Środa, 20 października 2021, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 12.456 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
14°
Wiatr: 12.24 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
13°
Wiatr: 9.72 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
12°
Wiatr: 10.62 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
13°
Wiatr: 16.776 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
13°
Wiatr: 17.064 km/h Wilgotność: 71 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
23.09.2021, 18:12 | czytano: 5024

Areszt za brutalny atak na turystę z Anglii

Fot. KPP Zakopane

W miniony wtorek w centrum Zakopanego przypadkowy turysta został uderzony niebezpiecznym przedmiotem. 33-letni chwilę później został zatrzymany przez policjantów. To zakopiańczyk. Dzisiaj sąd aresztował mężczyznę na dwa miesiące.

Do zdarzenia doszło na ul. Sienkiewicza w Zakopanem. Na przejściu dla pieszych angielski turysta mijając się z nieznanym mu mężczyzną został bez powodu przez niego nagle uderzony niebezpiecznym przedmiotem w głowę. Rana była na tyle poważna, że trzeba było natychmiast udzielić pomocy poszkodowanemu.

Niebawem na miejscu były pierwsze patrole policyjne oraz załoga karetki pogotowia. Świadek zdarzenia wskazał policjantom kierunek, w którym oddalił się agresywny mężczyzna oraz przekazał jego dokładny rysopis. Po chwili w rejonie byłego hotelu Bristol tatrzańscy policjanci zatrzymali sprawcę ataku. Był to znany im z wcześniejszych interwencji 33-letni mieszkaniec Zakopanego. Mężczyzna w przeszłości zatrzymywany był za popełniane wykroczenia i przestępstwa.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Zakopanem przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował zatrzymanego bezpośrednio po ataku młodego zakopiańczyka na dwa miesiące. Za bezpośrednie narażenie życia i zdrowia turysty grozi mu tym razem wyższa kara pozbawienia wolności. Powodem takiego zagrożenia karą jest recydywa czyli powrót do przestępstwa oraz zachowanie o charakterze chuligańskim.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Myślący21:49, 23 września 2021
Ja wiem poco to zrobił , mam podobnego sąsiada
Zima idzie i potrzebuje cieplej posady i darmowego żarcia .
I już to wszystko ma , trzeba myśleć jak się ustawić na zimę .
Góral z Zakopanego21:49, 23 września 2021
odeslac do rosyjskiego więzienia. Wyjdzie alo poprawiony na zawsze albo w worku, ja nie zamierzam go utrzymywać
SUBZERO HC19:13, 23 września 2021
Cwaniak z wioski Zakopane.A na widok swojego cienia pierwszy daje dyla.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas