Środa, 20 października 2021, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 10.26 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
13°
Wiatr: 10.008 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
13°
Wiatr: 8.244 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
11°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
13°
Wiatr: 15.336 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
12°
Wiatr: 17.172 km/h Wilgotność: 72 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
13.10.2021, 17:13 | czytano: 701

Trzecia edycja Wokalnych Kursów Mistrzowskich w Szczawnicy (zdjęcia)

zdj. Hieronim Makita

Zakończyła się trzecia edycja Barokowych Wokalnych Kursów Mistrzowskich w Szczawnicy. Klasy mistrzowskie poprowadzili uznani artyści i znakomici pedagodzy o międzynarodowej renomie: sopranistka Olga Pasiecznik oraz holenderski śpiewak Peter Kooij.

W kursach udział wzięli utalentowani artyści z różnych części Polski oraz z Ukrainy i Włoch, a na warsztacie znalazły się recytatywy i arie z dzieł J.S.Bacha oraz oper Haendla, Hassego i Vinciego. Kursy zostały zwieńczone koncertem uczestników oraz międzynarodowej orkiestry Baroque Collegium 1685, poprowadzonym przez Agnieszkę Żarską - dyrektor artystyczną i koordynator całości przedsięwzięcia. Koncert odbył się w Dworku Gościnnym w Szczawnicy, użyczonym na ten cel przez Rodzinę Państwa Mańkowskich.

Wydarzenie było profesjonalnie transmitowane online i dostępne jest do obejrzenia na Facebooku.

Organizatorem kursów jest stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny. Współorganizatorami: Pieniny SPA Resort i Fundacja Andrzeja Mańkowskiego. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

źródło: SCK, s/ zdj. Hieronim Makita, Ars Sonora Studio
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas