Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
Szczawnica
Snow
-6°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 89 %
Snow
-6°
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
-6°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 89 %
Snow
-5°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-4°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 82 %
Snow
-8°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
56 %
Nowy Targ
22 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Koronawirus
257
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
181
76
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
1633
866
Wykonanych testów
542
225
19.10.2021, 08:47 | czytano: 1575

W Szczawnicy uroczyście podsumowanie współpracę ze Słowakami. Honorowe obywatelstwo dla mieszkańca Spiskiej Beli (zdjęcia)

W szczawnickim Dworku Gościnnym odbyła się uroczysta gala podsumowująca współpracę transgraniczną z partnerami ze Słowacji.

zdj. pieniny24
Zgromadzeni na gali mieli m.in. możliwość obejrzenia filmu, który obrazował dotychczasowe projekty związane z partnerami zza południowej granicy: Spiską Belą i Leśnicą. Uroczystość miała na celu pokazanie jak owocna jest współpraca transgraniczna, jakie korzyści płyną z tej współpracy dla Szczawnicy ale także dla Spiskiej Beli i Leśnicy.
W foyer Dworku można było obejrzeć wystawę instrumentów muzycznych wykonanych podczas warsztatów w ramach projektu „Pieniny – nasze polsko-słowackie dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe”.

Punktem kulminacyjnym gali był akt nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta i Gminy Szczawnica Stefanowi Bielakowi – mieszkańcowi Spiskiej Beli, miasta partnerskiego Szczawnicy, niegdyś burmistrzowi tegoż miasta. Stefan Bielak wykazał zaangażowanie na rzecz Szczawnicy nie tylko w sprawy, które bezpośrednio dotyczyły Spiskiej Beli, ale jego działania i starania - a także pomoc w sprawach dotyczących Szczawnicy, często wykraczały poza zakres jego służbowych obowiązków. Szczawnicki samorząd chcąc okazać mu wdzięczność - uchwałą podjętą przez Radę Miasta Szczawnica, na wniosek burmistrza - nadał tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Szczawnica.

Uroczystość uświetniły występy kapeli polskiej i słowackiej. Galę poprowadził Piotr Gąsienica wicedyrektor Małopolskiego Centrum Kultury "Sokół".

jd / UMiG Szczawnica
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
komentarze
bibi13:48, 19 października 2021
Na wystawne bez sensu imprezki kasa jest, a na MOK nie ma.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas