Środa, 20 października 2021, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Zakopane i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 12.528 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
11°
Wiatr: 12.06 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
12°
Wiatr: 10.98 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
12°
Wiatr: 10.26 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
13°
Wiatr: 16.2 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
11°
Wiatr: 17.064 km/h Wilgotność: 71 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
13.10.2021, 18:04 | czytano: 5977

Amazonki na Rynku (zdjęcia)

zdj. Zbigniew Krauzowicz

NOWY TARG. 15 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Z tej okazji Podhalańskie Amazonki zorganizowały na głównym placu w Mieście happening, którego celem była promocja badań profilaktycznych i wiedzy na temat nowotworów.

Podstawowym nawykiem - jak przekonują - powinno być samobadanie. W ten sposób życie kobiet jest dokładnie - w ich własnych rękach. Wcześnie wykrycie zmiany w strukturze, czy kształcie piersi pozwala uniknąć wielu tragedii i daje szanse wyleczenia.

Akcję informacyjną wsparły położne z Grupowej Praktyki Położnych - Małgorzata Wróblewska i Bogusława Kozieł z Podhalańksiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, a także uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych. Dziewczęta zatańczyły i okrzykami "Badaj piersi swe i tańcz całe dnie!" przypominały, że ta forma profilaktyki dotyczy także ich rówieśniczek.

Inicjatora happeningu, Stanisława Pawlik zaprasza mieszkanki całego powiatu do rejestrowania się na badania na nowym cyfrowym mammografie w nowotarskim szpitalu - jeszcze w tym roku.

s/ zdj. Zbigniew Krauzowicz
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas