Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa
Rabka Zdrój
Clouds
-6°
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
-5°
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 79 %
Snow
-5°
Wiatr: 9.324 km/h Wilgotność: 87 %
Snow
-4°
Wiatr: 8.172 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
-4°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
-8°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
28 %
Nowy Targ
22 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Koronawirus
257
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
181
76
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
1633
866
Wykonanych testów
542
225
05.10.2021, 20:27 | czytano: 2972

Przebudowa mostu w Rokicinach Podhalańskich. Mieszkańcy skarżą się na brak przejścia dla pieszych

- Żeby przejść przez skrzyżowanie na drodze wojewódzkiej trzeba złamać przepisy - skarżą się mieszkańcy Rokicin Podhalańskich. Problem był tematem dyskusji na sesji Rady Gminy Raba Wyżna.

Fot. Robert Miśkowiec
Na drodze wojewódzkiej nr 958 trwa remont mostu. Jest sygnalizacja świetlna, obowiązuje ruch wahadłowy. Jednak mieszkańcy mówią, że zapomniano o pieszych. Nie ma bezpiecznego przejścia przez drogę wojewódzką.

Sprawę, na ich prośbę, poruszyli radni. Pojawiły się apele i prośby o zorganizowanie bezpiecznego przejścia dla pieszych. - Nie uwzględniono przejścia z Rokicin w stronę Raby. Sprawę zgłaszali mi mieszkańcy. Jest niebezpiecznie i apeluję do inwestora o wydzielenie bezpiecznego przejścia - mówił przewodniczący rady gminy Robert Wodziak.- Żeby przejść na drugą stronę, trzeba złamać przepisy. Jest zła organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu - mówił jeden z radnych.

Pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa mają policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. Do przeprowadzania pieszych przez drogę została też specjalnie przeszkolona osoba, ale Urząd Gminy w Rabie Wyżnej ma się zwrócić o rozwiązanie problemu do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.r/
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
komentarze
Stan medes10:46, 7 października 2021
Nikt w rokicinach nie widzi jak dziurawa jest droga do qury do rokicin niema chodnika ani poboczy dzieci musza uciekać do fosy jak jedzie ciężarówka a kanalizacja płynie fosa i nikt się nie kwapi żeby robić kanalizacje
Nie nowość00:49, 7 października 2021
Jak patrze na budowę odcinka drogi biegnącego od Chabówki aż po Rabę, oraz remont torów kolejowych, ze szczególnym uwzględnieniem przejazdów na nich biegnących...widzę esencje państwa polskiego. Niekompetencja, syf i brak odpowiedzialności na każdym kroku. Ludzie sobie auta poniszczyli na tym niekończącym się placu budowy, stracili czas i nery by przebrnąć przez ten mordor, a władze nie ponoszą ŻĄDNEJ odpowiedzialności tylko leją wodę, albo nabierają jej do pysków -polska.
Buka11:30, 6 października 2021
Ciekawe, czy roboty zakończą się do 2030 roku?
Jeden pracownik pracujący przy tym remoncie pojawiający się z 2 razy w tygodniu, to troszkę za mało.
Czasami w piątek pojawi się ciężarówka o godzinie 16:00 kierowca parkuje na placu budowy idzie do piekarni i kończy pracę :D
Fbb122:28, 5 października 2021
Ten remont odcinka drogi wojewódzkiej od Chabówki po Rabę to mistrzostwo świata. Albo urzędnicy śpią przy tworzeniu ram czasowych przetargów albo naprawdę nie wiedzą po co tam siedzą. Ten nieszczęsny most jest robiony już rok i końca nie widać, a z drogą robią ciut krócej ale też to idzie tak nieporadnie, partacznie.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas