Środa, 08 grudnia 2021, Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona
Rabka Zdrój i okolice
Clear
-0°
Wiatr: 2.736 km/h Wilgotność: 68 %
Clear
-0°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 77 %
Clear
Wiatr: 3.96 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
-0°
Wiatr: 3.672 km/h Wilgotność: 78 %
Clear
-0°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 86 %
Snow
-0°
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 68 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
05.10.2021, 14:07 | czytano: 3075

Samorządowcy rozmawiali o budowie drogi ze Szczawnicy do Łącka

Fot. Grzegorz Niezgoda / Facebook

W Szczawnicy odbyło się kolejne spotkanie poświęcone pomysłowi budowy zupełnie nowej drogi, łączącej uzdrowisko z Łąckiem, która rozwiązała by problemy z korkami do ronda w Krościenku.

Niemal w każdy turystyczny weekend to dla Szczawnicy paraliż. Setki samochodów stoją w gigantycznym korku na jedynej drodze wyjazdowej z miasta, prowadzącej do ronda w Krościenku. Alternatywny pomysł zaproponował marszałek małopolski Witold Kozłowski. To budowy nowego połączenia drogowego Szczawnica-Łącko, które byłoby panaceum na problemy komunikacyjne Pienin.

Wczoraj, w Szczawnicy, odbyło się kolejne spotkanie w tej sprawie. Jak relacjonuje burmistrz uzdrowiska Grzegorz Niezgoda, oprócz samorządowców sąsiadujących gmin, wzięli w nim udział poseł Anna Paluch, senator Jan Hamerski oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu Tomasz Moskalik.

"W pierwszej części, uczestnicy spotkania udali się na wizję terenową na trasie planowanej drogi, a następnie kontynuowali obrady w sali konferencyjnej, gdzie w specjalnie przygotowanych na tę okoliczność prezentacjach multimedialnych, włodarze gmin, przedstawili zarówno wady jak i zalety proponowanego rozwiązania. Spotkanie zakończyło się dyskusją, która będzie nadal prowadzona na posiedzeniach organów obu gmin, celem wypracowania ostatecznego stanowiska" - informuje włodarz Szczawnicy.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
kli14:02, 6 października 2021
nabył działkę przy proponowanej nowej drodze,
więc czemu się dziwić ?
Wektor16:23, 5 października 2021
To bardzo dobry pomysł, wręcz rewelacyjny. Czekam na trzy alternatywne projekty, które
można byłoby ocenić. Brawo za gotowość podjęcia tego trudnego problemu komunikacyjnego.
Marcin14:17, 5 października 2021
Wow!
Ale pomysł! niesamowity jest ten pan Kozłowski, geniusz!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas