Piątek, 03 grudnia 2021, Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Zakopane i okolice
Clear
-5°
Wiatr: 7.236 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
-5°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 73 %
Clear
-5°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
-3°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 70 %
Clear
-5°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 86 %
Clear
-6°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 69 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
16.10.2021, 13:20 | czytano: 3008

Dużo się dzieje w orawskiej gminie

Fot. Jakub Wojtyczek

Na terenie gminy Lipnica Wielka prowadzonych jest wiele inwestycji. Kolejne są w trakcie projektowania. Opowiedział o nich na sesji rady gminy zastępca wójta Jakub Dyrcz.

Dobiega końca przebudowa drogi w Kiczorach. W tej samej miejscowości powstaje też droga do oczyszczalni.- Jesteśmy w trakcie budowy oświetlenia. Zakończyliśmy prace na placu przy tamie w Murowanicy. Zyskał on odpowiedni wygląd - relacjonował wicewójt gminy Lipnica Wielka.

Trwa budowa kanalizacji na Grapie w Skoczykach. W tym przypadku nie obyło się bez problemów. - Mamy problem z przyłączeniem do istniejącego kolektora, ponieważ na moment wydawania decyzji była zgoda właścicieli nieruchomości na przyłącz. Teraz wycofują się z tej zgody i będziemy musieli sądownie ustanowić służebność dla naszej linii przesyłowej. Taki jest nasz cel, żeby nie generować dodatkowych kosztów przy budowie kolejnej pompowni. Ścieki mają spływać grawitacyjnie. Musimy to rozwiązać sądownie, ale procedura nie będzie trwała latami - mówił Jakub Dyrcz.

Dobiega końca budowa muzeum pasterstwa w Przywarówce.- Jesteśmy w trakcie remontu hali sportowej przy zespole szkół. Wykonawca prowadzi prace antykorozyjne blachy. Obawialiśmy się komplikacji, ale okazuje się na szczęście, że konstrukcja dachu jest w bardzo dobrym stanie - przekazał zastępca wójta.

Gmina podpisała też umowę z wykonawcą na odnowienie źródełka Piotra Borowego i rozbudowę plenerowego transgranicznego Centrum Produktu Lokalnego w Lipnicy Wielkiej. Urząd gminy rozstrzygnął też przetarg na budowę placu rekreacyjnego przy szkole podstawowej nr 3 w Skoczykach.

W sołectwach zakończyły się również remontu dróg gminnych. Gmina zakończyła projektowanie chodnika w Skoczykach, do szkoły podstawowej nr 4. W najbliższych tygodniach projektant ma wystąpić o pozwolenie na budowę chodnika przy drodze wojewódzkiej. - Mocno się to przedłuża, ale nie z naszej winy – relacjonował wicewójt. - Podpisaliśmy umowę na projektowanie remizy w Lipnicy Wielkiej Centrum. Postępują też prace w zakresie projektowania ścieżek rowerowych.

ag/ zdj. Jakub Wojtyczek
najnowsze informacje
komentarze
fred06:00, 17 października 2021
Do .D. Tak sie składa ze na żadne gminne imprezy nie chodzę bo mnie nie to nie bawi.
Do Fred19:22, 16 października 2021
Fred jak ja Cię lubię - szkoda tylko ze sam chodzisz na te beznadziejne imprezy i na każdej Cię widać :D

Jak dobrze umie czytać to chyba jednak inwestycji jest od groma No ale Ty chyba masz przeciwnie skoro twierdzisz ze Boguś robił więcej :D
fred18:19, 16 października 2021
Do Lipnicon: Mos rację za tego wójta nie ma nić,były tylko imprezy w koło stadionu i zawsze ci sami ludzie.Lipnicany majo go dośc.a i jeszcze pytanie po co mu jest zastepca ?
Lipnicon16:50, 16 października 2021
Ciekawe ,ale ta remiza na zdjęciu to chyba była zrobiona za poprzedniego wójta
wyborca nowego wojta16:23, 16 października 2021
Tak robia jak ten nasz rzad !!!Nastepna kadencje bedzie rzadzil kto inny !!! Ktos kto bedzie budowal co co jest potrzebne wsi, a nie zajmowal sie bzdurami, muzeami czy promocjami ksiazek!!!
fred15:03, 16 października 2021
Tak dużo projektują ale nic nie robią ,zawsze pytanie do gminy zadawane są co scaleniem co z drogami gminnymi bo są niektóre nie przejezdne to sołtysi wiedzą i to oni powinni działac bo ich my wybrali .A może by tak jeden sołtys był w Lipnicy a nie 5 sołtysów.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas