Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza
Rabka Zdrój
Clouds
15°
Wiatr: 2.196 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
15°
Wiatr: 2.088 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
12°
Wiatr: 1.188 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
15°
Wiatr: 1.476 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
54 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
46 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
30.09.2021, 16:00 | czytano: 3991

Wicewójt apeluje, aby ostudzić emocje. Samorząd nie wypowiada się, który wariant jest najlepszy

Również w gminie Raba Wyżna trwa dyskusja, który wariant przebiegu przyszłej trasy S7 Rabka-Zabornia - Chyżne jest najlepszy. Zdania są podzielone, a władze gminy studzą emocje. - Na tym etapie są one niepotrzebne - mówi wicewójt Rafał Grygorowicz.

Przypomnijmy, iż Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie przedstawiła pięć wariantów przebiegu nowej trasy drogi S7. Np. w sąsiednich Spytkowicach mieszkańcy domagają się poprowadzenia drogi z dala od centrum miejscowości i są przeciwni wszystkim pięciu wskazanym przebiegom trasy.

Również w Rabie Wyżnej zrodziła się dyskusja na ten temat. Podczas dzisiejszej sesji rady gminy wicewójt Rafał Grygorowicz mówił, że samorząd nie optuje w tej chwili za żadnym z wariantów. - Nie chcielibyśmy, aby inwestycja wiązała się z dużą liczbą wyburzeń. Chcemy też zaprojektowania węzła i wjazdu do Raby Wyżnej, w rejonie skrzyżowania z droga powiatową, aby było wygodne połączenie z naszą miejscowością. Sugerujemy też odsunięcie nowej trasy od terenów zurbanizowanych. To są nasze główne postulaty - wymieniał. - W tej chwili mamy etap pewnego rodzaju burzy mózgów. Wiemy, że są różne stanowiska w tej sprawie. Sołtys Raby Wyżnej zbiera podpisy pod drugim wariantem, ale są też inne propozycje. Nam chodzi o wariant, który nie będzie blokował możliwości rozwoju gminy, działalności gospodarczej i będzie korzystny dla mieszkańców.

Przewodniczący rady gminy Robert Wodziak zwrócił uwagę, że gmina już przed laty zabezpieczyła tereny pod przyszłą drogę i to z nich należy w pierwszej kolejności korzystać przy wytyczaniu nowego przebiegu S7.

- Sprawa budzi wiele emocji, ale na razie muszą się w tej sprawie wypowiedzieć mieszkańcy. Inwestor bada, jaka jest reakcja ludzi na inwestycje, które warianty są do przyjęcia. Ostatecznie zaproponowane zostaną trzy, z których zostanie wybrany jeden, ale nic nie jest przesądzone i zmiany będą wprowadzane na każdym etapie. Dlatego teraz te emocje nie są potrzebne. My, jako samorząd, nie wypowiadamy się, który wariant jest najlepszy - mówił wicewójt.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
NIE dla wariantu nr. 110:07, 1 października 2021
Teraz najważniejszy etap wyboru 3 wariantów a wicewójt Rafał Grygorowicz studzi emocje żeby ludzi uciszyć... Jednocześnie proponując najgorszy wariant z możliwych "Przewodniczący rady gminy Robert Wodziak zwrócił uwagę, że gmina już przed laty zabezpieczyła tereny pod przyszłą drogę i to z nich należy w pierwszej kolejności korzystać przy wytyczaniu nowego przebiegu S7." - Wariant 1. Gmina powinna popierać wariant 2 i sprzeciwić się wariantowi 1. Władzę nie słuchają mieszkańców. Postawę władz Gminy w tym wójta Andrzeja Dziwisza zapamiętamy przy wyborach....
Mieszkaniec RW08:50, 1 października 2021
Władze Raby Wyżnej mają w d.... głos mieszkańców ludzie muszą sami działaś żeby im nie zrobili przed oknami drogi. Przez 50 lat się wiele zmieniło powstało mnóstwo nowych budynków, trzeba być d...m żeby tego nie uwzględniać. Nowa drogo powinna ominąć jak tylko można tereny zabudowane aby odciążyć mieszkańców od uciążliwości hałasu, zanieczyszczeń powietrza, smogu. Dlatego wariant 2 jest dobry. Zdziwienie budzi postawa władz gminy która chce po cichu poprzeć wariant 1 który jest najgorszy z możliwych. Tyle mówi się o zdrowiu czystym powietrzu i hałasie, wariant 1 jest niedopuszczalny.
ewa22:02, 30 września 2021
Po to was wybieraliśmy abyście nas reprezentowali, zabiegali o jak najlepsze rozwiązania dla Gminy.A wy chowacie głowy w piasek.Wstyd.Podobnie zresztą w sąsiednich Spytkowicach.Wójt w tej sprawie nie raczył się wypowiedzieć.
Mieszkaniec Raby20:41, 30 września 2021
Najlepiej umyć ręce i nic nie robić, a ludzie niech się sami martwią jak zawsze w tej chorej gminie Rabie.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij