Mietek z bloku,Hocke, Ona . Szkoda ,że jeszcze w nocy wam kogut nie pieje. Kupcie sobie zatyczki. Mieszkałem na lini myśliwców to dopiero był ryk a potem na lini Antków i się przeżyło. Cieszę się jak po moim niebie coś pokojowo lata .
Szymon16:19, 23 września 2021
Wszystko przeszkadza!!!! Jeszcze chwila i wiatr będzie nie którym przeszkadzał. Przecież normalna rzecz są ćwiczenia nikt sobie nie robi przejażdżki od zachcianki. Po co to lotnisko jest się pytam? W nocy przeszkadza w dzień przeszkadza.!!!!! Dziwny jest ten świat jak w piosence Niemena.
Drakkar16:18, 23 września 2021
Wszyscy chcą sprawnych służb, wojska itd., ale tak bez ćwiczeń. Zgubne skutki czerpania wiedzy o ratownictwie, wojsku itp. z mieszaniny kiepskiego kina i "prostego rozumu", który okazuje się bezrozumem
Andy16:18, 23 września 2021
Lotnisko to jedno a latanie wojskowych,którzy niejednokrotnie mają gdzieś wszelkie przepisy to drugie. Te ich manewry wkurzają nie tylko mieszkańców osiedli w Nowym Targu.Niestety latają nisko nad domami również w okolicach. Wszelkie ćwiczenia wojskowe powinny odbywać się na poligonach i miejscach do tego przeznaczonych.Kasa kasą ale bezpieczeństwo i komfort mieszkańców powinien być na pierwszym miejscu.
do takitam.16:11, 23 września 2021
To kwestia kilku lat. Jak będą F-35 to będą przylatywać. Mogą startować pionowo do góry i dopiero wtedy będzie wrzask złotka i Karyny.
jolasia16:09, 23 września 2021
Mi to nie przeszkadza. Ludzie wariują, narzekają. Mówią co im ślina na język przyniesie. Bez wojska, ćwiczeń, w trakcie wojny będziemy słabi. Latają u Nas, bo mamy najwyżej położone lotnisko w Polsce. Jeżeli nie chcecie słuchać w nocy ryków, to sobie słuchawki na uszy włóżcie i tyle. Po sprawie.
szuser15:23, 23 września 2021
A co to za Katarzyna? Może głucha jest?
Krecik15:19, 23 września 2021
Pani Katarzyna mieszka w Mieszka w: ?ster Assels, Viborg, Denmark
wiec ma prawo tego nie slyszeć
Don Pedro15:17, 23 września 2021
Pierd... Mieszkańców roszczeniowych. Niech się przeprowadza do Inowrocławia albo okolice. Tam potrafią latać po nocach przez cały rok i się kury nie niesą, krowy mlika nie dajooo... I nikt się nie burzy.
Mariusz15:07, 23 września 2021
Do Mieszkanka Polany Szaflarskiej, ja wiem, ze Pani ma w rodzinie pilota, i mieszka w jedynce, ale ładnie to tak kogoś oczerniać? Sama z tego co widziałem udzielała sie w rozmowie, więc do kogoś pani zęby wbija? W pani ocenie nie maja ludzie prawa dyskutować? niech pani wyjedzie na wyspę bezludną.
Aaaa15:07, 23 września 2021
Latac,latac I jeszcze raz latać pozdrawiam nowotarskich lotników
avivat14:57, 23 września 2021
Mieszkam od urodzenia w Nowym Targu i nigdy mi nie przeszkadzały ani samoloty, ani helikoptery, ani szybowce ani skoczkowie spadochronowi. Zluzujcie majty niezadowoleni i przeprowadźcie się do Balic!
Marek14:54, 23 września 2021
Pani Katarzyna Ś. moze głucha jest i komu zrył to zrył, ale matka dzieciom i takie słownictwo?
Mieszkanka Polany Szaflarskiej14:41, 23 września 2021
Jak narazie to nakręca aferę jeden malkontent i kobieta, której się marzą odszkodowania, a która po zwolnieniu że szpitala chyba bardzo pragnie być sławna, bo udziela się wszedzie tam, gdzie jest jakaś g***burza. Cała reszta mieszkańców Polany Szaflarskiej, w tym ja żyjemy, mieszkamy i śpimy normalnie i liczymy się z tym, że lotnisko było tu przed nami.
takitam.14:22, 23 września 2021
nie mam pewnosci, ale bloki postawiono w osi pasa startowego,jak juz lotnisko kilkanascie lat dzialalo. kazdy, powtazam, kazdy mieszkajacy na podtatrzanskiej czy podhalanskiej o tym powinien wiedziec. czasem te loty bywaja glosne, ale da sie przezyc, pomyslcie co by bylo, gdyby tu stacjonowaly mysliwce...
Ona13:29, 23 września 2021
Wogole co to ma być nocne loty nie da się spać miało być do 22 a nie że nie wiadomo do której a pan burmistrz niech coś wkoncu z tym zrobić bo to jest skandal mogą ćwiczyć gdzieś na odludziu a nie w mieście i to w nocy ludzie szanujmy się nawzajem a nie że każdy robi to co chce i nie przestrzega zasad
gość13:23, 23 września 2021
Ja tam wolę maszyny latające niż sąsiadów nap.......... w dzień i w nocy po płytkach z plastiku
Adam13:17, 23 września 2021
Mi również nie przeszkadza????dla mnie mogą gościć jak najczęściej..pozdrawiam????
moim_zdaniem13:04, 23 września 2021
do @Smok
A ty sio do jaskini i cicho siedź. Bo cię poszczuję Dratewką.
Hocke13:00, 23 września 2021
Wojsko niech ćwiczy ale na poligonie
moim_zdaniem12:59, 23 września 2021
No i brawo pani Katarzyna. Napływowy, roszczeniowy element (zamieszkujący pewnie w większości Polanę Szaflarską) ma tzw. cienkie uszy. Ale jak imprezka w sobotę do 3 nad ranem z okazji urodzin jest, to jest ok? Wtedy nikt nie myśli, że ktoś chce spać, ma małe dziecko, czy po dyżurze jest albo na niego idzie. Ogarnijcie się narzekacze.
pietrek12:33, 23 września 2021
@Katarzyno,Kasiu.Jesteś zaje..... .Mieć taką kobietę.... .Twój mąż wygrał Ciebie nie ,,milion,, w totka.
Seb12:25, 23 września 2021
No tak to jest. Osiedli się na wsi taki i mu ryk krów przeszkadza, i gnój śmierdzi. Rolników po sądach targa, bo mu hałasują. A ja się pytam "Po kiego czorta żeś się na wieś pchał?"

Tak samo i tutaj. Wiadomo, że jest od lat lotnisko? Wiadomo! No to do kogo żal?
Rufio12:23, 23 września 2021
Nie wiem czy komuś covid zrył beret, ale jest faktem że od kilkudziesięciu lat conajmniej samoloty latały i nikomu to nie przeszkadzało. Sam mieszkałem na linii startu i lądowania i codziennie latały antki, kukuryźniki i inne maszyny. Latały kilkadziesiąt metrów nad głową - i dało się spać, żyć - i w ogóle ich nie zauważałem. Nie rozumiem czemu dzisiaj, gdy maszyny są dużo cichsze niż te sprzed lat, może to komuś przeszkadzać aż tak bardzo że żyć z tym nie może. Wygląda to na czepianie się.
fan wojska i nocnych lotów12:17, 23 września 2021
Ludzie - dajcie sobie na wstrzymanie. Tak trudno jest Wam wytrzymać tych kilka dni, nocy w roku, by żołnierze mogli doskonalić swój kunszt ??? mogli zdobyć doświadczenie w warunkach górskich ??? Nad moim domem również latają i mogą latać do woli. Są sprawy ważne i ważniejsze a ćwiczenia w celu obronności Ciebie, mnie, społeczeństwa, to cel najwyższej wagi i z tego powodu powinniśmy być dumni z naszych żołnierzy. Czekam na loty - ćwiczenia w zimie.
Oskar12:08, 23 września 2021
Wieczni malkontenci. O 23 dzieci smacznie powinny spać a dorośli powinni zrozumieć , ze wojsko musi gdzieś ćwiczyć , mnie absolutnie nie przeszkadzają nocne loty. Jak ktoś jest zmęczony to śpi w każdych warunkach .
rufi12:03, 23 września 2021
...jednemu gościowi. Powinien sobie założyć nauszniki myszki Miki :-)
Mi 1711:34, 23 września 2021
blokersom wszystko przeszkadza ale w niedziele ta,, immteligęcja" na lotnisku i w borze przesiaduje i nic nie przeszkadza , szybowce jak latają to nie zagłośno czasem jest ?????????
Abece11:32, 23 września 2021
Artykuł tylko po to, aby w komentarzach była afera. Otwieram popcorn i czekam :)
Mietek z bloku11:29, 23 września 2021
Kilku kolesiów robi na lotnisku kasę a cierpi całe miasto. Po co komu to lotnisko?
Janek11:15, 23 września 2021
Pani Katarzyno: Antki i inne ... nigdy nie latały w nocy. Według MON nasza "armia" ma świetny system szkolenia oraz poligony, których zazdroszczą nam "nawet Amerykanie". To może niech żołnierze ćwiczą na tych super poligonach a nie nad miastem. Do korków, syfiastego powietrza dochodzi jeszcze wrzask maszyn na niebie. Ale w końcu to pogański kraj i pogańskie w nim obyczaje.
Butla11:11, 23 września 2021
Wyjście jest tylko jedno. Takie loty powinny odbywać się średnio 2-3 razy w tygodniu. Wówczas mieszkańcy którym to przeszkadza najzwyczajniej w świecie przyzwyczaili by się do tego rodzaju hałasu.
yamakay11:09, 23 września 2021
ćwiczenia ćwicczeniami nic do tego nie mam.... ale logicznie myslac po co lataja tymi zaytkowymi maszynami jak to mozna z procy zestrzelic bo taka ma szykosc a w razie ataku zbrojnego to ani nie zdarzy to wystartowac....
lolipop11:05, 23 września 2021
z reguły ci którzy najwięcej narzekają to zwyczajne nieroby mające zbyt dużo wolnego czasu. jeśli pracujesz intensywnie to nawet wybuch bomby atomowej ci nie przeszkadza,bo jesteś tak padnięty,że na wszystko masz wywalone.
Gaweł10:50, 23 września 2021
Zawsze znajdzie się jakaś Grażyna, której coś będzie przeszkadzać. Czy to ktoś w Biedronce weźmie naklejki na świeżaki a nie ma dzieci, to latające helikoptery, których załogi gdzieś muszą ćwiczyć, by Grażka była bezpieczna.

Dej mnie cisze, mam horom lokalizacje.
Życie10:45, 23 września 2021
Też pracuję, dziecko chodzi do szkoły i nam to nie przeszkadza. Śpimy dobrze. Gdzieś muszą się szkolić. Mam wrażenie, że niektórym ludziom wszystko przeszkadza. Może to nie maszyny latające, a wyrzuty sumienia nie pozwalają spokojnie spać. Radzę zajrzeć w głąb siebie.
Pio.10:43, 23 września 2021
Ludzie powariowali, tym co przeszkadza doradzam popatrzeć na siebie, jak robisz imprezy zapytałeś chociaż raz sąsiada co o tym myśli? Musiałbyś założyć słuchawki, żeby uszy ci nie spuchły przy odpowiedzi.
Smok10:42, 23 września 2021
Niech se idą tam latać przy granicy białoruskiej, a nie tutaj żyć nie dają i spokoju. Co to w ogóle ma być.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas